Skocz do zawartości
MattG

Zaawansowane statystyki produktów.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję rozwiązania umożliwiającego wyciągnięcie bardziej zaawansowanych statystyk produktów a dokładniej najlepiej sprzedających się produktów ale wraz z ich kombinacjami. Dla przykładu - mamy sklep z butami, chciałbym wyciągnąć najlepiej sprzedające się buty wraz z kombinacją (np. buty X, kolor czerwony i rozmiar 40).

Widzę tutaj dwie możliwe drogi dotyczące funkcjonalności:

1. wglądu w poszczególny produkt i widzę statystyki sprzedaży kombinacji

2. wglądu w statystyki wszystkich produktów wraz z ich kombinacjami w formie listy, np. lista wyglądałaby w następujący sposób -

POZYCJA 1. Buty X, kolor czerwony, rozmiar 40 - liczba sztuk sprzedanych - 100,

POZYCJA 2. Buty Y, kolor zielony, rozmiar 39 - liczba sztuk sprzedanych - 90, 

POZYCJA 3. Buty X, kolor czerwony, rozmiar, 41 - liczba sprzedanych - 80

Znajdę jakieś rozwiązania pozwalające zrealizować punkt 1 lub 2? Mogą być to oczywiście zupełnie oddzielne moduły.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez slawekg
      Witam.
      W sklepie testowym na presta 1.6.1.6 mam włączone multisklep.
      Zrobiłem dwie kategorie główne: główna_1 oraz główna_2.
      Mam 2 grupy sklepów: grupa_1 oraz grupa_2
      Do grupy_1 dodałem 2 sklepy a ich kategoria główna to główna_1
      Do grupy_2 dodałem 1 sklep z kategorią główną: główna_2
      Chcę dodać produkt do dwóch sklepów z grupy_1, w takcie dodawania mam włączone wszystkie sklepy, w powiązaniach wybieram odpowiednią kat. główną oraz podkategorię. Po zapisaniu produktu jest on też widoczny na stronie głównej sklepu z grupy_2 mimo, że nie zaznaczałem tej kat. podczas dodawania produktu. (w dokumentacji presty jest napisane, że kategorie główne rozwiązują taki problem) Wtedy muszę przełączyć się na sklep z grupy_2 i odznaczyć wyświetlanie tego produktu. 
      Spróbowałem innego sposobu. Dodaje produkt na jednym ze sklepów z grupy_1. Po zapisaniu będąc nadal w edycji tego produktu zmieniam sklep na drugi  i ponownie zapisuję. Wtedy produkt mam tylko w sklepach z grupy_1.
      Dodając po kilka, kilkanaście produktów miesięcznie nie jest to problem, można trochę więcej poklikać myszką.
      Ale czy nie ma opcji aby dodać produkt do sklepów z danej grupy tak aby nie wyświetlał się w innej grupie?
      Jeśli nie ma innej opcji to, która z opisanych jest lepsza, ta z dodawaniem produktów mając zaznaczone wszystkie sklepy?
      Wtedy przy większej ilości produktów można poprzez plik CSV szybko wyłączyć wyświetlanie w sklepie w którym nie chcę ich mieć.
    • Przez basman.pl
      Szukam (ew. zlecę) - blok reklamowy wyświetlający produkty, jeden, kilka lub w sliderze, na stronie głównej lub lewa kolumna. Blok spersonalizowany, tak aby działał na podstawie odwiedzanych przez klienta kategorii, produktów i na tej podstawie dobierał produkty wyświetlane w reklamach.

p.s. jeśli macie inne moduły, propozycje dotyczące personalizowanego marketingu (maile automatyczne itp.) będę wdzięczny za linki.

Dzięki i pozdrawiam !
    • Przez cklimowicz
      Cześć,

Mam problem z wyświetlaniem statystyk odwiedziń. Wydaje mi się że po aktualizacji modułu wykres się rozjechał.
      Konto skonfigurowane i połączone z GA. Pomoże ktoś ?
      Presta 1.6.0.9

• Przez Deith
      Problem pojawił się po migracji na najnowszą preste 1.6.
      Kopalnia dla statystyk jest podpięta pod footer, demo wyłączone, zakres dat dobrze ustawiony, w bazie statystyki do dzis są, ale nie jestem pewien czy wszystkie. Bo w tabelce na zapleczu presty pokazują się odwiedziny ale nie pokazują się zakupy,koszyki i zyski.

Zastanawiam się czy skrypt który powinien być widoczny w podglądzie html, dla najnowszej prest rónież nazywa się script.php? Ponieważ nie widzę go.
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7652