Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z instalacją drugiego sklepu

drugi sklep prestashop nie mogę wyłączyć trybu demo problem po instalacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 11:01

Witajcie,

nadszedł czas na postawienie drugiego sklepu opartego o PrestaShop 1.6.1.9, niestety drugi sklep nie działa prawidłowo. Instaluję go na tym samym serwerze co pierwszy (w pełni sprawny), mają osobne katalogi, domeny i bazy danych. Instalacja przebiega prawidłowo, lecz panel drugiego sklepu nie chce działać, m.in. nie jestem w stanie wyłączyć trybu demonstracyjnego sklepu, statystyki (demonstracyjne) ładują się wieczność i pojawiają się dopiero po odświeżeniu każdego z modułów na pulpicie z osobna. Dodatkowo nie jestem w stanie wyszukiwać modułów w zakładce "moduły i usługi".

Testowałem wszystkie wersje presty od 1.6.1.6 do 1.7 i tylko 1.7 działała prawidłowo, lecz na chwilę obecną wolę pozostać przy 1.6.1.9.

Oba sklepy są na PHP w wersji 5.5.34.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie jak to naprawić?

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 24 listopad 2016 - 13:57

Włącz dev_mode i profiling w prestashop, powinno pokazać czemu tak spowalnia sklep.

#3 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 15:41

Zrobiłem co mówisz, niestety problem nie polega na wolnym działaniu, bo wszystko śmiga, lecz niektóre funkcje są tak jakby zbugowane i np. nie mogę wyszukiwać modułów (niezależnie czy są zainstalowane czy nie), a statystyki wczytują się dopiero kiedy je odświeżę i nie mogę wyłączyć trybu demonstracyjnego - przycisk nie reaguje.
W załączniku wysyłam podstawowe informacje jakie wyciągnąłem z profilingu, jeśli potrzebujesz pozostałych to daj znać.

Załączone pliki

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 15:46

A DEV_MODE jest włączone? Nie ma żadnych błędów? Nie masz włączonego cache do plików?

#5 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 15:52

Memcached jest wyłączone na serwerze, a jeśli chodzi o pamięć podręczną to opcja jest włączona na obu sklepach, tylko ten pierwszy działa prawidłowo.

#6 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 15:54

A log serwera sprawdzałeś? Nie ma błędów? Uprawnienia plików? Może jakieś ograniczenie po stronie serwera?

#7 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 15:55

Jeśli jeden sklep działa prawidłowo to chyba nie będzie błąd serwera, testowałem wersje 1.7 i działa prawidłowo.
Kiedy próbowałem wyłączyć pamięć podręczną przywitał mnie taki błąd:

Załączone pliki

#8 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 16:02

A no może być, serwery mają czasem dziwne ograniczenia np. maksymalna liczba plików na katalog, maksymalna długość ścieżki itp. Jeśli nie działa i nie ma żadnych objawów w postaci błędów to już nie mam pomysłów.

#9 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 20:29

Wszystko działa jak należy. Problem niestety jest po mojej stronie, ale nie wiem jak go rozwiązać.
Przy logowaniu do panelu z innej przeglądarki wszystko śmiga jak należy, dopiero kiedy jestem jednocześnie zalogowany na 2 sklepach, zaczyna się knocić. Może jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?

#10 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5031 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 20:33

Wyczyszczenie ciastek nic nie daje? Mam podobnie wiele sklepów nawet na jednej domenie i nie ma żadnych konfliktów.

#11 Waflu

Waflu

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 20:39

Wyczyszczenie ciastek poprawia sytuację ale tylko jeśli przelogowuję się między sklepami. Kiedy jestem jednocześnie na 2 to wychodzą cuda.

Mimo wszystko dzięki za pomoc, już wiem, że to ciastka były istotą problemu i coś z tym zrobię, temat do zamknięcia :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl