Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie nazwa.pl powiadamia użytkowników o przejściu z 32- na 64-bitowy system, Dotychczasowy system CentOS zostanie zastąpiony przez Ubuntu.

Zalecają przejście na php 5.6 a w późniejszym okresie na 7.0.

Jak to się ma do presty 1.6.1.2 ?

Czy coś przestanie działać , czy ktoś już próbował dokonywać tych zmian?

pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko działa ok jeśli serwer jest dobrze skonfigurowany. Nie wszystkie dodatki działają za to z PHP 7 więc przed migracją lepiej sprawdzić wszystko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko działa ok jeśli serwer jest dobrze skonfigurowany. Nie wszystkie dodatki działają za to z PHP 7 więc przed migracją lepiej sprawdzić wszystko.

Ircykk dzięki.:))

A jakie dodatki nie działają? coś więcej na ten temat?

pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam 1.6.0.9. i na php7.0 nie mogłam wyłączyć sklepu - wywalało jakiś błąd. Ustawiłam na 5.6 i wyłączanie działa. W PA/zaawansowane/informacje konfiguracyjne też mieli i mieli i ze względu na długi czas oczekiwania serwer nie odpowiada czy jakoś tak...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po przejściu na php7 na nazwa.pl (presta 1.6.1.3) nie można wejść do zakładki moduły - wywala też wyszukiwanie bo stronie backoffice w przypadku wyszukiwania w backoffice błąd 500 a w przypadku próby wejścia do zakładki moduły taki komunikat:

prestashop Module.php(1361) : eval()'d code: Redefinition of parameter $id_shop

Wcześniej wykonała też kroki:

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/pull/4503/commits/a043e190daae207bdda1a6a181aee931c3edb4a7

Ma ktoś jakieś pomysły? Czy to kwestia niekompatybilnych modułów?

Jak jakoś sensownie sprawdzić które moduły wywołują problem bo wyłączanie wszystkich i włączanie po kolei to masakra

P.S po przejściu na php 5.6 mam następujący błąd podczas wysyłki maili za pomocą SMTP: 

The SMTP connection failed to start [ssl://mail.twojadomena.pl:465]: fsockopen returned Error Number 0 and Error String ''

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak uciekałam z nazwy w grudniu, to przy php7 była informacja że to wersja niestabilna. Na 5.6 w sumie też wszystkie zakładki w PA nie działały. A backup w PA można było zrobić tylko na najstarszej wersji php. Albo  uciekaj z nazwy do bardziej przyjaznych preście hostingów, albo wróć do któreś ze starszych wersji php i pogódź się że nie wszystko będzie działało jak należy. U mnie sklep, a właściwie PA dostał kopa po zmianie serwera. Na nazwie każda strona się ładowała i ładowała, albo część w ogóle nie chciała się załadować - po zmianie nie mam już takich problemów. Prawie wszystkie inne hostingi są tańsze, dużo tańsze i o niebo lepsze, pozdrawiam.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak uciekałam z nazwy w grudniu, to przy php7 była informacja że to wersja niestabilna. Na 5.6 w sumie też wszystkie zakładki w PA nie działały. A backup w PA można było zrobić tylko na najstarszej wersji php. Albo  uciekaj z nazwy do bardziej przyjaznych preście hostingów, albo wróć do któreś ze starszych wersji php i pogódź się że nie wszystko będzie działało jak należy. U mnie sklep, a właściwie PA dostał kopa po zmianie serwera. Na nazwie każda strona się ładowała i ładowała, albo część w ogóle nie chciała się załadować - po zmianie nie mam już takich problemów. Prawie wszystkie inne hostingi są tańsze, dużo tańsze i o niebo lepsze, pozdrawiam.  

Z jakiego serwera obecnie korzystasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Progreso, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona. Ale są też inne firmy, nad linux się zastanawiałam ale tam nie ogarniałam interfejsu, w progreso mi podeszło dużo łatwiej - dają miesiąc testu za darmo w linuksie tylko 2 tygodnie, może jak bym miała więcej czasu to bym go rozgryzła. Ale progreso jest tańszy (185zł/rok). Na razie mam spokój i pluję sobie w brodę, że na nazwie tyle czasu siedziałam jak ten ciołek ;)

Na dole link polecający jak chcesz sobie sprawdź ofertę:

http://progreso.pl/ref/wiktoriak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta