Skocz do zawartości
tuskun

Presta 1.4 przeniesienie i problemu ze zdjęciami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przenoszę presta 1.4.4.1 na nowy serwer a później ma być aktualizacja. Tylko problem polega na tym, że już po przeniesieniu tracę zdjęcia w większości produktów.

Jak porównuje url zdjęć ze sklepem na starym serwerze, to jest tam coś dziwnego. Stary serwer ma adresy ustawione wg. starej metody (używanej w starych presta), czyli ścieżki do plików prowadzą do katalogu img/tmp/mini-zdjecie.jpg oraz do img/p/zdjecie.jpg. W silniku można przejść na nowy system plików, ale ja tego nie robiłem, a po przeniesieniu w nowym sklepie jest zastosowany nowy system plików. I robi się problem bo nowy system plików nie został utworzony, jest tylko obsługiwany w url'ach. Nowy system zaciąga pliki z adresu np. img/p/5/4/1/0/zdjęcie.jpg

Usuwałem wszystko i przenosiłem ponownie, sprawdzając czy przypadkiem nie kliknąłem tworzenia nowego systemu plików. I nadal to samo. Po przeniesieniu na nowym serwerze skrypt działa jakby miał nowy system plików, a faktycznie jest stary (w katalogach). Nie można utworzyć miniaturek bo są pogubione zdjęcia. Klikanie przejścia na nowy system plików tez już nie pomaga, bo wszystko pogubione.

Czemu tak się dzieje? Co z tym zrobić? Macie może jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A zdjęcia się przeniosły poprawnie? Są na swoim miejscu i mają uprawnienia do odczytu?

W kodzie jest tak:

// legacy mode or default image
		if ((Configuration::get('PS_LEGACY_IMAGES') 
			&& (file_exists(_PS_PROD_IMG_DIR_.$ids.($type ? '-'.$type : '').'.jpg')))
			|| strpos($ids, 'default') !== false)
		{
			if ($this->allow == 1)
				$uri_path = __PS_BASE_URI__.$ids.($type ? '-'.$type : '').'/'.$name.'.jpg';
			else
				$uri_path = _THEME_PROD_DIR_.$ids.($type ? '-'.$type : '').'.jpg';
		}else

czyli sprawdzanie czy legacy włączone i plik istnieje i można go odczytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, przegrały się prawidłowo. Jak wpiszę bezpośrednią ścieżka w przeglądarce, to się wyświetlają.

Ale jest jeszcze coś dziwnego. Jak klikam generowanie miniaturek, to otrzymuje po czasie info, że nie udało się zapisać plików i żebym sprawdził uprawnienia. Sprawdziłem i są prawidłowe. Dałem nawet 777 dla wszystkich katalogów i plików w katalogu img/ ale to też nic nie pomogło. Nadal to samo, nie może zapisać i brak zdjęć w produktach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kopiowałem oryginalny, generowałem nowy z włączonymi przyjaznymi url oraz bez. Nic nie pomogło.

Najdziwniejsze jest to, że robię kopie i na stronie oryginalnej system działa ze starym systemem plików, a na nowej stronie używa nowego systemu plików, mimo że faktycznie na serwerze jest stary. I to nie we wszystkich produktach. Na 5000 produktów w około 50 jest używany stary system plików, i tam zdjęcia się wyświetlają.

Jedyna różnica jest taka, że na starym hostingu jest php 5.3.3 a na nowym maksymalnie mogłem zejść do 5.4

I jeszcze bazę musiałem trochę oczyścić, bo była ponad normę, usunąłem wszystko (za pomocą delete) z tabel:

ps_connections;
ps_connections_page;
ps_connections_source;
ps_guest;
ps_log;
ps_statssearch;
ps_pagenotfound;
ps_search_index;
ps_search_word;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta