Skocz do zawartości
qbas-s

Prestashop 1.6.1.7 / kombinacje produktów + ilości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się(lub nie potrafię skonfigurować), że stany magazynowe produktów w kombinacjach działają niepoprawnie.
Załóżmy, że posiadamy produkt którego stan magazynowy = 1. Ustawiamy opcję, Nie pozwól zamawiać, jeśli brak na stanie. Więcej nie możemy sprzedać. Na tym etapie jest wszystko ok.

Potem generuje sobie kombinacje(załóżmy, że wygenerowaliśmy 10 kombinacji) i dla każdej wygenerowanej kombinacji ustawiam stan magazynowy 1. 

W tej konfiguracji mogę kupić 1 produkt w pierwszej kombinacji, 1 produkt w drugiej kombinacji, 1 produkt w  trzeciej kombinacji itp.

Czyli mając faktyczny stan magazynowy 1 oraz zmieniając kombinacje mogę kupić dodatkowych 9 produktów których nie mam na stanie. 

Można to jakoś skonfigurować, czy pozostaje kodowanie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli mamy kombinacje atrybutów to ilość produktu bazowego nie ma znaczenia (to suma wszystkich kombinacji). Każda kombinacja jest traktowana jak osobny produkt ze swoją ilością i można kupić każdej kombinacji tyle sztuk ile jest na stanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie korzystaj z kombinacja jeśli wybór nie ma mieć powiązania z ilością, cechy lub dostosowanie będzie lepszym rozwiązaniem.

w cechach nie zrobię takiego czegoś jak rozwijana lista a muszę mieć np możliwość wyboru koloru

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta