Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie są miniaturki do edycji na potrzeby XML

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pt76

pt76

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 20:20

Muszę wygenerować z Price Wars II taki XML jak dla Ceneo, ale na niektórych miniaturkach jest naniesione logo lub inny znak graficzny. W domodi i allani to nie przechodzi więc muszę usunąć te znaczki. 

Edycja zdjęć po wejściu na każdy produkt, podmianę, zapisanie itp byłaby bardzo czasochłonna,
wolałbym z FTP zgrać zdjęcia miniaturek do jednego folderu na dysk i z dysku na podglądzie z jednego miejsca edytować te które usunięcia logo wymagają i przerzucić je na miejsce. 

Tyle że nie wiem gdzie te miniaturki  się znajdują? Skąd pobiera je Price Wars? Może ktoś wie a pewnie wie, proszę o pomoc :)

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 21 marzec 2017 - 22:04

Zdjęcia produktów są w img/p/ i tam dalej w podkatalogach gdzie podkatalogi to kolejne cyfry ID zdjęcia w bazie.

#3 pt76

pt76

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 11:13

Faktycznie, nie wiem jak ja tego szukałem w /img, że tego nie widziałem :) Dziękuję.
A w podkatalogu danego ID jest 8 zdjęć, te które pobiera PriceWars II do XML to jakie ma rozszerzenie? Które muszę edytować by nie było tego logo?

Przykładowo jakiś produkt:

3322
3322-cart_default
3322-home_default
3322-large_default
3322-medium_default
3322-small_default
3322-thickbox_default

ok już wiem, muszę wyretuszować tylko to gołe jpg, wrzucić na ftp i przegenerować z panelu miniaturki. 

Użytkownik pt76 edytował ten post 22 marzec 2017 - 14:04

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 22 marzec 2017 - 14:04

Edytuj zdjęcie bazowe czyli 3322 a później w ustawianiach zdjęć wygeneruj miniatury co wygeneruje na nowo pozostałe zdjęcia. Nie edytuj ręcznie, generowanych automatycznie miniatur.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl