Skocz do zawartości

Zdjęcie

Multisklep - problem z logowaniem

multiskleplogowanie prestashop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agatak

Agatak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2016 - 10:52

Witam

Mam postawione dwa sklepy na multisklepie, podczas tworzenia drugiego wyłączyłam "grupy klientów", teraz podczas logowania mam problem, ponieważ klient zalogowany do jednego nie może zalogować się do drugiego.

Czy istnieje możliwość odkręcenia tego np przez bazę?

Czy można tak skonfigurować sklepy, aby działały na jednej sesji logowania tzn klient zalogowany w jednym jest równocześnie zalogowany w drugim?

Proszę o pomoc

Agata

#2 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 24 luty 2016 - 12:31

ale co mają do tego grupy klientów?

podczas  tworzenia grupy sklepów (lub użycia domyślnej grupy)

powinna być zaznaczona opcja

Współdziel klientów - TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona, sklepy w tej grupie będą współdzieliły klientów. Jeżeli klient zarejestruje się w którymś z tych sklepów, jego konto automatycznie będzie dostępne w innych sklepach tej grupy.
Uwaga: nie będzie można wyłączyć tej opcji jeżeli będą zarejestrowani klienci w sklepie.

Udostępnij zamówienia: TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona (co jest możliwe tylko wtedy kiedy klienci i dostępne ilości są współdzielone pomiędzy sklepami), koszyki klientów będą współdzielone we wszystkich sklepach w tej grupie. W ten sposób jakikolwiek proces zakupu rozpoczęty w jednym sklepie może być kontynuowany w innym sklepie tej samej grupy.
Uwaga: Nie można wyłączyć tej opcji, po tym jak zaczniesz akceptować zamówienia.

#3 Agatak

Agatak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2016 - 13:04

ale co mają do tego grupy klientów?

podczas  tworzenia grupy sklepów (lub użycia domyślnej grupy)

powinna być zaznaczona opcja

Współdziel klientów - TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona, sklepy w tej grupie będą współdzieliły klientów. Jeżeli klient zarejestruje się w którymś z tych sklepów, jego konto automatycznie będzie dostępne w innych sklepach tej grupy.
Uwaga: nie będzie można wyłączyć tej opcji jeżeli będą zarejestrowani klienci w sklepie.

Udostępnij zamówienia: TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona (co jest możliwe tylko wtedy kiedy klienci i dostępne ilości są współdzielone pomiędzy sklepami), koszyki klientów będą współdzielone we wszystkich sklepach w tej grupie. W ten sposób jakikolwiek proces zakupu rozpoczęty w jednym sklepie może być kontynuowany w innym sklepie tej samej grupy.
Uwaga: Nie można wyłączyć tej opcji, po tym jak zaczniesz akceptować zamówienia.

Dziękuję za odpowiedź. Jest jednak jeden problem niby w grupie jest włączone "współdziel klientów" ale między sklepami nie działa. Udostępnij zamówienia też się nie da włączyć.

Przysyłam screan

Załączone pliki

#4 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 24 luty 2016 - 14:16

no ale przeciez wszystko masz tam opisane

aby działało tak jakch chcesz wsztkie 3 opcje musza być na tak

#5 Agatak

Agatak

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2016 - 14:46

no ale przeciez wszystko masz tam opisane

aby działało tak jakch chcesz wsztkie 3 opcje musza być na tak

Ok, dzięki za odpowiedz, teraz zadziałało, nie wiem czemu wcześniej nie chciało ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: multiskleplogowanie, prestashop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl