Skocz do zawartości
PrestaBegginer

Przeniesienie modułu - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z przeniesieniem darmowego modułu "crossselling". Defaultowo wyświetla się od pod każdym produktem, chciałbym zrobić tak, aby wyświetlał się również w zakładce koszyka ("zamowienie"), pod podsumowaniem zakupów.

W tym celu stworzyłem nowego hooka i umieszczam go w odpowiednim miejscu w pliku shopping-cart.tpl :

<div id="crosssellinghook">{hook h='crosssellinghook'}</div>

Następnie w pliku crossselling.php do funkcji install() dodałem 

$this->registerHook('shoppingCart') ||

ostatecznie wygląda ona w ten sposób:

public function install()
    {
        if (!parent::install() ||
            !$this->registerHook('productFooter') ||
            !$this->registerHook('header') ||
!$this->registerHook('crosssellinghook') ||
            !$this->registerHook('shoppingCart') ||
            !$this->registerHook('actionOrderStatusPostUpdate') ||
            !Configuration::updateValue('CROSSSELLING_DISPLAY_PRICE', 0) ||
            !Configuration::updateValue('CROSSSELLING_NBR', 10)
        ) {
            return false;
        }
        $this->_clearCache('crossselling.tpl');

return true;
    }

Kolejnym krokiem było dodanie na samym dole tego samego pliku funkcji:

public function crosssellinghook($params) 
{ 
 return $this->display(__FILE__, 'crossselling.tpl') ;
}

Hook się pojawił, wraz z zaczepionym modułem, aczkolwiek nie wyświetla się we wskazanym miejscu. Co może być tego powodem? 

Próbowałem również zwracać np 

return "hahaha"; 

co również nie dawało żadnego efektu, czy coś pominąłem? Ktoś coś? :)

Presta 1.6.1.4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

robilem cos podobnego dla produtow powiazanych (OPIS I DEMO TUTAJ), ale troche czasu minelo zebym pamietal wszystkie szczegoly. w kazdym razie na pewno w samym module koszyka trzeba zdefiniowac zmienne produktow do wyswietlenia (poprzez override), bo w tym "rejonie" modul koszyka musial odczytac z produktow zakupionych te z nimi powiazane.... tez dla samego koszyka trzeba bylo utworzyc w module blockcart osobny szablon slidera produktow powiazanych oraz polaczyc go z json koszyka, zeby w momencie usuniecia z koszyka danego produkto jego powiazane tez zostaly usuniete. niby nie jest to skomplikowane ale troche kombinacji wymagalo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej tak:

public function hookCrosssellinghook($params) 

to to jedno, a drugie to to, ze nie ma mozliwosci zeby to zadzialao, bo co niby wyswietli w tymm hook ten zaimplementowaany szabon modulu? nie ma zadnych zmiennych.... czyli juz skazanie na wywalenie dziesiatkow bledow przez DEV_MODE ;)

inna sprawa, przegladnalem z ciekawosci ten konkretny modul i ten ma juz przypisany hook koszyka... hookshoppingCart, po cholere kombinowac? ma juz wybierane trsci do wysweitlenia, skierowane konretne zmienne do szablonu.... 

i nawet we wspomnianym pliku (w skorce default) jest umieszczony i dziala (do sprawdzenia na mojej stronie DEMO TUTAJ jako 'we recommended' np. po dodaniu do koszyka czarnej 'Blouse') :

<div id="HOOK_SHOPPING_CART">{$HOOK_SHOPPING_CART}</div>

pytanie tylko do @PrestaBegginer:

1. w konfiguracji modulu masz ustawiona ilsoc do wysweitlania?

2. w dodawanych produktach do koszyka na pewno masz produkty z grupy "klienci zakupili rowniez..." ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedzi. :)

Zmieniłem nazwę funkcji tak jak pisał @ircykk , niestety nic się nie wyświetla(nawet ciąg znaków).

@design4VIP

HOOK_SHOPPING_CART umieszczony jest tam od samego początku, i też się nie wyświetla, może jest to wina tego, że nie korzystam z defaultowej skórki? Końcówka mojego pliku:

<div id="HOOK_SHOPPING_CART">{$HOOK_SHOPPING_CART}</div>
<p class="cart_navigation clearfix">
{if !$opc}
<a  href="{if $back}{$link->getPageLink('order', true, NULL, 'step=1&back={$back}')|escape:'html':'UTF-8'}{else}{$link->getPageLink('order', true, NULL, 'step=1')|escape:'html':'UTF-8'}{/if}" class="pull-right btn btn-default standard-checkout" title="{l s='Proceed to checkout'}">
{l s='Proceed to checkout'}
</a>
{/if}
<a href="{if (isset($smarty.server.HTTP_REFERER) && ($smarty.server.HTTP_REFERER == $link->getPageLink('order', true) || $smarty.server.HTTP_REFERER == $link->getPageLink('order-opc', true) || strstr($smarty.server.HTTP_REFERER, 'step='))) || !isset($smarty.server.HTTP_REFERER)}{$link->getPageLink('index')}{else}{$smarty.server.HTTP_REFERER|escape:'html':'UTF-8'|secureReferrer}{/if}" class="pull-left btn btn-default" title="{l s='Continue shopping'}">
{l s='Continue shopping'}
</a>
</p>
<div class="clear"></div>
<div class="cart_navigation_extra">
<div id="HOOK_SHOPPING_CART_EXTRA">{if isset($HOOK_SHOPPING_CART_EXTRA)}{$HOOK_SHOPPING_CART_EXTRA}{/if}</div>
</div>

{strip}
{addJsDef deliveryAddress=$cart->id_address_delivery|intval}
{addJsDefL name=txtProduct}{l s='product' js=1}{/addJsDefL}
{addJsDefL name=txtProducts}{l s='products' js=1}{/addJsDefL}
{/strip}
{/if}

<div id="crosssellinghook">{hook h='crosssellinghook'}</div>

1. W konfiguracji modułu mam ustawioną liczbę 10 elementów do wyświetlania.

2. Tak, jest.

Link do sklepu(może wizualizacja pomoże ;)):

SKLEP

Powiązany produkt znajduje się np. w produkcie "Solar 2017". 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak czytam i czytam i nie bardzo rozumiem

standardowy moduł crossselling  domyślnie wyświetla produkty na hooku hookshoppingCart , który jest zaimplementowany w większości templetek.

Więc skoro są powiązane w zamówieniach produkty do dodanego do koszyka produktu to one się wyświetlą - of kors jeżeli moduł jest zainstalowany i działa poprawnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jeszcze zacznijmy od tego, skad wiesz, ze akurat ten produkt ma "crossseling" ? jakie np. produkty powinny byc w nim zawarte? bo juz na karcie produktu powinna byc grupa (slider) tych produktow. zobacz na moim DEMO na samym dole juz masz, u ciebie pustka... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie... pomyliłem ten moduł z modułem "powiązane produkty"... mhm... :oops:  W takim razie moje pytanie na teraz to, czy mam możliwość manualnego dodania produktów do " Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również", jeśli tak to jak ;)

Dzięki Panowie! ;)

edit:

Z cyklu ciekawostki:

Hook który wcześniej zrobiłem też zaczął się wyświetlać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie... pomyliłem ten moduł z modułem "powiązane produkty"... mhm... :oops:  W takim razie moje pytanie na teraz to, czy mam możliwość manualnego dodania produktów do " Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również", jeśli tak to jak ;)

z powiazanymmi nie jest tak hop. tak jak pisalem w pierwszym poscie (bo tak sie domyslalem, ze o to chodzi. czesto te bloki sa mylone) to tutaj juz trzeba by troche kombinacji w modulach i kontrolerach, a crosseling to juz sam naglowek bloku (modulu) mowi jak wysweitlic te przedmioty.... ktos musi zrobic zakupy z wiecej niz jednym przedmiotem w koszyku. modul odczytuje te produkty z tabeli FROM '._DB_PREFIX_.'order_detail', czyli ze szczegolow zamowienia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z powiazanymmi nie jest tak hop. tak jak pisalem w pierwszym poscie (bo tak sie domyslalem, ze o to chodzi. czesto te bloki sa mylone) to tutaj juz trzeba by troche kombinacji w modulach i kontrolerach, a crosseling to juz sam naglowek bloku (modulu) mowi jak wysweitlic te przedmioty.... ktos musi zrobic zakupy z wiecej niz jednym przedmiotem w koszyku. modul odczytuje te produkty z tabeli FROM '._DB_PREFIX_.'order_detail', czyli ze szczegolow zamowienia. 

Coś nie mogę znaleźć tej tabeli, albo jej nie mam :P

Korzystam z takiego zapytania i pokrewnych(różne nazwy tabeli):

SELECT * FROM `._DB_PREFIX_.order_product` GROUP BY `order_id`

Table 'pearlbrand_4.._DB_PREFIX_.order_product' doesn't exist

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnalezione. Dało by radę wskazać modułowi w DB, które produkty ma połączyć ze sobą przez crosselling?  Mam na myśli żeby  w kolumnie odpowiedzialnej za pobieranie do crosselingu zaznaczyć zero-jedynkowo, czy produkt ma być pobierany, czy nie. Następnie ustawić takie samo ID_produktów, które mają być pobierane żeby połączyć je w 1 crosselling? Trochę już fantazjuje :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fantazja to jedno, ale to co napisalem powyzej to dopiero jest fantazyjne.... ze cyli co z czym ma sie polaczyc? co za zero-jedynkowo? czyli, ze o co chodzi? mozecos prosciej bez fantazji? no i drugie pytanie, bo znowu sie zgubilem. o jakie polaczenia dkladnie chodzi? o crosseling (klienci kupili rowniez) czy akcesoria (produkty powiazane) ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Crosselling przypisuje produkty do siebie tylko w momencie kiedy klient zakupi więcej niż 1 produkt. (Odbywa się to poniekąd automatycznie)

Ja chciałbym robić to manualnie, czyli wybrać sobie dowolny produkt A i  dowolny produkt B i je scrossować. 

@endriu107

Tak jak piszesz działa crosselling, ale chodzi o to żeby móc ustawiać co z czym ręcznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta