Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty wysyłki a gabaryty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adass91

Adass91

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • PrestaShop:1.6

Napisano 28 październik 2016 - 08:11

Witam,

mam problem ze zdefiniowaniem kosztów przesyłki w sklepie (Presta wersja 1.6), przeszukałem sporo tematów i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Ujmując rzecz ogólnie chodzi o to, że potrzebuję oprócz wagi dodać wymiary paczki i na tej podstawie obliczać koszty dostawy.

Przedstawię to na przykładzie Poczty Polskiej, gdzie maksymalne wymiary paczki to 60 x 50 x 30 cm, a waga 10 kg.

Mam produkt X, który waży 2 kg i ma wymiary 60 x 50 x 30 cm. Tym samym waga pozwala na wysyłkę 5 sztuk, ale wymiar tylko na jedną. Niestety z tego co widzę standardowo w Preście wszystko obliczane jest na wagach produktów i tym samym mogę dodać 5 sztuk produktu X, a jego wymiary nie mają żadnego znaczenia.

Analogicznie mam produkt Y, który ma wymiar 60 x 50 x 5 cm, a jego waga to również 1,5 kg. Klient powinien mieć możliwość dodania 6 szt tego produktu, ponieważ te 6 szt. łapie się w maksymalnym wymiarze i wadze. 

Domyślam się, że potrzebuję modułu? Może jest jakaś inna opcja, żeby to obejść? Dodam, że zależy mi na tym, żeby wagi były wpisane prawidło, a wymiary lub ewentualnie jakiś inny parametr mogą być "nagięte", tak aby ostatecznie Presta naliczała odpowiednie koszty wysyłki.

Pozdrawiam

#2 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4201 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 28 październik 2016 - 08:56

można to zrobić ustawiając rozmiary/gabaryty  w konfiguracji przewoźnika ale niestety dla każdego przedziału gabarytowego musisz ustawić oddzielny sposób dostawy/przewoźnika

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#3 Adass91

Adass91

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • PrestaShop:1.6

Napisano 28 październik 2016 - 11:24

Jest to jakieś rozwiązanie. Muszę się tylko zastanowić jak to wyjdzie w praktyce i czy nie będę miał nagle 20 przewoźników. Drugim rozwiązaniem pozostaje bazowanie na wagach i wpisanie po prostu w niektórych przypadkach fikcyjnych wad.

Na prawdę nikt jeszcze nie napisał do tego modułu? Szukałem na angielskojęzycznych forach i tam też zbyt wiele się nie dowiedziałem. Można do tego tematu podejść tak jak Allegro, czyli do każdej kolejnej sztuki dolicza jakąś tam opłatę. W Preście można tylko dodać określoną kwotę do konkretnego produktu, a nie konkretnego przewoźnika w produkcie. 

#4 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4201 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 28 październik 2016 - 14:07

zawsze możesz zlecić napisanie takiego modułu ;)

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#5 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 30 październik 2016 - 10:02

Napisanie kodu dla optymalizacji pakowania dla paczek prostopadłościanów nie jest prostą rzeczą gdyż tworzenie drzewa dla każdej kolejnej paczki n+1 wymaga trójwymiarowych tablic w ilości n paczek optymalizowanych dotychczas. Paczkę w zestawie można obrócić o 90 stopni w trzech osiach (x, y i  z) i dostawiając kolejną należy sprawdzić warunek czy suma wymiarów mieści się w wymiarze dla wymiaru maksymalnego. Drzewo będzie potężne! Dodatkowym problemem są nieregularne opakowania i tworzenie warstw gdzie występują puste przestrzenie - czyli optymalizacja bezwarstwowa i warstwowa (z wypełnieniem pustych przestrzeni), ogólnie masakra.

Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#6 mirekch65

mirekch65

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 18 luty 2017 - 21:00

Chciałbym odświeżyć ten temat.

Też szukałem takiego modułu dla siebie i nigdzie nie znalazłem.

Skoro zrobienie czegoś takiego jest tak skomplikowane, to może znacie jakiś moduł, w którym można dodać do wybranych produktów określoną kwotę do kosztów wysyłki. Chodzi o to, żeby można było dodać te kwotę tylko do wybranych kurierów. Rozwiązałoby to częściowo mój problem, a zrobienie czegoś takiego powinno być dużo prostsze.

Presta 1.6.1.11 ale kolejny sklep stawiam na 1.7.0.5 (też by się takie rozwiązanie przydało).

Już wiem, że stawianie na 1.7 będzie bolało i nie musicie mnie już straszyć dodatkowo.

Pozdrawiam

Mirek 

#7 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1438 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 19 luty 2017 - 09:39

Też szukałem takiego modułu dla siebie i nigdzie nie znalazłem.

Do napisanie modułu trzeba dwóch osób: programisty i matematyka (ale takiego prawdziwego).

Dlaczego taki moduł nie powstał: poczytaj np tu: http://www.ptzp.org....5_Pempera_J.pdf

Rozkład tylko 2D (Ty chciałeś 3D) a zwróć uwagę ile czasu liczył rozkład komputer Core2 Duo 2 2,6GHz. :) Z podkreśleniem rozkładu dla 2D czyli nie obracamy paczki w osiach X i Y.

Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#8 mirekch65

mirekch65

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 luty 2017 - 11:30

Do napisanie modułu trzeba dwóch osób: programisty i matematyka (ale takiego prawdziwego).

Dlaczego taki moduł nie powstał: poczytaj np tu: http://www.ptzp.org....5_Pempera_J.pdf

Rozkład tylko 2D (Ty chciałeś 3D) a zwróć uwagę ile czasu liczył rozkład komputer Core2 Duo 2 2,6GHz. :) Z podkreśleniem rozkładu dla 2D czyli nie obracamy paczki w osiach X i Y.

Ok, zrozumiałem na czym polega problem, ale czy w takim razie znasz jakiś moduł, w którym można byłoby dodać określoną kwotę do konkretnych produktów, dla wybranych kurierów? Dzięki temu mógłbym w ustawieniach kurierów uzależnić koszty od wagi a dla konkretnych produktów, o dużych gabarytach dodać kwotową dopłatę do kosztu wysyłki konkretnym kurierem. Standardowe rozwiązanie umożliwiające dodanie kosztu do wszystkich wysyłek nie rozwiązuje tego problemu ponieważ pojawia się on np. przy odbiorze osobistym.

Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl