Skocz do zawartości
WiktoriaK

Odbiór osobisty i Płatność przy odbiorze (moduły)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tymi modułami. Mam zainstalowane oba. Jednak o ile "Odbiór osobisty" działa prawidłowo, czyli maile wysłane po złożeniu zamówienia mają sens, bo dotyczą odbioru osobistego w sklepie, o tyle w przypadku "Płatność przy odbiorze" czyli pobrania, to już coś nie gra, bo jeden z maili wysłanych po złożeniu zamówienia dotyczy "Odbioru osobistego" czyli jest po prostu informacja, że po skompletowaniu zamówienia klient będzie mógł sobie je odebrać w sklepie, no bez sensu.

Ogólnie u mnie to wygląda tak, po złożeniu zamówienia przychodzą maile:

1. Potwierdzenie zamówienia - tu w obu przypadkach jest ok

2. Kompletowanie zamówienia - i tu też w obu przypadkach przychodzą takie same maile, no i do pobrania, odbiór osobisty nijak nie pasuje

Dalsze maile sobie już z palca mogę wysyłać, wybierając właściwe.A te dwa pierwsze sklep sam wysyła. Ale gdzie muszę zmienić, żeby w przypadku pobrania sklep wysyłał inną wiadomość, którą mam już przygotowaną na tą okoliczność zamiast tej, która dotyczy odbioru osobistego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to tak z ciekawości zapytam jak dokładnie nazywają się te moduły , które masz "zainstalowane"?

Bo jak dla mnie to mylisz pojęcia

Chyba chodzi ci o sposoby dostawy ?????

Widzisz zazwyczaj działa to tak, że dla obydwóch "metod" jest przypisany jeden moduł płatności - "płatność przy odbiorze / cashondelivery" i on nadaje

odpowiedni status co w efekcie prowadzi do wysłania odpowiedniego emaila/szablonu

reasumując do obydwóch metod  dostawy używasz tego samego modułu płatności

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazywam to modułami, bo są w modułach. I są to dwa oddzielne moduły: cashondelivery i odbiorosobisty i oba mają pliki zarówno w katalogu głównym sklepu jak i w modułach tematu sklepu. Dlatego przypuszczam, że jest sposób na to aby w cashondelivery ustawić inny mail.

post-5928-0-57286100-1469169029_thumb.jpg

post-5928-0-73630800-1469169564_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale ja już napisałem ->  email jest wysyłany w dużym skrócie - przez zmianę statusu zamówienia, do którego jest przypisany  odpowiedni szablon emaila

w twoim przypadku obydwa moduły używają tego samego statusu stąd takie same emaile w obydwóch przypadkach

Nie znam tego moduły "odbiór osobisty" ale wygląda, że jest to jakas modyfikacja standardowego modułu "cashondelivery/Płatnośc przy odbiorze"

Jeżeli jest tak jak napisałem to w grę wchodzi zmodyfikowanie modułu "odbiór osobisty", chyba, że ma on jakąś opcję w konfiguracji pozwalającą na przypisanie statusów

edycja: sprawdziłem i jest tak jak napisałem - ten moduł "odbiór osobisty" jest "przerobioną" wersją standardowego modułu

i używa "PS_OS_PREPARATION"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I co można z tym zrobić? Mnie interesuje zmiana domyślnie wysyłanego maila w "pobraniu" lub wyłączenie w ogóle wysyłania tych maili. Wystarczy, że klient dostanie maila z potwierdzeniem zamówienia, kolejne statusy mogę wysyłać z palca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak jak napisałem trzeba "przerobić" moduł

ewentualnie w ustawieniach statusów wyłącz  wysyłanie emaila 

jest to chyba status o ID 3 - Przygotowanie do wysyłki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta