Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z dodawanie zdjęć w formacie *jpg, bardzo dużo zdjęć się nie dodaje efekt jest taki jak w załączniku, wyskakuje błąd (czerwone pole) bez komunikatu, zdjęcie jest na liście zdjęć ale bez obrazka. Są to zdjęcia np. ze stocka z fotoli, albo utworzony jpg w photoshopie, w załączniku przesyłam przykład zdjęcia który generuje taki błąd (fotka2.jpg)

 

z góry dziękuje za pomoc.

 

Zauważyłam, że zależy to od rozdzielczości zdjęcia (nie wagi) zdjęcie może mieć 1,6 MB, ale jeżeli jest 5000x5000 pikseli to nie da się dodać, najgorsze jest to że 4288x2848 nie przechodzi a wiele aparatów wypluwa w tej rozdzielczości zdjęcia.

post-13701-0-19816000-1465900924_thumb.jpg

post-13701-0-80824300-1465900979_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje zdjęcia na potrzeby www nie muszą być w tak dużej rozdzielczości, więc lepiej je przepuścić skryptem przez photoshopa i zmniejszyć 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale to nie jest dobre oprogramowanie sklepu czy jakiekolwiek CMS-a kiedy klient musi sobie brać dodatkowe oprogramowanie, a już nie mówiąc o photoshopie którego nie ma. Przeciętny użytkownik jest nauczony, że przez Google, Facebooki etc. że może dodać zdjęcie każdych rozmiarów, a już ta aplikacja ma się zatroszczyć o jego obrobienie. Do sieci nie są potrzebne duże zdjęcia, ale to CMS ma sobie obrobić to zdjęcie pomniejszyć, przystosować etc. Nie mówiąc o tym, że presta nie przyjmuje zdjęcia o obecnie nie za dużej rozdzielczości ponieważ 4288 x 2448 wypluwają telefony.

 

W Panelu administracyjnym mogę sobie zwiększyć wagę zdjęcia, ale nie mogę niestety zwiększyć rozdzielczości zdjęcia. 

 

Nie wiem czy też na 100% nie jest to problem hostingu, proszę o wypowiedź osób które mają zainstalowaną prestę i czy mogę dodawać zdjęcia o takiej rozdzielczości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny użytkownik jest nauczony, że przez Google, Facebooki etc. że może dodać zdjęcie każdych rozmiarów, a już ta aplikacja ma się zatroszczyć o jego obrobienie.

 

No to sobie jako użytkownikowi zapewnij taką możliwość jako odpowiednik Googli czy Facebooka

 

Czy uważasz, ze google czy fb działają na jakiś nędznych hostingach współdzielonych czy vps-ach?

 

Musisz sobie wykupić klaser serwerów dedykowanych (fizycznych) zoptymalizować go i odpowiednio skonfigurować

 

Jeżeli jako właściciel aplikacji chcesz sobie jako użytkownikowi zapewnić pełen komfort to niestety musisz wydać  30 000 - 50 000 PLN

 

Następnie musisz zmodyfikować co nie co core presty - z prostej przyczyny

 

W preście celowo zostały nałożone pewne ograniczenia - a ma to na celu (w dużym uproszczeniu)  używanie silnika sklepu

na słabych hostingach współdzielonych

 

Wiesz nie każdy chce wydawać duże pieniądze na serwer dedykowany czy vps-a

 

Zdjęcie limitów z w sumie "pudełkowej" aplikacji jaką jest presta spowodowało by jedynie więcej problemów niż to jest warte

 

 

Do sieci nie są potrzebne duże zdjęcia, ale to CMS ma sobie obrobić to zdjęcie pomniejszyć, przystosować etc. Nie mówiąc o tym, że presta nie przyjmuje zdjęcia o obecnie nie za dużej rozdzielczości ponieważ 4288 x 2448 wypluwają telefony.

 

wielkość zdjęcia wcale nie idzie w parze z jakości

poza tym co z tego, że zdjęcie źródłowe będzie miało 10000px na 10000px

jak presta i tak sobie z tego zdjęcia swoje (zgodnie z ustawieniami rozdzielczości zdjęć w konfiguracji sklepu)

Więc jaki jest sens uploadu tak dużych zdjęć? - weź pod uwagę, że uploadując i regenerując tak duże zdjęcie w większości przypadków zajmiesz 100% zasobów serwera (czas procesora, pamięć , bufor itd) - a regenerowanie może potrwać nawet do kilku a nawet do kilkunastu minut - i teraz powiedz mi co ze sklepem? - przestanie działać?

Każdy współdzielony hosting za takie "zabawy" zablokuje ci konto hostingowe ;)

 

Idąc dalej - RWD - przeglądarka sama sobie przeskaluje zdjęcie znajdujące się na odwiedzanej stronie - i w sumie wszystko zależy od tego jakiej jakości są zdjęcia, od parametrów jakościowych jakie masz ustawione w preście oraz samej templetki i frameworka jaki został użyty w templetce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, niestety z powyższych odpowiedzi nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie, które zadałam powyżej. 

 

Pośrednio z waszych wypowiedzi wnioskuje że jest to problem i serwera i presty. Jednak potestowałam jeszcze i załadowałam zdjęcie o rozmiarze 13 MB i rozdzielczości około 5700x3000 pikseli do sklepu na oprogramowaniu shoper (jest to pudełkowe rozwiązanie), który jest na tym samym serwerze co presta na której takie zdjęcia nie przechodzą. i okazuje się że nie ma problemu. Zdjęcia się ładuje szybko i nie zabija serwera.

 

Chciałabym tutaj pominąć rozważania na temat jaki jest sens ładowania dużych zdjęć skoro i tak zostaną zmniejszone... etc. jest to wywód na inny temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W którymś miejscu trzeba postawić granicę wielkości zdjęcia i prestashop stawia ją akurat w tym miejscu. Zapewne jest możliwość zmiany tego ograniczenia w kodzie ale nie grzebałem w tym nigdy.

 

Każdy kij ma dwa końce, jeśli ustalimy limit rozmiaru to ktoś zgłosi że ma problem bo duże zdjęcia nie przechodzą - ale uchroni to wielu użytkowników przed zapchaniem serwera po dniu dodawaniu produktów i zdjęć w gigantycznym rozmiarze :)

 

W skrócie jest OK, świadomy użytkownik może zmienić limit - nieświadomy nie zapach serwera setką zdjęciami po 15MB. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że to nie waga zdjęcia jest problemem, a rozdzielczość zdjęcie może mieć 1,6 MB, a jeżeli rozdzielczość jest powyżej 4000 pikseli to jest problem.O ile wagę zdjęcia użytkownicy nauczyli się już sprawdzać to z rozdzielczością jest trudniej. 

 

Nie chcę zmieniać limitu ponieważ z tego co widzę presta ma ograniczenie przy około 5000 pikseli dla 128MB pamięci dostępnej na serwerze (nie wiem czy to jest skorelowane ale ja mam 128MB dostępnej pamięci i przy 5000 pikseli wywala normalny komunikat że mam sprawdzić limit pamięci), ale przy zdjęciu około 4200 pikseli (jeden bok) to wywala mi takie dziwy jak jest w załączniku w moim pierwszy poście, a to nie jest już fajne bo wygląd jakby się coś sypało, więc jeżeli tak to dobrze by było zrobić to ograniczenie niżej.

 

Inna sprawa to taka, że inne oprogramowania na tym serwerze radzą sobie bez problemu z dużo większymi zdjęciami... więc chyba jest problem z optymalnym działaniem skryptu odpowiedzialnym w prestashop za obróbkę zdjęć. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to tak samo jak bys powiedziała, że  jeden samochód radzi sobie w terenie lepiej niż drugi.

 

Shoper jest komercyjnym rozwiązaniem a Prestashop darmowym - taka mała różnica

 

Co ciekawsze, to nie jestem do końca przekonany czy brak zabezpieczeń w shoperze jest taki dobry ;)

 

W preście celowo zostało wprowadzone to ograniczenie z m.inn przyczyn wymienionych w tym temacie .

 

I nie jest to problem z optymalnym działaniem skrypt a celowe działanie w założeniu mające chronić użytkowników przed nieświadomy popełnieniem błędu.

 

Jeżeli chcesz to zmienić to wszystko masz w klasie ImageManager.php

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak jest to kwestia optymalnego działania skryptu - skrypt się wywala przy zdjęciach 4200 pikseli a dopiero przy 5000 pikseli dostaje normalny komunikat. 

 

Poniżej też zamieszczam odpowiedź od Administratorów serwera netart: 

 

Państwa aplikacja alokuje całą dostępną pamięć serwera. Poniżej link do parametrów bezpieczeństwa serwerów active :

===
https://www.nazwa.pl/parametrybezpieczenstwa/
===
Parametry       Active Mini Active Biznes Active Pro Active Max
Pamięć  64 MB   128 MB  256 MB  256 MB

 

 

To skoro skrypt prestashop alokuje całą dostępną pamięć przy zdjęciu 4200 pikseli, a w shoperze bez problemu przechodzi ponad 5000 to jednak jest kwestia optymalnego działania skryptu. I jeżeli będę chciała to zmienić to jeszcze obniżyć dostępną rozdzielczość zdjęcia żeby skrypt się nie sypał tylko zwracał normalny komunikat bo teraz się po prostu sypie, zwiększenie limitu tylko pogorszy sprawę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zmień skrypt na shopera i twój problem się rozwiąże

 

 

Idąc dalej nie bardzo wiem skąd pomysł na postawienie sklepu na preście w nazwa.pl? - tam zawsze będą problemy z prestą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zmień skrypt na shopera i twój problem się rozwiąże

 

Przecież takie odpowiedzi są bez sensu...  znalazłam jakiś tam problem i chcę go rozwiązać porównuje z innym oprogramowaniem żeby zobaczyć na ile to jest kwestia serwera. Sprawdziłam temat dokładniej i okazuje się, że shoper nie radzi sobie wcale tak super, po prostu on ładuje zdjęcia i ich w ogóle nie obrabia, czyli jak załaduje zdjęcie 40MB to on takie ładuje na stronie klientowi. Dlatego rozumiem, że to co robi presta może być zasobożerne, ale jednak nie powinien się wywalać tylko wcześniej zwracać odpowiedni komunikat. 

 

Idąc dalej nie bardzo wiem skąd pomysł na postawienie sklepu na preście w nazwa.pl? 

 

 

Zatem jaki serwer proponujesz? (to nie pomysł pod prestę po prostu mam ten serwer od dawna mam tam dużo stron).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

 

,,,porównuje z innym oprogramowaniem żeby zobaczyć na ile to jest kwestia serwera,,,

Nie ma żadnego technicznego ograniczenia poza miejscem na dysku (nawet na słabych serwerach) aby przetwarzać zdjęcia o rozmiarze nawet 10000px10000px, wystarczy zaimplementować odpowiednie mechanizmy ale nikt tego nie robi bo ładowanie takich zdjęć w większości przypadków jest bez sensu i basta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

to może prościej bo wszyscy czepiają się - nie sedna sprawy - skrypt się sypie zamiast zwracać komunikat, że zdjęcie jest za duże, co zrobić żeby się nie sypał tylko zwracał komunikat że zdjęcie jest za duże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem na 1.6.1.4 i zdjęcie przechodzi bez problemów. Tutaj może wchodzić kwestia zainstalowanych na serwerze bibliotek i ich wersji etc. Co do rozmiaru sprawdziłem i widzę że zdjęcia 5000x5000 przechodzą bez problemu na 128MB pamięci jeśli tylko wyłączymy sprawdzanie, nie wiem dokładnie jak działa skalowanie więc nie chcę tu podawać rozwiązań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

 

 

 

sprawdziłem i widzę że zdjęcia 5000x5000 przechodzą bez problemu na 128MB pamięci jeśli tylko wyłączymy sprawdzanie

 

Jak wyłączyć sprawdzanie? 

 

W ogóle to jest dziwne bo zainstalowałam teraz świeżą preste 1.6.1.5 na lokalnym serwerze na wampie i tam jest przydzielona pamięć 128MB i generalnie wywala się przy zdjęciach około 4000 pikseli jak zdjęcie jest bardzo duże to zwraca komunikat sprawdź limit pamięci jak jest mniejsze przechodzi, a jak jest 4288 - dokładnie przy takiej szerokości zdjęcia zawsze się wywala

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ImageManager.php:230

if (!ImageManager::checkImageMemoryLimit($src_file)) {
  // return !($error = self::ERROR_MEMORY_LIMIT);
}

Oczywiście jeśli przekroczymy limit nie będzie błędu a presta się wysypie więc polecam rozwagę przy takim rozwiązaniu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale ja o klasie ImaheManager pisałem już w tym pości e

 

Oczywiście, że wspominałeś, szczerze mówiąc to zapytałam tylko z ciekawości gdzie zdejmuje się sprawdzanie tak naprawdę to cały czas dąże do sytuacji odwrotnej czyli właśnie żeby sprawdzał i żeby się nie sypał. Ircykk pisze, że u niego nie sypie się nawet przy 5000x5000 a u mnie się sypie nie wiem czy jestem tu dobrze zrozumiana nie mam na myśli, że jak zwraca komunikat "sprawdź limit pamięci" to uważam, że się sypie, wtedy jest ok bo jest jakaś normalna reakcja systemu, chodzi mi o sytuację, że nie zwraca komunikatu, pojawia się czerwone pole bez komunikatu, na liście pojawia się zdjęcie bez zdjęcia. Nie chcę takiej sytuacji. Problem jest taki, że zainstalowałam najnowszą prestę na lokalnym serwerze i jeżeli mam zdjęcie około z przedziału 12 mln - 21 mln pikseli to nie daje komunikatu tylko się wysypuje, powyżej 21 mln pikseli dostaje komunikat. 

 

Bardzo chciałabym wiedzieć czy u innych też się wysypuje przy takim zakresie pikseli w zdjęciu czy tylko u mnie bo nie wiem czy mieszać w skrypcie, żeby to poprawić czy też szukać rozwiązania gdzieś indziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nadal nie bardzo rozumiem

Zarówno ja jak i Ircykk jasno napisaliśmy dla czego w Preście jest tak jak jest

 

A co ważniejsze gdzie chcesz szukać rozwiązania ? jak nie w core Presty?

 

Wszystko masz w klasie ImageManager

 

A to czy zwraca jakiś komunikat czy go nie zwraca to jest zależne od  wersji presty, od wersji php, od ustawień serwera itd itp

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to czy zwraca jakiś komunikat czy go nie zwraca to jest zależne od  wersji presty, od wersji php, od ustawień serwera itd itp

 

Sprawdzałam na różnych serwerach, na różnych wersjach php, zawsze sypie się w tym samym punkcie, ircykk twierdzi, że się nie sypie, więc nie wiem czy grzebać w core czy nie. Wiem jak to poprawić w core ale muszę mu odjąć 40 MB z dostępnego limitu żeby się nie sypał tylko w porę dał komunikat. Jeżeli nie ma takiej konieczności to wolę wykorzystać maksa.

 

Chciałabym mieć chociaż jedną instalację na której będę mogła sprawdzić, że faktycznie przy limicie 128MB zdjęcie o takiej rozdzielczości (np. 4288 x 2848 px) się nie sypie. tak jak twierdzi ircykk na 3 serwerach sprawdzałam 3 różne wersje presty, różne wersje php zawsze sypie się w tym samym punkcie przy takiej samej rozdzielczości zdjęcia.

 

Core mogę zmodyfikować jak już wspomniałam w akapicie wyżej, wiem jak to zrobić przetestowałam i wówczas zwraca komunikat dużo wcześniej i się nie sypie, ale pytanie czy powinnam modyfikować core skoro ircykk twierdzi, że się nie sypie. Może robię jakiś błąd, albo jest to kwestia jakiś ustawień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się • Podobna zawartość

  • Przez Delanov
   Witam. 
   Posiadam problem z walidacją formularzy (wersja prestashop 1.7). Szukałem już informacji ale w większości jest jak dodawać dodatkowe pozycje do formularza albo jak usunąć walidacje. 
   Problem polega na tym, że w plikach jest kod odpowiedzialny za walidację Validate.php a mimo to w formularzu można wpisywać cokolwiek. Zależy mi na tym żeby w polu imię i nazwisko trzeba było wpisać conajmniej 3 litery bez liczb. W polu meil trzeba podać adres email wedle standardu expample@example.pl Hasło ma się składać z minimum 8 znaków i zawierać dużą literę, znak specjalny i cyfrę. 
   Chodzi mi o podstawową walidację, która obecnie nie działa w żaden sposób. Może gdzieś omyłkowo to wyłączyłem ale nie wydaje mi się.  
   W załączniku przesyłam zdjęcie formularza.

  • Przez kingbooker
   Dzień dobry,

   czy ktoś z forumowiczów orientuje się, gdzie jest zlokalizowany plik/luz.stronazen.pl/, który wytropiłem, bo zaciemniał mi slider?
    
   Będę wdzięczny za pomoc.
    
   Z poważaniem

  • Przez webbay.pl
   Założenie gotowego sklepu internetowego Prestashop 1.7 bez prowizji i bez dodatkowych opłat. Jeśli nie wiesz jak założyć własny sklep internetowy to zleć to specjalistom. Nie musisz przechodzić przez zawiłą konfigurację sklepu i rejestrację usług. Otrzymasz gotowe i nowoczesne narzędzie do sprzedaży swoich produktów z unikalnym szablonem w niskiej cenie.  
   Usługa obejmuje:
   gotowy responsywny sklep bez dodatkowych opłat i prowizji, sklep zgodny z wymaganiami RODO (wersja 1.7.x), utrzymanie sklepu na hostingu przez 1 rok *, rejestracja własnej domeny .PL *,  podpięcie wykupionego certyfikatu SSL, wdrożenie obowiązkowej informacji cookies,  instalację i konfigurację sklepu na serwerze,  bezpłatną instalację wybranego szablonu z naszego katalogu (szablon o wartości 299 zł w cenie) *, wgranie własnego logo, wstawienie do pięciu przykładowych produktów, wdrożenie grafiki w oprogramowanie Prestashop (banery),  instalację i konfigurację szybkich płatności (Dotpay, Pay-u, Przelewy24), konfigurację dostawców, konfigurację wielu języków i walut, wstawienie danych kontaktowych, wstawianie przygotowanego regulaminu sklepu, strony "O Nas" i "Polityki Prywatności", zwiększenie prędkości wczytania strony (kompresja HTML, CSS i JavaScript), skompresowanie zdjęcia i włączenie pamięci podręcznej sklepu (przyśpieszenie sklepu), pomoc w obsłudze i pomoc techniczną przez pierwszy miesiąc, zmianę koloru szablonu, czcionki lub pozycji wyświetlanego modułu (na życzenie), orientacyjny czas wykonania (2-5 dni roboczych od czasu dostarczenia materiałów),
   Otrzymasz sklep, który jest intuicyjny i łatwy w obsłudze i poprowadzi klienta za rękę przez cały proces zamawiania. Twój nowy sklep będzie bezpieczny i szybki poprzez zastosowane zabiegi optymalizacyjne. Jeśli chcesz wykorzystać szablon innego autora to proszę go przesłać. 

   * Jeśli posiadasz wykupiony hosting, własną domenę lub szablon innego autora to cena za usługę nie ulega zmianie.  

   Chętnie podejmiemy się realizacji tego projektu. Wystawiamy faktury VAT i dajemy gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Gwarantujemy szybką realizację i profesjonalne podejście do tematu!
   Zaufało nam wielu zadowolonych klientów. 

   Zapraszam na oficjalną stronę:
   https://webbay.pl/pl/strona-glowna/197-1438-zalozenie-sklepu-prestashop.html#/40-_hosting-nie/51-_instalacja_modulu-nie
  • Przez Damianos87
   Witam,
   Mam dosyć spory problem, mianowicie nie otrzymuje na skrzynkę administratora powiadomień o nowych zamówieniach.
   Posiadam Prestashop w wersji 1.7.3.0, zainstalowałem moduł Mail Alerts, skonfigurowałem pocztę SMTP, skrzynka jest na serwerowa.
   Do klienta docierają ładnie wszystkie informacje o zamówieniach czy zmianie statusów zamówienia natomiast do administratora już nie.
   Próbowałem już wszystkiego i zero rezultatów.
   Bardzo proszę o pomoc i jakieś rozwiązanie, ponieważ dla mnie te powiadomienia są dość istotne.
   Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. :)
  • Przez Netteria.NET
   Firma Netteria.NET oferuje szeroki zakres usług wsparcia dla sklepów zbudowanych w oparciu o PrestaShop. Oferujemy między innymi:
   Wsparcie
   Doradztwo w wyborze rozwiązań eCommerce, serwis sklepów internetowych, (stałe wsparcie techniczne), wsparcie i gwarancje po wykonanym projekcie sklepu. Projektowanie modułów dla prestasop.
   Projektowanie nowych modułów, według ustaleń, dostosowanych do indywidualych zadań, modernizacja oraz aktualizacja działajacych modułów, moduł - niezależny skrypt. Modyfikacje kodu sklepu.
   Wszelkie modyfikacje kodu źródłowego skryptu prestashop, modyfikacje kodu szablonu sklepu internetowgo, naprawa sklepów prestashop, naprawa sklepów "po włamaniu", aktualizacja skryptu do wyższej wersji, optymalizacja (SEO) pod wyszukiwarki internetowe, optymalizacja wydajności działania sklepu. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na temat modyfikacji, rozszerzeń, wsparcia, oraz naprawy dla sklepów prestashop.
   Zainteresowanych zapraszam do kontaktu: Prestashop - naprawa i pomoc
   Oferujemy również kompleksowe  wsrożenia sklepów PrestaShop - Budowa sklepów internetowych opartych na PrestaShop
    
 • Przeglądający

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Aktywni użytkownicy

  Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

 • Statystyki forum

  • Tematów
   7 778
  • Postów
   37 069
×