Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


 


Kojarzycie czy istnieje jakiś moduł lub inne rozwiązanie, które pozwala w sklepie grupować produkty niezależnie od kategorii?


 


Potrzebuję takiego rozwiązania, aby klient mógł wybierać sobie grupy (np. powiedzmy, wyposażenie jakiegoś domu), wchodzi w tą grupę, tam widzi sobie normalny podział na kategorie i produkty w tych kategoriach. Forma paczki z produktami się tu nie sprawdzi, w paczce jest jest od razu podgląd na produkty w nim zawarte a to się nie sprawdzi przy setkach produktach w grupie, stąd konieczny dodatkowy podział na kategorie wewnątrz grupy.


 


Będę wdzięczny za informację, czy coś znacie, bo ja niestety nie mogę znaleźć nic poza ew. modułami, które zastępują funkcjonalność paczek sad.png


 


Pozdrawiam,


Damian


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się teraz czy można to rozwiązać kategorią... OK wyglądać to ma tak.

 

1. Produkty będą standardowo podzielone na kategorie tematyczne - oczywiście

2. Ale dodatkowo grupowane mają być w, nazwijmy to, aukcje. Mamy sobie aukcję X, w niej mamy na sprzedaż 500 produktów w 10 kategoriach tematycznych. Potem mamy aukcję Y, w niej mamy 500 innych produktów w innych kategoriach. Kategoria mogą się powtarzać, ale nie muszą.

 

Jeśli więc chciałbym aby aukcje były kategoriami, zmuszałoby to do tworzenia osobnych drzewek podkategorii dla każdej "aukcji" osobno. Fajnie jednak, żeby produkty były wyszukiwane niezależnie od aukcji, a przez same kategorie, więc musiałbym dodatkowo stworzyć jedno osobne drzewko z wszystkimi kategoriami zmieszanymi i tam wszystkie produkty podpiąć dodatkowo, tylko dla wyszukiwania poprzez menu.

 

Dodatkowym haczykiem jest to, że te "aukcje" muszą posiadać przypisane dodatkowo indywidualne informacje widoczne już z poziomu przeglądu kategorii, np. o mieście w jakim się odbywają, chociaż to już jest kwestia modyfikacji kodu pewnie.

 

Czy udało mi się przedstawić temat wyraźnie? :)

Pzdr,

Damian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak mam to inaczej przedstawić :) Jeszcze raz zatem - oto docelowy efekt:

 

1) Na stronie głównej mamy, dajmy na to, 5 aukcji.

2) W każdej z tych pięciu aukcji są podzielone tematycznie kategorie, a w tych kategoriach oczywiście produkty.

 

Bajer polega na tym, by wyszukanie po kategoriach było niezależne od aukcji. Czyli np. w dwóch różnych aukcjach mamy kategorię "telefony", w każdej z nich jest sobie jakiś iPhone. Wyszukując po kategorii "telefony" powinno pokazać OBA telefonu, z OBU aukcji. Nie mniej jednak podstawowym podziałem logicznym ma być właśnie podział NAJPIERW według aukcji.

 

Da się to zrobić samymi kategoriami - robię jedno "główne" drzewko kategorii a dodatkowo duplikuję także potrzebne kategorie w danych aukcjach, iPhone zaś przypisuję do kategorii "telefony" zarówno w drzewku głównym jak i w podkategorii w danej konkretnej aukcji.

 

Problemy z tym rozwiązaniem są dwa. Pierwszy mniejszy - wymaga tworzenia dużej ilości drzewek kategorii i przypisywać przedmioty zawsze do dwóch kategorii. To kwestia nakładu pracy, ale do zrobienia.

 

Drugi jednak problem taki, że te aukcje powinny posiadać informacje dodatkowe. To też jest do zrobienia, znalazłem gdzieś instrukcję jak dodawać custom fieldy w kategoriach, kwestia pokombinowania z ich wyświetlaniem na odpowiednich stronach etc. Także to też jest do zrobienia. Ale być może jest jakieś rozwiązanie, którego nie dostrzegam, a które będzie działało?

 

Producenci i dostawcy chyba odpadają, bo wewnątrz producenta X nie mogę przeszukać produktów według kategorii z tego co wiem, czy się mylę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja może na przykładzie innej strony, BVA.

 

Jak zobaczycie, są tam grupy aukcji, w których można przeglądać poszczególne aukcje podzielone na kategorie: https://en.bva-auctions.com/auctions/current

 

Ponadto jednak można przeglądać pojedyncze aukcje w samych kategoriach, niezależnie od tych grup aukcji: https://en.bva-auctions.com/topcategories/index

 

Innymi słowy pojedynczą aukcję (produkt) znaleźć można na dwa niezależne sposoby. Według grupy aukcji + kategorii ORAZ bezpośrednio według globalnych kategorii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No różni się diametralnie, przede wszystkim tym, że producent i dostawca nie mają podziału wewnątrz siebie na kategorię, zgadza się? Zdarza się, że te grupy aukcji mają po kilkaset aukcji bardzo różnych produktów - wyobrażasz sobie przeglądać je wszystkie bez podziału tematycznego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ale ja nadal nie bardzo rozumiem?

 

jak dla mnie spokojnie możesz użyć producenta lub dostawcy

 

ale rozumiem, że chcesz zastosować jakieś gotowe rozwiązanie lub uprościć

 

bazując na producencie lub dopstawcy lub na obydwóch możesz to spokojnie zrobić

oczywiście musisz sobie zaimplementować jakies filtrowanie ........ ale prostej drogi nie ma

 

możesz równie dobrze napisac sobie albo moduł albo dodatkowe klasy/kontrolery które wyswietlą  co tam sobie chcesz

 

nie mniej zaczął bym  od tego co dokładnie chcę osiągnąć i jak to zaimplementować poczynając od pojedyńczego produktu aż po wyświetlenie całych list produktów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No tak też robię, ale największym punktem "zapalnym" jest widok właśnie tych "grup aukcji" :) Dzięki za pomoc. Na ten moment jako najlepszą opcję widzę podwójne drzewko kategorii, ale przyjrzę się jeszcze raz opcji z producentami - czy wdrażałeś lub widziałeś kiedyś wdrożenie, w którym produkty w widoku producenta były podzielone na kategorie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

 

Kojarzycie czy istnieje jakiś moduł lub inne rozwiązanie, które pozwala w sklepie grupować produkty niezależnie od kategorii?

 

To standardowa funkcjonalność, bo produkt może być przypisany do wielu kategorii/grup (czy jak chciałbyś to nazywać):

 

Drzewo kategorii:

Grupa: Wyposażenie domu

Podgrupa: Lampki nocne

Produkt A

Produkt B (led)

Produkt C

Podgrupa: Dywany

Produkt D

Grupa: Oświetlenie led

Produkt B  (led)

 

Produkt B  (led) jest w kategorii lampki nocne i oświetlenie led.

 

To kwestia tylko "zaptaszenia" do których kategorii/grup należeć ma produkt i jaka jest jego kategoria główna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak jak pisałem wyżej, podwójne drzewko kategorii jest tu rozwiązaniem nad którym najmocniej się zastanawiam. Cały clue jaki z tym mam to dość znaczne przerobienie możliwości edycji kategorii tak, aby możliwe było zdefiniowanie dla kategorii takich custom fieldsów jak:
- data rozpoczęcia aukcji

- data zakończenia aukcji
- data przeglądania

- data odbioru

- kraj, miasto

- adres odbioru itd :)

 

I żeby te daty nie były tekstem tylko zapisywaną datą, tak, aby można było filtrować na głównej np. według najszybciej kończących się grup aukcji :) Czyli trochę do modyfikacji pozostaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Для тех, у кого есть какие-либо вопросы относительно того, где и как вы можете использовать сапсан купить билет яндекс , вы, возможно, можете написать нам на нашем веб-сайте.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniuZaloguj się • Przeglądający

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Aktywni użytkownicy

  Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

 • Statystyki forum

  • Tematów
   7 831
  • Postów
   37 253
×