Skocz do zawartości
Mingozi

Sklep po kimś do edycji, jak zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o pomoc.

Dostałem sklep z częściową strukturą, ściągnąłem już z ftp'a na locala folder.

Co powinienem otrzymać od pierwotnego twwórcy (tzn hasła do czego), by zmienić szablon, układ manu i zacząć edycję?

Czy w PhpMyAdmin jako nowy użytkownik, mogę zaimportować postawioną Prestę?

Dzięki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli masz kompletną kopie plików i bazy danych to właściwie masz wszystko co jest  potrzebne do edycji na localhost. Jedynie hasło do panelu sklepu ci się przyda ale i bez podania go można utworzyć sobie dostęp mając możliwość ingerencji w bazę danych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj otrzymałem plik, chyba wyeksportowana baza, tylko bez żadnego rozszerzenia. Nie mam haseł do zaplecza i bazy, a jestem świeży. Jakie powinienem zrobić kroki. Jeśli trzeba dołączę plik. Dzięki: 

/*edit by sower*/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sorry ale jak chcesz publicznie udostępnić kopie bazy danych działającego sklepu to osoba która Cię zatrudniła powinna jak najszybciej znaleźć kogoś innego...

Poszukaj tematów o tym jak przenieść sklep na inną domenę, tam znajdziesz wszystko co Ci jest w chwili obecnej potrzebne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, endriu107 napisał:

Sorry ale jak chcesz publicznie udostępnić kopie bazy danych działającego sklepu to osoba która Cię zatrudniła powinna jak najszybciej znaleźć kogoś innego...

Poszukaj tematów o tym jak przenieść sklep na inną domenę, tam znajdziesz wszystko co Ci jest w chwili obecnej potrzebne.

heheh dobre dobre ;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Endriu107, kto ci powiedzaił, że działający sklep. Wczytaj się , proszę o pomoc w jego ruszeniu, gdyż osoba która pierwotnie go kreowała, miała właśnie takie podejście jak ty. Zapodałem początek z podglądu, dla nakierowania, jak nie ogarniasz to się nie odzywaj, a jeśli wiesz co i jak to pomóż.

Dostałem bazę bez hasła. W jakiej postaci zaimportować bazę  w phpmyadmin i czy wymagane jest hasło do zaplecza, czy można obejść ten tok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sklep który jest zainstalowany na serwerze na docelowej domenie jest sklepem dzialajacym, nie ważne czy sprzedaje czy nie w bazie są dane wrażliwe które nie powinny być upublicznione. Nie rozumiem dlaczego z agresją do mnie piszesz za to że zwróciłem Ci uwagę na ogromny błąd który mogłeś popełnić, jakbyś nie zauważył tylko ja tobie pomagam (pomagałem forma przeszła w chwili obecnej).
Z tego co się mogę doczytać nie masz żadnej wiedzy na temat prestashop i baz danych, więc na początku dobrze by było sięgnąć po lekturę.

Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Agresji nie było, prędzej reakcja  samoobronna na uszczypliwość. Mam zadanie, muszę skończyć po prostu.

W tym rzecz, że próbuję się wgryźć i o ile postawienie od początku przysparza mi kłopotu to kontynuacja rozpoczętego w 1/3 sklepu to dla mnie katorga, tym bardziej, iż poprzednik nie był życzliwy w udzieleniu pomocy.

A baza oczywiście nie jest postawiona na docelowym serwerze, przecież bym nie ryzykował, działam z eksperymentami na localu.

Przecież dla konkretnej pomocy pokazuje się pliki konfig i etc, dla rozkminienia pomagającego. Jak zaimportować bazę by nie było cyrków z prefiksem i  jak wejść w zaplecze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 8/1/2018 o 13:59, Mingozi napisał:

Jak zaimportować bazę by nie było cyrków z prefiksem

PhpMyAdmin i import. Prefiksem się nie przejmuj bo jeśli będzie potrzeba zmienisz go z zapleczu.

W dniu 8/1/2018 o 13:59, Mingozi napisał:

jak wejść w zaplecze

Jak ściągniesz instalkę i ją podglądniesz, to zobaczysz nazwy katalogów sklepu w ../. Katalog do zaplecza ma inna nazwę, bo ta została zmieniona przez Twojego poprzednika. Do zaplecza wejdziesz via localhost/zmieniona_nazwa_katalogu_zaplecza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta