Skocz do zawartości
PJ1988

Backup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie zajmuję się programowaniem na co dzień, jestem numizmatykiem, ale też chcę się czegoś nauczyć i coś już ogarniam.

Mam problem.

Mam gotowy sklep na skórce podstawowej na wersji 1.5.6.3, który jest online. Mam kopię na serwerze, mam kopię którą zrobiłem w phpmyadmin - baza, i teraz w trakcie jeszcze ściągam na dysk laptopa wszystkie pliki przez ftp. Mam na subdomenie gołą podstawową tą samą wersję. 

Chcę tą kopię, która obecnie jest wykonana dla głównej domeny i jest na serwerze, chce ją wczytać do subdomeny i mieć dwa te same sklepy online, aby zobaczyć jak będzie się zachowywał moduł "1-click..." chcę aktualizować sklep do 1.6.1.5 i muszę zobaczyć jak sobie poradzi z tym demo sklepu na subdomenie.

Proszę o w miare przystępny język. Staram się jak mogę - literatura, youtube itp, ale wciąż jestem noga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Doszło pytanie do opisanego mojego przypadku.

Czy jest możliwość zmiany danych w katalogu gołej presty działającej na subdomenie w pliku settings.inc.php tak, aby pobrać i wgrać backup z domeny głównej która jest na serwerze?

<?php
define('_DB_SERVER_', 'xxx');
define('_DB_NAME_', xxx');

define('_DB_USER_', 'xxx'); 

I oczywiście po wczytaniu backupu ściągniętej z domeny głównej do subdomeny wrócić do ustawień pierwotnych, aby sklep testowy nie miał wpływu na gotowy sklep online. Jest taka możliwość?

Czy ewentualność zrobienia backup gołej presty i nadpisanie jej backupem z głównej domeny coś da, zmiana ustawień bazy? 

Dzięki serdeczne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę że kombinujesz ale nie wiesz co i jak i przez to się strasznie możesz pogubić.

Jeśli chcesz zrobić testowy upgrade sklepu to:

1. Robisz backup plików sklepu i bazy danych.

2. Wgrywasz go na jakiś serwer, importujesz kopie bazy danych do nowej bazy danych.

3. W pliku setting.inc.php zmieniasz dane dostępowe do bazy danych.

4. W bazie tabela ps_shop_url zmieniasz nazwę domeny na ta na której chcesz odpalić testowy sklep.

5. Robisz upgrade.

6. Sprawdzasz czy są błędy i je poprawiasz.

7. Jeśli wszystko już masz ok i chcesz aby zastąpić nim sklep produkcyjnym robisz wszystko to co wyżej tylko na serwer docelowy.

Oczywiście warto w sklepie włączyć przerwę techniczną aby nie wpadały nowe zamówienia, których by brakowało w nowym sklepie.

Chyba o niczym nie zapomniałem  :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuje zrobić "klon" strony A.

Sprawa dla mnie wymaga jeszcze kilku wyjaśnień. Muszę wiedzieć dokładnie co robię. Zgubiłem się wczoraj i od 23.00 i szukam drogi do teraz bez snu :)

a)Sklep główny: www.bankmonet.pl

b)Sklep testowy: www.sklep.bankmonet.pl/sklep

PKT 1.

"1. Robisz backup plików sklepu i bazy danych."

Backup mysql sklepów a i b i mam na dysku, więc baza jest ok.

W Directadmin robię właśnie kopię dla a i b (kopia wspólna dla a i b )

Mam na serwerze w folderze głównym hostingu o nazwie "application_backups" backup z wczoraj sklepu "A" o nazwie:

"app_bankmonet-pl_bankmonet-pl_2016-06-06_23-52-54.tar.gz" - w rozmiarze 1,57 GB.

Czy to jest pełny sklep ze wszystkim łącznie ze zdjęciami, produktami, kategoriami, zamówieniami, klientami itp. Czy to ta kopia zapasowa "plików" o których mówiłeś? Po jej wgraniu przez installatron'a sklep wróci do pierwotnej postaci, jeżeli moduł upgrade błędnie zaktualizuje sklep do wersji 1.6.1.5 np.: z uwagi na błąd serwera?

"Robisz backup plików sklepu" - ściągnąć wszystko przez ftp na dysk i nadpisać nimi sklep "B"?

Za dużo informacji na raz. Pomóż mi proszę zrozumieć. 

PKT2.

"2. Wgrywasz go na jakiś serwer, importujesz kopie bazy danych do nowej bazy danych."

Próbowałem importować bazę danych sklepu "A" do sklepu "B". (istotnia jest sama nazwa?) Istotna jest kolejność wgrania najpierw plików, a później bazy danych, że pojawia się Błąd:
"

Błąd

Zapytanie SQL:

-- -- Zrzut danych tabeli `ps_access` -- INSERT INTO `ps_access` (`id_profile`, `id_tab`, `view`, `add`, `edit`, `delete`) VALUES (1, 1, 1, 1, 1, 1), (1, 2, 0, 0, 0, 0), (1, 3, 0, 0, 0, 0), (1, 4, 0, 0, 0, 0), (1, 5, 1, 1, 1, 1), (1, 6, 0, 0, 0, 0), (1, 7, 1, 1, 1, 1), (1, 8, 0, 0, 0, 0), (1, 9, 1, 1, 1, 1), (1, 10, 1, 1, 1, 1), (1, 11, 1, 1, 1, 1), (1, 12, 0, 0, 0, 0), (1, 13, 1, 1, 1, 1), (1, 14, 1, 1, 1, 1), (1, 15, 1, 1, 1, 1), (1, 16, 1, 1, 1, 1), (1, 17, 0, 0, 0, 0), (1, 18, 0, 0, 0, 0), (1, 19, 1, 1, 1, 1), (1, 20, 1, 1, 1, 1), (1, 21, 1, 1, 1, 1), (1, 22, 1, 1, 1, 1), (1, 23, 1, 1, 1, 1), (1, 24, 1, 1, 1, 1), (1, 25, 1, 1, 1, 1), (1, 26, 1, 1, 1, 1), (1, 27, 1, 1, 1, 1), (1, 28, 1, 1, 1, 1), (1, 29, 1, 1, 1, 1), (1, 30, 1, 1, 1, 1), (1, 31, 0, 0, 0, 0), (1, 32, 1, 1, 1, 1), (1, 33, 1, 1, 1, 1), (1, 34, 1, 1, 1, 1), (1, 35, 1, 1, 1, 1), (1, 36, 1, 1, 1, 1), (1, 37, 1, 1, 1, 1), (1, 38, 0, 0, 0, 0), (1, 39, 1, 1, 1, 1), (1, 40, 1, 1, 1, 1), (1, 41, 1, 1, 1, 1), (1, 42, 1, 1, 1[...]

MySQL zwrócił komunikat: dot.gif

#1062 - Duplicate entry '1-1' for key 'PRIMARY' 

"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj kombinujesz, 

wszystko zrób ręcznie żadne installatrony... logujesz się na ftp pobierasz kopie plików sklepu A na swój dysk, następnie tą kopie przesyłasz sobie na serwer do nowego katalogu na który wskazuje domena B. Logujesz się do PMA i pobierasz kopie bazy danych sklepu A, następnie tworzysz nową pustą bazę danych i importujesz do pobraną kopie. Teraz zamieniasz w tabeli ps_shop_url domenę a w pliku setting.inc.php zmieniasz dane dostępowe do bazy danych.

Jak to ogarniesz to masz połowę sukcesu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie znając nic, a próbując zrobić "po ludzku"upgrade z backup'em mam problemy z takimi rzeczami.

Ciężko ogólnie otrzymać tak konkretną wypowiedź, jak Twoja i to jeszcze do mojego problemu.

Korzystam głównie z forum, ale podpunkty ciężko odszukać w google

Dziękuje. Kopiuje i działam.

P.S możesz mi polecić jakieś linki tego typu w tym temacie i tematach związanych. Mogę poczytać, zdjęcia się będą ściągać....

Edytowane przez PJ1988

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta