Skocz do zawartości

Zdjęcie

Backup w Prestashop 1.7

backup 1.7

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dronoid

Dronoid

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 21:28

Właśnie jestem w trakcie stawiania sklepu na Prestashop 1.7. Trochę już danych wprowadziłem i przydałoby się to jakoś zarchiwizowac, bo jednak sporo eksperymentuję. Póki co backup wyobrażam sobie jako kopia plików z serwera przez FTP i kopia bazy danych (PHPmyAdmin -> eksport bazy do pliku). Czy są może jakieś wygodniejsze/szybsze sposoby ? Są może jakieś specjalizowane moduły ? Darmowych to chyba nie ma, albo nie umiem szukać. Komercyjne widziałem, używaliście jakichś ? Możecie coś polecić ?

A jeśli robi się kopie plików przez FTP to wystarczy skopiować pliki używanego szablonu, czy cały folder gdzie zainstalowany jest PrestaShop ? Domyślam się, że tak pod warunkiem, że nie majstruje się w konfiguracji tych standardowych modułów, ale może jest coś jeszcze co powoduje, że kopiowanie samego folderu ze skórką nie wystarczy ?

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5075 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 15 czerwiec 2017 - 08:55

Przeważnie w panelu serwera masz jakieś opcje backupu i one są często dość wygodne.

#3 Dronoid

Dronoid

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 16:08

No może jakies super wygodne nie zawsze są, ale spełniają swoje zadanie. Z tego co poczytałem bardzo dobrze nadają się do tego skrypty CRON, ale trzeba troche zgębić temat, żeby ich używać. Dzięki.

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5075 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 17 czerwiec 2017 - 08:23

Skrypt CRON jest bardzo dobry bo można sobie dowolnie ustawić częstotliwość itp. ale jest problem bo nie można bazy backupować łatwo.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl