Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam postawione dwa sklepy na multisklepie, podczas tworzenia drugiego wyłączyłam "grupy klientów", teraz podczas logowania mam problem, ponieważ klient zalogowany do jednego nie może zalogować się do drugiego.

Czy istnieje możliwość odkręcenia tego np przez bazę?

Czy można tak skonfigurować sklepy, aby działały na jednej sesji logowania tzn klient zalogowany w jednym jest równocześnie zalogowany w drugim?

Proszę o pomoc

Agata

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale co mają do tego grupy klientów?

podczas  tworzenia grupy sklepów (lub użycia domyślnej grupy)

powinna być zaznaczona opcja

Współdziel klientów - TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona, sklepy w tej grupie będą współdzieliły klientów. Jeżeli klient zarejestruje się w którymś z tych sklepów, jego konto automatycznie będzie dostępne w innych sklepach tej grupy.
Uwaga: nie będzie można wyłączyć tej opcji jeżeli będą zarejestrowani klienci w sklepie.

Udostępnij zamówienia: TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona (co jest możliwe tylko wtedy kiedy klienci i dostępne ilości są współdzielone pomiędzy sklepami), koszyki klientów będą współdzielone we wszystkich sklepach w tej grupie. W ten sposób jakikolwiek proces zakupu rozpoczęty w jednym sklepie może być kontynuowany w innym sklepie tej samej grupy.
Uwaga: Nie można wyłączyć tej opcji, po tym jak zaczniesz akceptować zamówienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale co mają do tego grupy klientów?

podczas  tworzenia grupy sklepów (lub użycia domyślnej grupy)

powinna być zaznaczona opcja

Współdziel klientów - TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona, sklepy w tej grupie będą współdzieliły klientów. Jeżeli klient zarejestruje się w którymś z tych sklepów, jego konto automatycznie będzie dostępne w innych sklepach tej grupy.

Uwaga: nie będzie można wyłączyć tej opcji jeżeli będą zarejestrowani klienci w sklepie.

Udostępnij zamówienia: TAK

Jeżeli ta opcja jest włączona (co jest możliwe tylko wtedy kiedy klienci i dostępne ilości są współdzielone pomiędzy sklepami), koszyki klientów będą współdzielone we wszystkich sklepach w tej grupie. W ten sposób jakikolwiek proces zakupu rozpoczęty w jednym sklepie może być kontynuowany w innym sklepie tej samej grupy.

Uwaga: Nie można wyłączyć tej opcji, po tym jak zaczniesz akceptować zamówienia.

Dziękuję za odpowiedź. Jest jednak jeden problem niby w grupie jest włączone "współdziel klientów" ale między sklepami nie działa. Udostępnij zamówienia też się nie da włączyć.

Przysyłam screan

post-13902-0-07674300-1456319077_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no ale przeciez wszystko masz tam opisane

aby działało tak jakch chcesz wsztkie 3 opcje musza być na tak

Ok, dzięki za odpowiedz, teraz zadziałało, nie wiem czemu wcześniej nie chciało ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Luks
      Dołącz do największej ekipy specjalistów PrestaShop w Polsce! 
      Pod skrzydłami Waynet - platynowego partnera PrestaShop - pomóż w rozwoju eCommerców opartych na tym systemie w Polsce i za granicą. 
      Do Twoich obowiązków należeć będzie:
      -Doprecyzowanie zakresu zadań zlecanych przez klientów
      -Opisywanie zadań programistom i koordynacja ich pracy
      -Weryfikacja poprawności realizacji zadań przez programistów
      -Doradztwo klientom w zakresie możliwości systemu PrestaShop
      Wymagania:
      -Doświadczenie w pracy z PrestaShop
      -Doświadczenie w pracy z klientami i programistami
      -Umiejętność analizy wymagań klienta i przekładania ich na funkcjonalności PrestaShop
      -Umiejętność prowadzenia podstawowych testów funkcjonalnych
      -Zdolność do pracy z wieloma klientami
      -Język angielski (lub inny język obcy)
      Oferujemy:
      -Stałą pracę w biurze w Krakowie
      -Wynagrodzenie do 6000 zł netto B2B (także możliwość UoP lub zlecenie)
      -Szkolenia wewnętrzne z IT / eCommerce / PrestaShop 
      -Dobrze zorganizowane środowisko pracy 
      Prosimy o zgłoszenia na: rekrutacja@waynet.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie swojego doświadczenia z PrestaShop i z IT.
    • Przez AnkaW
      Witam
      Ponownie natknęłam się na problem z którym nijak nie wiem co począć. Z zewnętrznej aplikacji chcę ściągnąć dane na temat produktu. Oczywiście uwierzytelniam się itd.
      Mam /api/products/{id_produktu} ale:
      - cena jaką mi przesyła jest jakaś całkiem absurdalna, na pewno nie jest to aktualna cena,
      - nie mogę odczytać przyjaznego linku do produktu.
      Co robię nie tak albo gdzie to w ogóle mogę zmienić aby mi się wysyłały poprawne dane? Szukałam ale chyba jako początkującą mnie to przerasta:(
      pozdrawiam
      Anka
    • Przez miro87
      Zlecę napisanie modułu importującego produkty i kategorie z hurtowni pfconcept.com do świeżo postawionego sklepu na silniku presta.
      Hurtownia udostępnia pliki XML, z których trzeba pobierać wybrane elementy.
      Więcej informacji i szczegółowy opis zlecenia podeślę po kontakcie na priv.
    • Przez daars_pl
      Witam,
      Czy ktoś jest w stanie polecić moduł sprawnej wyszukiwarki produktów, lub ew. możliwość modyfikacji standardowej ?
      Tak aby przy produktach typu VR-50HD nie było kłopotu znalezienia go przy frazach 'vr50hd' 'vr 50hd' 'vr 50 hd' 'vr50-hd' 'vr50' itp. opcje wpisywania z odstępami, myślnikami i bez ?
      I żeby wyszukiwarka nie wyświetlała dodatkowo wielu niepotrzebnych produktów, które wcale nie mają takiej frazy w nazwie czy kategorii ? Ustawienia wag w panelu adm. nic nie dają.
      Pozdrawiam
    • Przez ircykk
      Miałem  sporo pytań o taką usługę, chyba ostatnio wielu sprzedawców z allegro myśli o własnym sklepie :)
      Oferta: https://addonspresta.com/pl/content/19-import-aukcji-allegro-prestashop
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7644