Skocz do zawartości


  • Podobna zawartość

    • Przez mua
      Cześć,
      staram się konfigurować nowy sklep na presta 1.7. Nie mogę nigdzie znaleźć opcji z menu bocznym jako kategorii i menu górnym jako odnośnik np do cms'a.

      Ktoś może pomóc, bo wertowałem na 10 stronę i nic 
    • Przez dwojod
      Aby nadpisać szablon - np form.tpl - po stronie administracyjnej w module należy utworzyć plik form.tpl w takiej lokalizacji:
       
      \modulename\views\templates\admin\controllername\helpers\form\form.tpl
       
      w miejscu nazwy kontrolera podajemy jego nazwę ale musimy użyć znaku podkreślenia _ np. jeżeli mamy AbcProduct jako nazwę kontrolera, to nazwa naszego katalogu będzie brzmiała następująco abc_product 
       
      Jeżeli chcemy sprawdzić jak nazywa się nasz kontroler możemy użyć narzędzia jakie daje nam PrestaShop: Tools::toUnderscoreCase(substr($this->controller_name, 5));
       
      testowane tylko na 1.6
    • Przez dwojod
      jak mam usunąć inne rekordy w innej tabeli bazy danych podczas akcji submitBulkdelete - warunek kiedy akcja jest uruchamiana mam raczej poprawny bo np wysłanie roboczo maila działa, ale próba uruchomienia jakiejś metody nie działa...
      if(Tools::isSubmit('submitBulkdelete'.$this->table) || Tools::isSubmit('delete'.$this->table)) { mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message); } LUB if ($this->action == 'delete' || $this->action == 'bulkdelete') { mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message); } metodę do usuwania dodatkowych rekordów z bazy tworze następująco:
      -zapisuję pod zmienną instancję klasy podając parametr id $categorygallery = new CategoryGalleryModel((int)Tools::getValue('id_categorygallery'));
      -wywołuję metodę do usuwania $categorygallery->deleteObj();
       
       
      w momencie usuwania pojedynczych rekordów ta dodatkowa metoda deleteObj działa
    • Przez ircykk
      Żeby nie myło tu tak pusto dodam pierwszy prosty poradnik opisujący modyfikację sklepu pozwalającą przekierować klienta z kategorii zawierającej tylko jeden produkt bezpośrednio na stronę tego produktu.
       
      Na samym początku BACKUP!
       
      Tworzymy plik php o nazwie: CategoryController.php
      <?php class CategoryController extends CategoryControllerCore { public function initContent() { parent::initContent(); if(isset($this->cat_products) && count($this->cat_products) == 1) { header('HTTP/1.1 302 Moved Temporarily'); header('Cache-Control: no-cache'); header('Location: '.$this->context->link->getProductLink((int)$this->cat_products[0]['id_product'])); exit; } } } Plik umieszczamy w katalogu /override/controllers/front/ i czyścimy cache klas czyli usuwamy plik /cache/class_index.php. Po tej czynności modyfikacja powinna już działać. Jeśli w podanym katalogu istnieje już taki plik musimy je scalić, czyli skopiować tylko funkcję initContent() do pliku, jeśli i sama funkcja o takiej nazwie już tam jest to nie ma rady i trzeba wezwać fachowca na pomoc lub zapytać na naszym forum
       
      W załączniku gotowy plik.
      CategoryController.php
    • Przez Czarekplpl
      Witam.
      Nie mogę otworzyć zamówień.
      Pojawia mi się błąd:
      Fatal error: Call to a member function getTemplates() on a non-object in /var/www/html/kopia/override/controllers/admin/AdminOrdersController.php on line 137 Jak wyłącze Override to jest OK. 
      Jak to naprawić??
  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×