Skocz do zawartości
AnkaW

[Pytanie] Jak tworzyć szablony?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zacząć budować szablony graficzne dla prestashop. Mam doświadczenie z html css i smarty, trochę z PHP. Obecnie zajmuję się grafiką w photoshop (taką do pocięcia na strony też). Chodzi mi o jakieś materiały w języku polskim najlepiej albo po prostu opis krok po kroku jak tworzyć takie szablony. Nie chodzi mi o przerabianie istniejących lub tego domyślnego. Chciałabym oferować te szablony (początkowo za darmo) tak aby ktoś mógł ściągnąć sobie plik zip i zainstalować w swoim sklepie.

Proszę o pomoc i wytłumaczenie jak za to się zabrać od zera.

bardzo dziękuję

Anka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj tworzenie szablonów nie jest już tak proste jak jeszcze 3-4 lata temu. Poza HTML i CSS trzeba znać narzędzia jak wbpack, SASS czy  framework bootsrtap. Oficjalna dokumentacja jest dobra ale trzeba znać podstawy narzędzi o których pisałem.

Link: http://doc.prestashop.com/display/PS17/Getting+started+with+theme+development

Jeśli powoli będziesz wykonywać wszystkie kroki na pewno się uda, w razie problemów pytaj na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, dzięki. Postaram się jakoś poradzić przy swoim kulawym angielskim. Wbpack to nie używałam. SASS i Bootstrap to miałam do czynienia. 

Jeszcze raz Ci serdecznie dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Anka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przerabianie nie jest dobre ale na początek myślę że łatwiej będzie ogarnąć temat przerabiając domyślny szablon. Łatwiej nauczyć się podstaw tak niż tworząc szablon od zera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak ja to rozumiem ale chciałabym jednak od podstaw i zagłębiać temat. Jak pisałam i tak najpierw to będą tylko pewnie mniej udane próby, później jak będzie wszystko działać jak należy to będę udostępniała za darmo a na sam koniec jak będą to już naprawdę fajne rzeczy pomyślę o sprzedawaniu. Obawiam się, że jak zacznę przerabiać to tylko sobie namieszam, wyrobię złe nawyki, większość rzeczy będę robiła na wyczucie. Poza tym to chyba nieuczciwe brać czyjąś pracę, przerabiać i nawet za darmo udostępniać jako swoją.

Anka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, podepnę się do tematu. Czytałam różne tutoriale i filmy na YT. Jednak mało jest materiałów dotyczących wersji 1.7, a większość po francusku. 

1. Utworzyłam sobie theme child. Jak rozumiem pliki css, js powinny być ładowane z parent child, tak? Natomiast plik custom.css z child theme? Tak, aby podczas aktualizacji nie utracić żadnych zmian.

2. Zainstalowałam webpacka w /_dev/, kompiluje do /assets/css/ - czyli tak jest prawidłowo?

3. Które katalogi podczas aktualizacji są nadpisywane? Czy to nadpisywanie css, js dotyczy aktualizacji szablonu, czy PS? Korzystam na tę chwilę z szablonu kupnego, nie Classic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Netteria.NET
      Firma Netteria.NET oferuje szeroki zakres usług wsparcia dla sklepów zbudowanych w oparciu o PrestaShop. Oferujemy między innymi:
      Wsparcie
      Doradztwo w wyborze rozwiązań eCommerce, serwis sklepów internetowych, (stałe wsparcie techniczne), wsparcie i gwarancje po wykonanym projekcie sklepu. Projektowanie modułów dla prestasop.
      Projektowanie nowych modułów, według ustaleń, dostosowanych do indywidualych zadań, modernizacja oraz aktualizacja działajacych modułów, moduł - niezależny skrypt. Modyfikacje kodu sklepu.
      Wszelkie modyfikacje kodu źródłowego skryptu prestashop, modyfikacje kodu szablonu sklepu internetowgo, naprawa sklepów prestashop, naprawa sklepów "po włamaniu", aktualizacja skryptu do wyższej wersji, optymalizacja (SEO) pod wyszukiwarki internetowe, optymalizacja wydajności działania sklepu. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na temat modyfikacji, rozszerzeń, wsparcia, oraz naprawy dla sklepów prestashop.
      Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: Prestashop - naprawa i pomoc
      Oferujemy również kompleksowe  wsrożenia sklepów PrestaShop - Budowa sklepów internetowych opartych na PrestaShop

• Przez Luks
      Dołącz do największej ekipy specjalistów PrestaShop w Polsce! 
      Pod skrzydłami Waynet - platynowego partnera PrestaShop - pomóż w rozwoju eCommerców opartych na tym systemie w Polsce i za granicą. 
      Do Twoich obowiązków należeć będzie:
      -Doprecyzowanie zakresu zadań zlecanych przez klientów
      -Opisywanie zadań programistom i koordynacja ich pracy
      -Weryfikacja poprawności realizacji zadań przez programistów
      -Doradztwo klientom w zakresie możliwości systemu PrestaShop
      Wymagania:
      -Doświadczenie w pracy z PrestaShop
      -Doświadczenie w pracy z klientami i programistami
      -Umiejętność analizy wymagań klienta i przekładania ich na funkcjonalności PrestaShop
      -Umiejętność prowadzenia podstawowych testów funkcjonalnych
      -Zdolność do pracy z wieloma klientami
      -Język angielski (lub inny język obcy)
      Oferujemy:
      -Stałą pracę w biurze w Krakowie
      -Wynagrodzenie do 6000 zł netto B2B (także możliwość UoP lub zlecenie)
      -Szkolenia wewnętrzne z IT / eCommerce / PrestaShop 
      -Dobrze zorganizowane środowisko pracy 
      Prosimy o zgłoszenia na: rekrutacja@waynet.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie swojego doświadczenia z PrestaShop i z IT.
    • Przez AnkaW
      Witam
      Ponownie natknęłam się na problem z którym nijak nie wiem co począć. Z zewnętrznej aplikacji chcę ściągnąć dane na temat produktu. Oczywiście uwierzytelniam się itd.
      Mam /api/products/{id_produktu} ale:
      - cena jaką mi przesyła jest jakaś całkiem absurdalna, na pewno nie jest to aktualna cena,
      - nie mogę odczytać przyjaznego linku do produktu.
      Co robię nie tak albo gdzie to w ogóle mogę zmienić aby mi się wysyłały poprawne dane? Szukałam ale chyba jako początkującą mnie to przerasta:(
      pozdrawiam
      Anka
    • Przez miro87
      Zlecę napisanie modułu importującego produkty i kategorie z hurtowni pfconcept.com do świeżo postawionego sklepu na silniku presta.
      Hurtownia udostępnia pliki XML, z których trzeba pobierać wybrane elementy.
      Więcej informacji i szczegółowy opis zlecenia podeślę po kontakcie na priv.
    • Przez daars_pl
      Witam,
      Czy ktoś jest w stanie polecić moduł sprawnej wyszukiwarki produktów, lub ew. możliwość modyfikacji standardowej ?
      Tak aby przy produktach typu VR-50HD nie było kłopotu znalezienia go przy frazach 'vr50hd' 'vr 50hd' 'vr 50 hd' 'vr50-hd' 'vr50' itp. opcje wpisywania z odstępami, myślnikami i bez ?
      I żeby wyszukiwarka nie wyświetlała dodatkowo wielu niepotrzebnych produktów, które wcale nie mają takiej frazy w nazwie czy kategorii ? Ustawienia wag w panelu adm. nic nie dają.
      Pozdrawiam
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7 658