Skocz do zawartości
nikos111

Atrybuty a filtr nawigacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

Mam w sklepie produkty np. kurtki - jeden model w dwóch kolorach . 

Nazwa produktu to :

Kurtka XXX czerwona

Kurtka XXX zielona 

Dodaję atrybut o nazwie "kolor kurtki XXX"  oraz jego dwie wartości :czerwona , zielona , pod który "podkładam" zdjęcie w konkretnym kolorze .

Wprowadzam oba produkty z dwoma atrybutami . 

I teraz - skoro nazwa pierwszego produktu to Kurtka XXX czerwona z opcją kolorystyczną zielona to chciałbym , żeby w przypadku kliknięcia (na karcie produktu czerwona) na wersję kolorystyczną zielona , aby przekierowało mnie na produkt Kurtka XXX zielona ! . Inaczej pozostaję na produkcie kurtka czerwona a wyświetla się kolor zielony 

Próbowałem zrobić to przez włączenie filtru nawigacyjnego , link do wartości atrybutu "zielona" jest zapisywany ale przekierowanie nie działa . 

Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak patrzac na ten twoj sklep to np. masz 2 produkty kurtke ....Cove Commando oraz .....Cove Corelimey gdzie jedna i druga ma atrybuty jako kolory odnoszace sie do tych produktow. to nie atrybuty. jezeli juz chcesz tak ustawiac to wrzuc sobie jedna kurtke ...Cove i dopiero wybieraj kolory pomiedzy tymi dwoma albo wrzycasz jedna a drugi produkt ustaiwiasz jako powiazany i wtedy masz, wg zalozenia, podlinkowanie pod drugi produkt. atrybuty to calkiem inna bajka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wrzuc sobie jedna kurtke ...Cove i dopiero wybieraj kolory pomiedzy tymi dwoma albo 

Tak , ale w takim układzie nigdzie nie występuje nazwa koloru produktu , która czasem jest nazwą własną pomagającą w pozycjonowaniu . Czy w Preście można oprócz kolorów , którymi w poim przypadku są miniaturki produktów , wstawić też ich nazwę tak jak w poniższym linku gdzie produkty występują jednak również jako osobne produkty https://www.blue-tomato.com/en-FR/product/Westbeach-Bateman+Overhead+Jacket-302229085-seaweed/

Czy można powiększyć te miniaturki i je podlinkować ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Produkty powiązane znajdują się na samym dole karty produktu . Może się zdarzyć , że odwiedzający nie zejdzie ba dół strony i nie zauważy opcji kolorystycznej . Czy blok produkty powiązane  można przenieść w inne miejsce karty produktu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam takiej wiedzy więc pozostanę przy standardowy wyglądzie produktów powiązanych .

Przy okazji spytam o moduł wyślij do znajomego . Mam go zainstalowanego i przypiętego do displayHeader a chciałbym przypiąć go do displayRightColumnProduct

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moduł możesz przypiąć tylko do dych hooków, które są zdefiniowane w module  -  w innym przypadku trzeba dopisać obsługę niezdefiniowanego hooka w module

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro jest przypięty do displayHeader a w edycji nie ma możliwości przypięcia go do innych hooków to nic nie zrobię . 

Gdzie wyświetlane są moduły z displayHeader ? Pytam bo nie widzę nigdzie na stronie gdzie on (wyślij do znajomego) się wyświetla . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o tym bylo juz wielokrotnie. za przeproszeniem, ale wychodzi Twoja calkowita nieznajomosc podstawy konstrukcji presta a chcialbys zdzialac cuda.... a bez podstaw sie nie da....

Header, jak w kazdym szanujacym sie jezyku (podstawy podstaw, czyli np. HTML i jego pochodne), nie sluzy do wyswietlania czegokolwiek tylko jest to, mozna by tak go nazwac, kontener, ktory zbiera cala konfiguracje storny, czyli instaluje dla niej skrypty, style.... (to przede wszystkim robi wlasnie hookHeader w presta, wiec reszty nie rozwijam).

na pewno modul 'wyslij do znajomego' nie jest podpiety tyko i wylacznie pod headera, bo tam tylko lokuje pliki JS czy CSS modulu, a wysweitla sie w hooku zawartym w karcie produktu (ktorys hookExtra.... jak dobrze pamietam) i ten dopiero wyswietla zawartosc szablonu modulu.

tak samo jak juz wczsniej wspomnial @sower mozesz sobie go przemiescic w dowolnego hook, pod warunkiem, ze dorzucisz go w kontrolerze modulu (o tym jak to zrobic bylo juz tez wiele wiele razy tak na tym forum, jak i w wielu tutorialach)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o tym bylo juz wielokrotnie. za przeproszeniem, ale wychodzi Twoja calkowita nieznajomosc podstawy konstrukcji presta a chcialbys zdzialac cuda.... a bez podstaw sie nie da....

Header, jak w kazdym szanujacym sie jezyku (podstawy podstaw, czyli np. HTML i jego pochodne), nie sluzy do wyswietlania czegokolwiek tylko jest to, mozna by tak go nazwac, kontener, ktory zbiera cala konfiguracje storny, czyli instaluje dla niej skrypty, style.... (to przede wszystkim robi wlasnie hookHeader w presta, wiec reszty nie rozwijam).

na pewno modul 'wyslij do znajomego' nie jest podpiety tyko i wylacznie pod headera, bo tam tylko lokuje pliki JS czy CSS modulu, a wysweitla sie w hooku zawartym w karcie produktu (ktorys hookExtra.... jak dobrze pamietam) i ten dopiero wyswietla zawartosc szablonu modulu.

tak samo jak juz wczsniej wspomnial @sower mozesz sobie go przemiescic w dowolnego hook, pod warunkiem, ze dorzucisz go w kontrolerze modulu (o tym jak to zrobic bylo juz tez wiele wiele razy tak na tym forum, jak i w wielu tutorialach)

Że tak napiszę amen ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze Mistrzowie - znalazłem info jak zaczepić moduł do hooka natomiast przy próbie podpięcia go otrzymuję komunikat Ten moduł nie może zostać przeniesiony do tego zaczepienia. 

przypomnę , że chodzi o moduł WYŚLIJ DO ZNAJOMEGO a hook to DISPLAYRIGHTCOLUMNPRODUCT . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no dobra a jesteś pewnie, że ten moduł ma zaprogramowaną "obsługę" tego hooka?

bo ja tam wiem, że moduł sendtotoafriend ma wbudowaną obsługę hooka header i extraLeft

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeszcze raz napiszę

Moduł sendtoafriend domyślne obsługuje tylko 2 hooki header i extraLeft

return (parent::install() && $this->registerHook('extraLeft') && $this->registerHook('header'));

jeżeli chcesz go wyświetlić na innym hooku to obsługę tego hooka musisz dopisać w kodzie modułu

Skoro pojawia ci się komunikat Ten moduł nie może zostać przeniesiony do tego zaczepienia.
to znaczy, że hook do którego chciałeś przypiąć moduł  nie obsługuje tego hooka (patrz wyżej dlaczego )

i tyle w temacie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli chcesz go wyświetlić na innym hooku to obsługę tego hooka musisz dopisać w kodzie modułu

Jasne , jeszcze jak byś podpowiedział jak obsługę tego hooka dopisać do kodu modułu to będę wdzięczny 

na forum już było to opisywane wielokrotnie - poszukaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie bardzo rozumiem? szukać ci się nie chce?

oczekujesz gotowego rozwiązania?

mam ci gotowy kod wkleić?

Zwróć uwagę na "tytuł" tego forum PrestaDesign forum projektantów PrestaShop

z akcentem na "projektantów" a skoro jesteś projektantem/wdrożeniowcem/developerem to chyba podstawy powinieneś znać ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem projektantem i nie zamierzam nim być . Jako właściciel sklepu interesuje mnie jego wygląd i funkcjonalność . Jeden taki "projektant" postawił mi sklep i miał nim administrować ale się ulotnił więc dokonywanie zmian i poszukiwanie odpowiedzi w celu rozwiązywanie problemów jest bardzo czaso i pracochłonne . Więc nie wytykaj mi , że mi się czegoś nie chce . Znasz odpowiedź to ułatw innym życie . Nie jesteś wszechwiedzący więc też możesz znaleźć się w podobnej sytuacji .  

A jeśli na tym forum są tylko i wyłącznie projektanci i dyskusje odbywają się na innym poziomie to żeby uniknąć takich nieporozumień po prostu weryfikujcie osoby , które chcą z niego korzystać np. jakąś klasóweczką i problem z bani .    

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o prestę to jestem "wszechwiedzący" - skromność off :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedzi na swoje pytania dostałeś - może prościej by było gdybyś napisał Panie/Panowie/drogie Dzieci nie mam pojęcia o tym o czym piszecie  a po prostu potrzebuję gotowego rozwiązania , kawałka kodu albo jeżeli ktoś z was ma czas to może gotowego modułu z obsługą jakiegoś tam hooka?

Tak było by chyba prościej?

Z prostego założenia wynikającego z nazwy tego forum, zakładamy, iż osoby piszące tu czy pytające o coś mają jakie takie pojęci o preście, php, smarty, html,css :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a wystarczylo by (z calym szacunkiem i bez obrazy) zaczac od swojego poziomu, czyli od grupy "Dla poczatkujacych"... wlasnie w tym momencie (a juz chyba z 2-3 dni) na pierwszym miejscu jest post "hook a pozycja w templatce"... szkoda poszukac, to szkoda gadac... jezlei to jeszcze nie rozwiazuje twoich problemow i dalej bedziesz twierdzil, ze nie dostales odpoweidzi na pytanie to juz tylko poszukaj kolejnego 'zarzadce' swojego sklepu, tylko teraz szukaj nie "projektanta" tylko developera PS (naczej zwano 'wdrozeniowiec PS'), ci owszem, moze i bardziej sie cenia, ale nie zostawia cie na lodzie.... jezlei pojdziesz ta droga, zapraszam na PW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o prestę to jestem "wszechwiedzący" - skromność off :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedzi na swoje pytania dostałeś - może prościej by było gdybyś napisał Panie/Panowie/drogie Dzieci nie mam pojęcia o tym o czym piszecie  a po prostu potrzebuję gotowego rozwiązania , kawałka kodu albo jeżeli ktoś z was ma czas to może gotowego modułu z obsługą jakiegoś tam hooka?

Tak było by chyba prościej?

Z prostego założenia wynikającego z nazwy tego forum, zakładamy, iż osoby piszące tu czy pytające o coś mają jakie takie pojęci o preście, php, smarty, html,css :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie mam zielonego pojęcia o php , smarty , css i innych temu podobnych skrótach . Domniemywałem , że po sposobie stawiania przeze mnie pytań wszechwiedzący forumowicze zrozumieją , że mają do czynienia z laikiem . To może jeszcze raz ...

Drogie Panie/Panowie/Dzieci - potrzebuję kompletnego rozwiązania mojego problemu w postaci gotowego kodu , który metodą prób i błędów w końcu wkleję tam gdzie trzeba i moduł Sendtoafriend ukarze się w hooku displayRightColumnProduct . .  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a wystarczylo by (z calym szacunkiem i bez obrazy) zaczac od swojego poziomu, czyli od grupy "Dla poczatkujacych"... wlasnie w tym momencie (a juz chyba z 2-3 dni) na pierwszym miejscu jest post "hook a pozycja w templatce"... szkoda poszukac, to szkoda gadac... jezlei to jeszcze nie rozwiazuje twoich problemow i dalej bedziesz twierdzil, ze nie dostales odpoweidzi na pytanie to juz tylko poszukaj kolejnego 'zarzadce' swojego sklepu, tylko teraz szukaj nie "projektanta" tylko developera PS (naczej zwano 'wdrozeniowiec PS'), ci owszem, moze i bardziej sie cenia, ale nie zostawia cie na lodzie.... jezlei pojdziesz ta droga, zapraszam na PW.

Oczywiście trafiłem na ten wątek w grupie Dla początkujących ale niestety nie przemówił do mnie . TA DROGA jest jakimś rozwiązaniem , Odnotowałem .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta