Skocz do zawartości
berny

Przeniesienie produktów do presty 1.7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak przenieść produkty wraz z opisami i zdjęciami z presty 1.6 do 1.7

Próbowałem przenieść całą bazę przez phpMyadnin ale po jej przeniesieniu nie mogę zalogować się do admina a od strony klienta wyświetla się biała strona.

Zmieniłem w ps_shop_url witrynę

Próbowałem zmienić dane w settings.inc.php ale tam jest tylko 

<?php
                                 //@deprecated 1.7

Próbowałem również eksportować plik CSV z presty 1.6 ale gdy zaznaczam opcję produkty to eksportują się ale bez opisów i tylko z jednym zdjęciem.

Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

może prościej

zrób ugrade na tej 1.6 do 1.7 i po problemie

przeniesienie bazy danych jest złym pomysłem - z prostej przyczyny - bazy między wersjami się różnią

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hm........... a skąd tą "wiedze" posiadasz?

Standardowy moduł 1-click upgrade w wersji 2.0.2 (2016-12-29) - pozwala na upgrade do 1.7.0.3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak masz rację znalazłem i zainstalowałem ale po instalacji gdy klikam w instalację modułu dostaje komunikat

"Następujące moduły mogą być zainstalowane niepoprawnie:

• autoupgrade :
        Wersja Twojego modułu nie jest zgodna z Twoją wersją PrestaShop."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hm.......... z tego co widzę, to dla 1.6 na stronie presty jest jeszcze dostępna stara wersja modułu tzn 1.6.7

nie wiem z jakiego to powodu jeszcze nie opublikowali wersji 2.0.2 dla 1.6 ;) - pewnie dla tego, że 1.7 jest z d...py i nie chcą pozwolić aby ludzie sobie problemów narobili ;)

masz 2 rozwiązania -> 1. poczekać na zaktualizowanie modułu 

2. zmodyfikować moduł zmieniająć

$this->ps_versions_compliancy = array('min' => '1.7.0.0', 'max' => _PS_VERSION_);

na

$this->ps_versions_compliancy = array('min' => '1.6.0.0', 'max' => _PS_VERSION_);

ewentualnie

zainstalować  wersję modułu 1.6.7 i przez ftp podmienić pliki w katalogu modułu

Punkt 2 przećwiczony przy aktualizacji 2 sklepów z 1.6 do 1.7 oczywiście nie obyło się bez problemów

tak p.s

to przy okazji poruszania tematu wersji 1.7 - to stanowczo odradzam czy to upgrade czy stawianie sklepu na tej wersji - patrząc na ilość błędów i samom architekturę silnika i templetki to robi się z tego jakiś przeładowany kombajn  dodatku obciążony brakiem kompatybilności wstecznej.

Co z tego wynika dla przeciętnego użytkownika - dla tych, którzy mają już sklepy na starszych wersjach - koszt migracji do 1.7 wzrasta mogę śmiało zaryzykować twierdzenie, że 2-3 krotnie. A samo wdrożenie nowego sklepu na 1.7 także będzie droższe.

Idąc dalej - presta w wersji 1.7 ma już wymagania dotyczące "serwera" porównywalne do Magento a co za tym idzie jeżeli dla małego czy średniego sklepu wystarczał jakiś dobry współdzielony hosting to niestety dla 1.7 potrzebny już będzie VPS - czyli 3-5 krotnie droższy hosting.

To tyle w temacie 1.7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dylemat ponieważ stawiam drugi sklep (pierwszy z innym asortymentem prowadzę od kilku lat na preście obecnie 1.6) i pomyślałem że jak i tak robię wszystko od podstaw to może by już go postawić na 1.7 choć wiem że początki nowych wersji są bardzo problematyczne.Co radzisz abym zrobił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że nie ma kompatybilności wstecznej to akurat dobrze, trzeba zerwać z częścią zaszłości.

Z 1.7 będą problemy na początku jak zawsze i trzeba się z tym liczyć, jeśli godzisz się na to, to można się bawić ale trzeba na bieżąco aktualizować sklep przynajmniej przez pierwsze miesiące. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jeśli chciał bym przenieść produkty, zdjęcia i opisy przez podmianę tabel z 1.6 do 1.7 to można to zrobić ?

Bo mam około 160 produktów z opisami i zdjęciami dodane do nowego sklepu i szkoda by było dodawać je od nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

możesz zrobić upgrade - ale to ryzykowne bez odpowiedniej wiedzy

albo poszukać jakiegoś "narzędzia"

albo zlecić to komuś

możesz jeszcze pobawić się w eksportowanie danych z bazy 1.6 i po ich zmodyfikowaniu zaimportowanie ich do bazy sklepu na 1.7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To że nie ma kompatybilności wstecznej to akurat dobrze, trzeba zerwać z częścią zaszłości.

Z 1.7 będą problemy na początku jak zawsze i trzeba się z tym liczyć, jeśli godzisz się na to, to można się bawić ale trzeba na bieżąco aktualizować sklep przynajmniej przez pierwsze miesiące. 

tu masz rację.......... ale czy podążanie w tym samym kierunku co Magento jest dobrym pomysłem..............nie wiem, tak samo jak nie wiem czy nie jestem pewien czy robienie z presty takiego wymagającego/"zasobożernego"systemu jest dobrym pomysłem...................ale co tam

trzeba się przestawić i tyle ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta