Skocz do zawartości
Manver

[csv] błąd kopiowania obrazka.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dawny klient napisał do mnie z problemem, którego nie potrafię rozwiązać.

Zrobił aktualizację do wersji 1.3.5, wszystko świetnie działa, ale podczas importu csv wywala mu błąd:

Plik CSV został zaimportowany do sklepu.

Błąd kopiowania obrazka: adresstrony.pl/katalog/plik.jpg

Chmody są ustawione prawidłowo, trochę tam dłubałem, plik importadmin też jest ok, podmieniłem go też z tym z wersji 1.3.4, czasami takie rozwiązania pomagają, ale na próżno tym razem. Ktoś wie co może być tego przyczyną?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety bez zmian. Nadal ten sam błąd bez dodatkowych informacji. Sprawdzałem, no i problem występuje tylko z plikami csv, które mają podane linki/ścieżki do obrazków.A tak, to normalnie importuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, zainstalowałem 1.3.4, no i nic. W zasadzie nie mam pomysłów już. Nikt nie zmieniał konfiguracji serwera, akceptuje też zewnętrzne linki. Może by tak importować csv z locala?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dokładnie ten sam problem. Zaczął występować po aktualizacji skryptu do wersji 1.3.5.0. Żadne ustawienia serwera nie uległy zmianie. Powrót do poprzedniej wersji nie przynosi żadnego rezultatu. Jakieś sugestie? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zainstalowałem wersję na której import działał wyśmienicie, działał... Już nie działa. W jaki sposób można sprawdzić obsługę tych zewnętrznych linków i jaki to ma związek z importem skoro obrazki są zapisane w lokalnym folderze? (pełna ścieżka do pliku w csv).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak się zastanawiam. Może zainstalowałbym inną wersję sklepu, jedną z pierwszych 1.3.x i podpiął się pod obecną bazę i za pośrednictwem tego sklepu importował? Ma to szansę przejść?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, więc sprawa wygląda tak, że zainstalowałem prestę 1.3.1, importowanie obrazka do osobnej bazy działało bez zarzutów, gdy podpiąłem się pod sqla sklepu panel działał jak należy, ale wyskoczył ten sam błąd. Więc skoro to nie wina plików, to w takim razie bazy danych. Jakieś pomysły Ircykk?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie w sqla dopiero się wdrążam, sprawdziłem czy baza zawiera błędy ("sprawdź błędy", "analizuj"), wszystko ok. Więc starałem się porównać obie bazy, działającą i tą ze sklepu.Wstępnie jedyna różnica, to:post-1309-1399570688,51_thumb.jpgWięc zmieniłem rodzaj indexu z unique na index, ale bez zmian. Nakreślisz mi bardziej gdzie i jakiego błędu szukać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta