Skocz do zawartości
ircykk

[PS 1.6] Przekierowanie klienta ze strony kategorii zawierającej tylko jeden produkt na stronę tego porduktu

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie myło tu tak pusto dodam pierwszy prosty poradnik opisujący modyfikację sklepu pozwalającą przekierować klienta z kategorii zawierającej tylko jeden produkt bezpośrednio na stronę tego produktu.

 

Na samym początku BACKUP!

 

Tworzymy plik php o nazwie: CategoryController.php

<?php

class CategoryController extends CategoryControllerCore
{
    public function initContent()
    {
        parent::initContent();

        if(isset($this->cat_products) && count($this->cat_products) == 1) {
             header('HTTP/1.1 302 Moved Temporarily');
            header('Cache-Control: no-cache');
            header('Location: '.$this->context->link->getProductLink((int)$this->cat_products[0]['id_product']));
            exit;
        }
    }
}

Plik umieszczamy w katalogu /override/controllers/front/ i czyścimy cache klas czyli usuwamy plik /cache/class_index.php. Po tej czynności modyfikacja powinna już działać. Jeśli w podanym katalogu istnieje już taki plik musimy je scalić, czyli skopiować tylko funkcję initContent() do pliku, jeśli i sama funkcja o takiej nazwie już tam jest to nie ma rady i trzeba wezwać fachowca na pomoc lub zapytać na naszym forum :)

 

W załączniku gotowy plik.

CategoryController.php

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach



  • Podobna zawartość

    • Przez mua
      Cześć,
      staram się konfigurować nowy sklep na presta 1.7. Nie mogę nigdzie znaleźć opcji z menu bocznym jako kategorii i menu górnym jako odnośnik np do cms'a.

      Ktoś może pomóc, bo wertowałem na 10 stronę i nic 
    • Przez dwojod
      Witam
       
      chciałem rozszerzyć dodawanie kategorii (pisząc moduł) o jedno pole typu "switch", zapisane wartości do bazy to 1 albo 0;
      moje pytania:
      1. Czy mogę utworzyć nową tabelę w bazie danych gdzie będę miał id, id_category, value, czy muszę bezwarunkowo zapisywać dodatkowe wartości do tabeli ps_category ?
      2. Jeżeli mogę to zrobić za pomocą innej tabeli, w jaki sposób mam zapisać te wartości wykorzystując nadpisywanie kontrolera ?
    • Przez maslo89
      Witam,
       
      proszę o pomoc w dodaniu zdjęcia do kategorii tak aby po wejściu w daną kategorię jej zdjęcie wyświetalało się nad blokiem kategorii , który mam z lewej strony. Znalazłem przerobione moduły bloku kategorii który zawsze składa się ze zdjęć kategorii ale mi chodzi o to aby zawsze u góry po nagłówku kategorii wyświetlało się tylko zdjęcie aktywnej kategorii. 
       
      Czy możecie pomóc?
       
    • Przez adik822
      Witam,
      planuję przekierować starą domenę na nową, utworzyłem sklep na preście 1.6.0.9. Wcześniej był na 1.5.0.4
      Linki do produktów mam dokładnie te same. Czy operacja nastąpi bezboleśnie i google po przekierowaniu 301 będzie kierować na odpowiednie linki w nowej domenie? Prestashop sobie z tym poradzi?
      Jak uchronić się przed spadkiem w wynikach wyszukiwania? Mam 500 nieaktualnych produktow które wyszły z oferty i 600 nowych. Będą błędy czy wystarczy sitemap nowe wgrać do konta google?
    • Przez tekier
      Witam, zainstalowałem wczoraj PS 1.6.0.8 i gdy dodam nową kategorię to sie nie wyświetla ani na górnym pasku ani z boku po lewej stronie,
      Poza tym na górnym pasku z kategoriami - to nie moge sobie poradzić jak można dodać nową kategorę tak aby się ona Wyświetliło, chodzi mi o to czy brakuje mi jakiegoś modułu ? czy są na to gdzieś, jakieś ustawienia ?  załaczam 2 printscriny  , na jedym widać że dodałem kategorię bosch , a na drugi zdjeciu - ze strony głównej- widać że tej kategori  nie widać   Proszę o podpowiedzi.


  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×