Skocz do zawartości
And63

Wyświetlanie tabeli

Rekomendowane odpowiedzi

W module do generowania pdf-ów z kartą katalogową mam taki kod:

foreach($features as $feature){
{
$html .= '<table style=" margin:0 20px; border:0;">';

$_features = $feature['features'];
{
$html .= '<tr>';
        $html .= '<td style="padding: 3px 5px 3px 0;width:230px;float: left;background-color: #F4F4F6; font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:16px; text-align: right;"> '.$feature['groupname'].'</td>';
$html .= '<td style="padding: 3px 5px 3px 0;width:230px;float: left;background-color: #F4F4F6; font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:16px; text-align: right;">'.$feature['name'].' </td>';
$html .= '<td style="padding: 3px 0px 3px 10px;width: 400px;float: left;background-color:#ECECEC; font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:16px; font-weight: bold;text-align: left;">'.$feature['value'].'</td>';
$html .= '</tr>';
}
$html .= '</table>';
} 

Wyświetlam  tabelę z cechami w kolumnach

Pierwsza kolumna to nazwa grupy cech, druga to nazwa cechy, trzecia kolumna to wartość cechy w następujący sposób:

table1.jpg

Natomiast chciałbym aby tabela wyświetlała się w ten sposób:

table2.jpg

Niestety na funkcji foreach poległem smile.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pisane z palca ale powinno działać :)

foreach($features as $key => $feature){
{
$html .= '<table style=" margin:0 20px; border:0;">';

$_features = $feature['features'];
{

if(!isset($features[$key-1]) || $feature['groupname'] != $features[$key-1]['groupname'])
            $html .= '<tr><td colspan="2">'.$feature['groupname'].'</td></tr>';

$html .= '<tr>';
$html .= '<td style="padding: 3px 5px 3px 0;width:230px;float: left;background-color: #F4F4F6; font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:16px; text-align: right;">'.$feature['name'].' </td>';
$html .= '<td style="padding: 3px 0px 3px 10px;width: 400px;float: left;background-color:#ECECEC; font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:16px; font-weight: bold;text-align: left;">'.$feature['value'].'</td>';
$html .= '</tr>';
}
$html .= '</table>';
} 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki ogromne  - siedziałem nad tym z tydzień i nic, - pisanie " z palca" masz opracowane do perfekcji - działa wszystko tak jak sobie wymyśliłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta