Skocz do zawartości
dwojod

submitBulkdelete - jak usunąć inne rekordy w innej tabeli podczas wywołania submitBulkdelete

Rekomendowane odpowiedzi

jak mam usunąć inne rekordy w innej tabeli bazy danych podczas akcji submitBulkdelete - warunek kiedy akcja jest uruchamiana mam raczej poprawny bo np wysłanie roboczo maila działa, ale próba uruchomienia jakiejś metody nie działa...

if(Tools::isSubmit('submitBulkdelete'.$this->table) || Tools::isSubmit('delete'.$this->table)) {
		mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message);	
		}

LUB

if ($this->action == 'delete' || $this->action == 'bulkdelete') {
mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message);	
}

metodę do usuwania dodatkowych rekordów z bazy tworze następująco:

-zapisuję pod zmienną instancję klasy podając parametr id $categorygallery = new CategoryGalleryModel((int)Tools::getValue('id_categorygallery'));

-wywołuję metodę do usuwania $categorygallery->deleteObj();

w momencie usuwania pojedynczych rekordów ta dodatkowa metoda deleteObj działa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kłopot polegał na tym że nie przesyłałem żadnego parametru id po którym mogę usunąć, tzn przesyłałem ale była to tablica a nie pojedyncza wartość, więc trzeba użyć foreach w warunku i po kłopocie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dwojod
      Witam

chciałem rozszerzyć dodawanie kategorii (pisząc moduł) o jedno pole typu "switch", zapisane wartości do bazy to 1 albo 0;
      moje pytania:
      1. Czy mogę utworzyć nową tabelę w bazie danych gdzie będę miał id, id_category, value, czy muszę bezwarunkowo zapisywać dodatkowe wartości do tabeli ps_category ?
      2. Jeżeli mogę to zrobić za pomocą innej tabeli, w jaki sposób mam zapisać te wartości wykorzystując nadpisywanie kontrolera ?
    • Przez dwojod
      Tworząc moduł w pliku form.tpl umieszczam link

<a href="{$link->getAdminLink('AdminCustompdf', true, NULL)}">{l s='PDF'}</a>

Ale niestety nie widzi mi kontrolera "Nie znaleziono kontrolera".  A był tworzony już na wiele sposobów jeżeli chodzi o nazwę, myślałem że tam jest błąd; umiejscawiam go w katalogu mymodule\controllers\admin\

Chciałbym aby pod linkiem generował mi PDF.
      Mam klasę która dziedziczy po HTMLTemplate, i tą klasę includuje w kontrolerze.

Czy może muszę coś dopisać w pliku głównym modułu w instalce ?

Z góry dzięki.
    • Przez dwojod
      Witam
      tworze moduł, mam kłopot
      jak dodać domyślną wartość w metodzie renderForm() w polu text, docelowo chce aby tam był wynik funkcji 
      array( 'type' => 'text', 'label' => $this->l('Vocher:'), 'name' => 'nr_voucher', 'disabled' => true, 'desc' => $this->l('Automatic generate code'), 'values' => 'test', ),
    • Przez felek000
      Witam,
      Mam pytanie chce napisać swój własny moduł(podstawową instalacje oraz stronę konfiguracji już sobie przygotowałem) który będzie generował dane na podstawie zamówienia, w tym celu potrzebuje aby formularz wyświetlił się w AdminOrders(widok jednego zamówienia).
      Znalazłem właściwy controller oraz Template dotyczącą tego elementu.
      Mam pytanie czy aby dodać tam formularz należy użyć jakiegoś hooka ? ponieważ widziałem takie do widoku produktu (w celu utworzenia nowej zakładki) , czy też należy nadpisać controller i dodać własne funkcje jeżeli tak to jakie ?. Oraz czy gdzie należy dać pliki tpl aby nadpisać widok. Chciałbym to zrobić za pomocą modułu  nie skopiować dane do /overides/.... (wprawdzie controller się tam kopiuje przy instalacji jednak wolałbym użyć hook o ile takowe są).

Mam nadzieje że wyraziłem się dość jasno jak nie to sprecyzuję.
    • Przez olekstar
      WItam,

Czy moglibyście polecić mi jakiś sensowny (najchętniej polski, ale niekonicznie) hosting współdzielony prawidłowo obsługujący następujące metody:
      HTTP Method: PUT HTTP Method: GET HTTP Method: POST HTTP Method: DELETE Okazuje się, że nazwa.pl nie obsługuje metody DELETE, więc zamiast usuwać produkty za pomocą API, muszę je deaktywować!
      Jest to trochę chore, bo niepotrzebnie baza produktów w sklepie puchnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
      olekstar
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7518