Skocz do zawartości
dwojod

[PS 1.6] Nadpisanie szablonu w module - override the helpers form.tpl

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nadpisać szablon - np form.tpl - po stronie administracyjnej w module należy utworzyć plik form.tpl w takiej lokalizacji:

 

\modulename\views\templates\admin\controllername\helpers\form\form.tpl

 

w miejscu nazwy kontrolera podajemy jego nazwę ale musimy użyć znaku podkreślenia _ np. jeżeli mamy AbcProduct jako nazwę kontrolera, to nazwa naszego katalogu będzie brzmiała następująco abc_product 

 

Jeżeli chcemy sprawdzić jak nazywa się nasz kontroler możemy użyć narzędzia jakie daje nam PrestaShop: Tools::toUnderscoreCase(substr($this->controller_name, 5));

 

testowane tylko na 1.6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach



  • Podobna zawartość

    • Przez dwojod
      Witam
       
      chciałem rozszerzyć dodawanie kategorii (pisząc moduł) o jedno pole typu "switch", zapisane wartości do bazy to 1 albo 0;
      moje pytania:
      1. Czy mogę utworzyć nową tabelę w bazie danych gdzie będę miał id, id_category, value, czy muszę bezwarunkowo zapisywać dodatkowe wartości do tabeli ps_category ?
      2. Jeżeli mogę to zrobić za pomocą innej tabeli, w jaki sposób mam zapisać te wartości wykorzystując nadpisywanie kontrolera ?
    • Przez Czarekplpl
      Witam.
      Nie mogę otworzyć zamówień.
      Pojawia mi się błąd:
      Fatal error: Call to a member function getTemplates() on a non-object in /var/www/html/kopia/override/controllers/admin/AdminOrdersController.php on line 137 Jak wyłącze Override to jest OK. 
      Jak to naprawić??
    • Przez dwojod
      Ogólnie mam zamysł taki aby do tabeli po wyszukaniu sklepów przez mapę dodać jeszcze jedną kolumnę
       
      Chcę dodać do klasy StoresController
      $newnode->addAttribute('note', $store['note']); i gdy robie to przez override niestety nie działa mi tak jak trzeba
      Class StoresController extends StoresControllerCore { public $php_self = 'stores'; protected function displayAjax() { ... } } Czy powyższy kawałek kodu pozostawić w kontrolerze oryginalnym? Jeżeli nie gdzie popełniam błąd?
  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×