Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka wersja PHP najlepsza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiktoriaK

WiktoriaK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • PrestaShop:1.6

Napisano 04 marzec 2016 - 08:48

Witam. Na zainstalowanym sklepie testowym w wer 1.6.1.4 w PA/zaawansowane/informacje konfiguracyjne wyświetla mi się komunikat, że posiadam wersję PHP 5.3 i że wkrótce najniższą obsługiwaną wersją będzie 5.4. Posiadam serwer na Nazwa.pl i jak patrzę jest tam kilka wersji PHP w tym ta 5.4. Po zmianie na 5.4 w PA/zaawansowane/informacje konfiguracyjne w ogóle nie wyświetla mi się, bo strona cały czas się mieli i mieli... Na działającym sklepie w wersji 1.6.0.9 to samo. Poza tym wygląda na to, że wszystko inne działa jak powinno. Pytania takie mam - dlaczego na PHP 5.4 jest taki problem, czy da się go jakoś rozwiązać? Czy może ustawić którąś z wyższych wersji? Tak poza tym można sobie, ot tak zmieniać te wersje? Na razie zmieniłam na 5.4 i wróciłam do 5.3 jak zobaczyłam problem z wyświetlaniem tej jednej zakładki.

1.6.1.4  oraz  1.6.0.9

Załączone pliki

presta 1.6.1.10

serwer: progreso.pl

www.hobby-i-zabawa.pl

#2 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 04 marzec 2016 - 10:36

W ogólności im wyższa tym lepsza, bo bardziej zoptymalizowana, zalecam sprawdzić czy wszystko działa pod np. 5.6 lub 5.5. Można sobie zmieniać wersję PHP, ale w nazwa.pl jest tak, że wpływa to na cały serwer i wszystkie inne strony/domeny jakie masz tam postawione. Może coś przestać działać jak będzie stary kod np strona na Joomla lub WordPress. W innych hostingach da się w panelu zmienić dowolnie dla każdej domeny z osobna.

Co do 5.4 jeżeli działa sklep i cały panel a nie działa tylko ta jedna podstrona to bym tak zostawił.

Daj znać jakie efekty.

Solidne wyposażenie serwerowni: SZAFYRACK.pl

#3 WiktoriaK

WiktoriaK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 46 postów
  • PrestaShop:1.6

Napisano 12 marzec 2016 - 14:17

Na 5.5 działa to co nie działało na 5.4. Przetestuję sobie jeszcze, żeby sprawdzić czy gdzieś indziej nie ma jakiś błędów. A mam jeszcze dodatkowe pytanie, bo ta wersja ma kilka opcji do włączenia/wyłączenia (a jakie to na załączonym zdjęciu) i czy coś tam powinnam włączyć? Wszystko domyślnie jest wyłączone. Tylko zaznaczone pozycje strzałkami można włączyć. Na serwerze jest tylko działający sklep (1.6.0.9) oraz sklep testowy (1.6.1.4)  - nic poza tym.

Załączone pliki

presta 1.6.1.10

serwer: progreso.pl

www.hobby-i-zabawa.pl

#4 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4959 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 12 marzec 2016 - 21:29

Zostaw tak jak jest.