Skocz do zawartości
dodo77

przelewy24 problem - w płatnościach numer koszyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Nie wiem czy będzie mógł ktoś pomóc, ale mam taki oto problem z modułem przelewy24.Po konfiguracji, dokonałem w trybie produkcyjnym płatność. Wszystko przebiegło bez problemów, ale w potwierdzeniu transakcji jest numer koszyka a nie zamówienia. Niestety nie wiem co należy zmienić, żeby płatności24 pobierały numer zamówienia zamiast nr koszyka. Może to być nieco mylące dla klienta.Czy ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził? Może znacie jakieś rozwiązanie?Prestashop 1.3.1przelewy24 v0.8Pozdr.Dodo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem nie da się tego obejść bo zamówienie jest tworzone dopiero po udanej płatności więc nie można przesłać id zamówienie skoro ono jeszcze nie istnieje.. Ale mogę się mylić bo w tym module nie grzebałem, większość modułów płatności działa jak pisałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem. Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.A czy można to w jakiś sposób obejść? Np. numer zamówienia = numer koszyka?

Pewnie, ze można to obejść proste to nie jest ale da się - poza tym zmieniając sposób numeracji zamówień, musisz zmienic także sposób numeracji faktur i paru innych rzeczy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok ale czy to przeszkadza w samej obsludze zamowienia, tzn czy trzeba pozniej szukac to zamowienie w akruszu zamowien zeby recznie zmienic jego status? Czy tylko w potwierdzeniu wyslanym przez przelewy24 jest numer koszyka a np w potwierdzaniu wyslanym przez prestashop (przy automatycznej zmianie statusu) jest juz numer zamowienia? Czytalem tez ze taki problem jest tez z transferuj.pl. Jak sobie z tym radzicie? Jak to wyglada z platnosci.pl. Czy ten modul do platnosci.pl ktory mozna kupic dziala poprawnie i zwraca numer zamowienia? Czy wszystkie moduly (dotpay, transferuj, przelewy24) zachowuja sie w ten sposob?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta