Skocz do zawartości
bluetychy

Adres Sklepu Prestashop po zmianie DNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Mam jedno zagadnienie, na które niestety nie znalazłem odpowiedzi przeszukując wiele stron internetu.
Odpowiedź połowicznie otrzymałem od człowieka z Presta..coś tam , jedynego portalu o Preście na którym znalazłem czynny telefon.
Chciałbym to zweryfikować:

Sprawa dotyczy sklepu internetowego. Od 5 lat mamy sklep postawiony na Prestashop, obecnie jest to już wersja 1.6.16.

Do sklepu prowadzi domena (hosting Domeny.pl) -> przekierowana DNS'ami na serwer hostingowy na którym znajduje się sklep (zenbox.pl).

Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości otworzyć sklep na nowym autorskim oprogramowaniu, bardzo dobrze przygotowanym do naszych potrzeb, postawionym na nowym serwerze hostingowym, a więc co za tym idzie w grę wchodzi zmiana delegacji DNS'ów naszej domeny.
Chcąc na jakiś czas pozostawić jednak stary sklep na PS z całą ilością dotychczasowych zamówień itd. pomyślałem więc że po odpięciu domeny będę korzystał z "roboczego" adresu sklepu i wszystko będzie śmigało. Nie potrafiąc jednak znaleźć tego adresu (to co widzicie po założeniu sklepu na PS - np. www.sklep065452.pl) nigdzie w ustawieniach sklepu postanowiłem zapytać o to kogoś z pomocy telefonicznej.

Informację otrzymałem taką, że sklep został założony pod tą domeną i po jej "odpięciu" sklep przestanie funkcjonować.

Proszę zatem o podpowiedź czy tak jest faktycznie, czy nie ma żadnej mocy aby po odpięciu DNS'ów dotrzeć do starego sklepu na Preście ?

Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli domena wskazuje na inny serwer to po tej domenie nie dostaniesz się na stary sklep.

Możesz na stary sklep przekierować sub-domenę np. stary.example.com, ewentualnie jeśli potrzebujesz tymczasowy dostęp tylko ze swojego komputera dodaj w piku host ip i domenę wtedy dostaniesz się do starego sklepu tak jak wcześniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, ircykk napisał:

Jeśli domena wskazuje na inny serwer to po tej domenie nie dostaniesz się na stary sklep.

Oczywiście że nie, domena będzie wskazywała już na nowy sklep na nowym hostingu,

... zastanawia mnie tylko, czy jest możliwe wydobycie w jakiś sposób tego "roboczego" adresu sklepu, linku na który po założeniu sklepu Prestashop admin zalogował się zanim podpiął tam ostateczną domenę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma roboczego adresu, sklep instalujemy kiedy mamy już domenę.

Pierwotnie mogło nie być domeny tylko sam IP serwera, adres serwera można łatwo sprawdzić, jest często wysyłany mailem przy zakupie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta