Skocz do zawartości
sta

Jak ukryć kolumnę z poziomu kodu

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób można nie wyświetlać lewej bądź prawej kolumny ? Interesuje mnie napisanie tego w kodzie modułu, nie wpisywanie na stałe do szablonu bądź samego kodu sklepuPozdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy da się z php? Próbuję coś napisać i w zależności od pewnych warunków lewa kolumna ma być niewyświetlana.Wolałbym też zeby w ogóle nie była wtedy jej zawartość przesyłana a nie ukryta przez css.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki

chyba słabo opisałem problem :)

chciałem zrobić to tak żeby moduł był niezależny od używanego szablonu i nie wymagał ingerencji główny kod sklepu

trochę już szukałem i jedyne co znalazłem to zmienna "content_only"

Pytanie jak ją ustawić poprawnie w kodzie?

Udało mi się ją ustawić tylko poprzez przekierowanie na jakiś adres np. jakisadres.php?content_only=1

W module sprawdzam jej wartość w ten sposób:

Tools::getValue('content_only')

Nie chce zmieniać kodu sklepu, żeby móc bez problemu instalować ten moduł bez dodatkowych operacji

Czy praktykuje się modyfikowanie plików sklepu przy instalacji modulu ? Bo mógłbym to zrobić też w ten sposób

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Większość modułów działa niezależnie od szablonu i nie wymaga integracji w kod s klepu. Zupełnie nie rozumiem co chcesz zrobić.

też jestem ciekaw ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok to jeszcze raz napiszę :)nieważne co dokładnie ma robić moduł ale po jego włączeniu w zależności od pewnej logiki lewa kolumna ma sie nie renderowaćdla uproszczenia załóżmy ze jest tak zawsze, czyli włączam moduł i lewej kolumny nie maprawdę mówiąc nie jestem pewien czy da się to zrobić bo tego co przejrzałem to jedyna możliwość ukrycia czegoś z kodu to zmienna content_only

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok to jeszcze raz napiszę :)nieważne co dokładnie ma robić moduł ale po jego włączeniu w zależności od pewnej logiki lewa kolumna ma sie nie renderowaćdla uproszczenia załóżmy ze jest tak zawsze, czyli włączam moduł i lewej kolumny nie maprawdę mówiąc nie jestem pewien czy da się to zrobić bo tego co przejrzałem to jedyna możliwość ukrycia czegoś z kodu to zmienna content_only

Zależy od logiki ;)w prosty sposób można wylączyć np wyświetlanie kolumny w kategoriach to
{if $smarty.get.id_category|intval < 4 AND $smarty.get.id_category|intval > 31} <!-- Left --><div id="left_column" class="column">    {$HOOK_LEFT_COLUMN}</div>{/if}
I lewa kolumna nie będzie się wyświetlała we wszystkich kategoriach od 4 w górę
{if $page_name != 'product' AND $page_name != 'category'}<!-- Left -->                <div id="left_column" class="column">                    {$HOOK_LEFT_COLUMN}                </div>            </div>{/if}
To ukrywa kolumnę w produktach i kategoriachTak więc wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć ;) i gdzie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, odświeżę temat, interesuje mnie to co kolegę tylko chcę wyłączyć kolumny (lewą i prawą) na wybranych stronach cms.

Kod sowera działa tylko nie wiem jak go odpowiednio przerobić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta