Skocz do zawartości
Teges

Jeden atrybut, kombinacje, zmiana ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z kombinacjami. Potrzebuje w sklepie z meblami wypoczynkowymi ustawić różne rodzaje tkanin, te w różnych kolorach. W zależności od wyboru tkaniny powinna się zmieniać cena.

tutaj działa to dokładnie tak jak chcę

tutaj z kolei jest mój testowy sklep, gdzie to nie działa:

http://testowapresta.47.pl/glowna/1-sofa-przykladowa.html

(świeża, instalacja, domyślna templatka)

Tak mam ustawione kombinacje dla tego produktu:

3ac5f5eb475d4.jpg

Wydaje mi się, że problem jest, że klikając w te kolory materiałów w adresie url tworzą się kombinacje 2-3 atrybutów, a tak nie są i nie mają być ustawione kombinacje w bazie. W url powinien być tylko 1 atrybut.

Jak to zrobić aby działało?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Źle to ustawiłeś, musisz zrobić grupę "materiał" a w niej opcje "podstawowy", "droższy" itd. i drugą grupę "kolory" i tam wrzucić kolory a następnie stworzyć kombinacje tak że najpierw wybierasz materiał z lity a później kolor.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Racja, tak działa, to teraz jeszcze niech ktoś podpowie jak ukryć kolory do wyboru gdy nie są dostępne dla danego materiału. Opcja w PA: "Wyświetl niedostępne atrybuty produktu na stronie produktu" ustawiona na NIE nic nie daje :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Teges
      Mam taki problem, mam dla produktu poustawiane kombinacje które wpływają na cenę. Dla produktu ustawiony jest też czasowy rabat -10%.

Wszystko jest OK, poza jednym, bo wybraniu atrybutów nie zmienia się wyświetlana cena przed rabatem.

Można to zobaczyć tu: http://esklep.meblolux.com/pl/fotele/461/boss-fotel

Podpowie ktoś jak to zrobić, ale również ta "stara" cena się aktualizowała po wyborze atrybutu? (Prestashop 1.6.x)
    • Przez kolec
      Witam. 
      Nie mogę ustawić rabatów ilościowych dla konkretnej kombinacji. 
      W produkcie, który posiada między innymi wybór koloru i wymiaru, chcę zastosować 
      gradację cenową, która powinna być widoczna w tabeli w opisie produktu.
      Przy zastosowaniu specyficznych cen dla wybranych kombinacji wyświetlana jest tylko 
      jedna linijka tabeli (rabaty ilościowe), i przy zmianie ilości w koszyku cena też zmienia się tylko 
      o jedną pozycję a nie o trzy,tak jak ustawiłem. Dodam jeszcze, że czasami przy odświeżeniu strony, 
      tabela z wszystkimi trzema pozycjami ukazuje się na "ułamek sekundy" i zwija się do jednej pozycji. 
      Załączam zrzut ustawień z panelu administracyjnego oraz strony produktu. 
      Będę wdzięczny za pomoc. 

• Przez addd
      Czy ktoś widział lub słyszał o module, który będzie miał następującą funkcjonalność:

Możliwość dodawania opisów dla poszczególnej kombinacji atrybutów. Standardowo jest jeden opis dla całego produktu, a potrzebujemy żeby dodatkowy opis zmieniał się w zależności od wybranej kombinacji. Najlepiej gdyby na zapleczu przy edycji konkretnej kombinacji było dodatkowe pole do wprowadzenia krótkiego opisu, tak jak np. pole EAN czy kod produktu.

?

lub

jak samemu wykonać taką modyfikację.

z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez dmsl
      Witam 

Po zalogowaniu do presty powinien pokazać mi się pulpit z różnymi tabelkami. Tymczasem mam to:
      Groups   
      Attributes of group "" This group does not have any attributesJak powrócić do stanu poprzedniego?

• Przez a g
      Witam,

Chcę w obrębie jednego modelu (produktu) "upchnąć" wiele odmian tego samego modelu w oparciu o atrybuty.

Poszukuję następujących modułów:

1, Inne pliki w zależności od atrybutu / kombinacji
      2, Dodatkowy opis w zależności od atrybutu / kombinacji
      3, Gratisowe produkty do produktu
      4, Porównywanie cech atrybutów w obrębie jednego produktu
      5, Porównywanie parametrów kombinacji modelu z parametrami kombinacji innego modelu

Poniższe już znalazłem, ale jeśli macie coś lepszego lub za darmo to chętnie je sprawdzę:

6, Różne akcesoria ze względu na atrybuty / kombinacje
      http://addons.prestashop.com/pl/front-office-funkcje-moduly-prestashop/17584-accessories-for-combinations-with-cross-selling.html

7, Wyświetlanie cech ze względu na atrybuty / kombinacje
      http://addons.prestashop.com/pl/back-office-tools/8319-olea-features-combinations.html

Dzięki.
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

• Statystyki forum

• Tematów
      7518