Skocz do zawartości
t0mi

Opis podkategorii - pod pozycjonowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W jaki sposób mogę dodać opis podkategorii np. komodę, żeby wyświetlał się opis jak wejdzie się na  podstronę z komodami ?

Presta 1.6.1.11

W edycji podkategorii jeżeli dodam opis pojawia się on, ale po najechaniu na daną podkategorię w menu - wyświetla się na zasadzie chmurki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to wyglada na to, ze masz opcje opisu wylaczona programowo po stronie szablonu. 

plik category.tpl  i w nim powinienes miec: 

<!-- Category image -->
                    <div class="content_scene_cat_bg"{if $category->id_image} style="background:url({$link->getCatImageLink($category->link_rewrite, $category->id_image, 'category_default')|escape:'html':'UTF-8'}) right center no-repeat; background-size:cover; min-height:{$categorySize.height}px;"{/if}>
                        {if $category->description}
                            <div class="cat_desc">
                            <span class="category-name">
                                {strip}
                                    {$category->name|escape:'html':'UTF-8'}
                                    {if isset($categoryNameComplement)}
                                        {$categoryNameComplement|escape:'html':'UTF-8'}
                                    {/if}
                                {/strip}
                            </span>
                            {if Tools::strlen($category->description) > 350}
                                <div id="category_description_short" class="rte">{$description_short}</div>
                                <div id="category_description_full" class="unvisible rte">{$category->description}</div>
                                <a href="{$link->getCategoryLink($category->id_category, $category->link_rewrite)|escape:'html':'UTF-8'}" class="lnk_more">{l s='More'}</a>
                            {else}
                                <div class="rte">{$category->description}</div>
                            {/if}
                            </div>
                        {/if}
                     </div>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
design4VIP faktycznie teraz działa. Co prawda opis pojawia się pod listą produktów w kategorii.

Fajnie by było jakby udało się przenieść opis podkategorii na lewą stronę - patrzyłem na edycję na żywo i opis nie jest przypięty do żadnego hooka

Jak mogę  przenieść opis ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

design4VIP faktycznie teraz działa. Co prawda opis pojawia się pod listą produktów w kategorii.

Fajnie by było jakby udało się przenieść opis podkategorii na lewą stronę - patrzyłem na edycję na żywo i opis nie jest przypięty do żadnego hooka

Jak mogę  przenieść opis ?

Ale gdzie na lewą stronę? - do bloku kategorii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz gotowa czesc kodu, wrecz gotowic, a gdzie go sobie wkleisz to juz twoja sprawa.ogolnie powinien byc zaraz obok (pod/zamiast) "scen", czyli na gorze strony, a jak sobie wkleiles na koncu to... teraz wytnij i wklej w czesc odpowedzialna na cel twojej wizji + odpowiednie ostylowanie znacznikami boostramp cz CSS 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta