Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prestashop 1.6.1.2 a php 7.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 groszek33

groszek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:08

Witam,

Właśnie nazwa.pl powiadamia użytkowników o przejściu z 32- na 64-bitowy system, Dotychczasowy system CentOS zostanie zastąpiony przez Ubuntu.

Zalecają przejście na php 5.6 a w późniejszym okresie na 7.0.

Jak to się ma do presty 1.6.1.2 ?

Czy coś przestanie działać , czy ktoś już próbował dokonywać tych zmian?

pzdr

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4997 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:30

Wszystko działa ok jeśli serwer jest dobrze skonfigurowany. Nie wszystkie dodatki działają za to z PHP 7 więc przed migracją lepiej sprawdzić wszystko.

#3 groszek33

groszek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 07:30

Wszystko działa ok jeśli serwer jest dobrze skonfigurowany. Nie wszystkie dodatki działają za to z PHP 7 więc przed migracją lepiej sprawdzić wszystko.

Ircykk dzięki.:))

A jakie dodatki nie działają? coś więcej na ten temat?

pzdr

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4997 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:03

Np. ioncube nie ma dla PHP 7 a sporo modułów i inetgracji sprzedawanych go wymaga.

#5 WiktoriaK

WiktoriaK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • PrestaShop:1.6

Napisano 18 lipiec 2016 - 17:33

Ja mam 1.6.0.9. i na php7.0 nie mogłam wyłączyć sklepu - wywalało jakiś błąd. Ustawiłam na 5.6 i wyłączanie działa. W PA/zaawansowane/informacje konfiguracyjne też mieli i mieli i ze względu na długi czas oczekiwania serwer nie odpowiada czy jakoś tak...

presta 1.6.1.10

serwer: progreso.pl

www.hobby-i-zabawa.pl

#6 addd

addd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:44

Po przejściu na php7 na nazwa.pl (presta 1.6.1.3) nie można wejść do zakładki moduły - wywala też wyszukiwanie bo stronie backoffice w przypadku wyszukiwania w backoffice błąd 500 a w przypadku próby wejścia do zakładki moduły taki komunikat:

prestashop Module.php(1361) : eval()'d code: Redefinition of parameter $id_shop

Wcześniej wykonała też kroki:

https://github.com/P...1aee931c3edb4a7

Ma ktoś jakieś pomysły? Czy to kwestia niekompatybilnych modułów?

Jak jakoś sensownie sprawdzić które moduły wywołują problem bo wyłączanie wszystkich i włączanie po kolei to masakra

P.S po przejściu na php 5.6 mam następujący błąd podczas wysyłki maili za pomocą SMTP: 

The SMTP connection failed to start [ssl://mail.twojadomena.pl:465]: fsockopen returned Error Number 0 and Error String ''

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

#7 WiktoriaK

WiktoriaK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:04

Jak uciekałam z nazwy w grudniu, to przy php7 była informacja że to wersja niestabilna. Na 5.6 w sumie też wszystkie zakładki w PA nie działały. A backup w PA można było zrobić tylko na najstarszej wersji php. Albo  uciekaj z nazwy do bardziej przyjaznych preście hostingów, albo wróć do któreś ze starszych wersji php i pogódź się że nie wszystko będzie działało jak należy. U mnie sklep, a właściwie PA dostał kopa po zmianie serwera. Na nazwie każda strona się ładowała i ładowała, albo część w ogóle nie chciała się załadować - po zmianie nie mam już takich problemów. Prawie wszystkie inne hostingi są tańsze, dużo tańsze i o niebo lepsze, pozdrawiam.  

presta 1.6.1.10

www.hobby-i-zabawa.pl

#8 addd

addd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:09

Jak uciekałam z nazwy w grudniu, to przy php7 była informacja że to wersja niestabilna. Na 5.6 w sumie też wszystkie zakładki w PA nie działały. A backup w PA można było zrobić tylko na najstarszej wersji php. Albo  uciekaj z nazwy do bardziej przyjaznych preście hostingów, albo wróć do któreś ze starszych wersji php i pogódź się że nie wszystko będzie działało jak należy. U mnie sklep, a właściwie PA dostał kopa po zmianie serwera. Na nazwie każda strona się ładowała i ładowała, albo część w ogóle nie chciała się załadować - po zmianie nie mam już takich problemów. Prawie wszystkie inne hostingi są tańsze, dużo tańsze i o niebo lepsze, pozdrawiam.  

Z jakiego serwera obecnie korzystasz?

#9 WiktoriaK

WiktoriaK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 13:16

Progreso, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona. Ale są też inne firmy, nad linux się zastanawiałam ale tam nie ogarniałam interfejsu, w progreso mi podeszło dużo łatwiej - dają miesiąc testu za darmo w linuksie tylko 2 tygodnie, może jak bym miała więcej czasu to bym go rozgryzła. Ale progreso jest tańszy (185zł/rok). Na razie mam spokój i pluję sobie w brodę, że na nazwie tyle czasu siedziałam jak ten ciołek ;)

Na dole link polecający jak chcesz sobie sprawdź ofertę:

http://progreso.pl/ref/wiktoriak

presta 1.6.1.10

www.hobby-i-zabawa.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl