Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grupowanie Produktów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 luty 2016 - 12:49

Cześć,

Kojarzycie czy istnieje jakiś moduł lub inne rozwiązanie, które pozwala w sklepie grupować produkty niezależnie od kategorii?

Potrzebuję takiego rozwiązania, aby klient mógł wybierać sobie grupy (np. powiedzmy, wyposażenie jakiegoś domu), wchodzi w tą grupę, tam widzi sobie normalny podział na kategorie i produkty w tych kategoriach. Forma paczki z produktami się tu nie sprawdzi, w paczce jest jest od razu podgląd na produkty w nim zawarte a to się nie sprawdzi przy setkach produktach w grupie, stąd konieczny dodatkowy podział na kategorie wewnątrz grupy.

Będę wdzięczny za informację, czy coś znacie, bo ja niestety nie mogę znaleźć nic poza ew. modułami, które zastępują funkcjonalność paczek sad.png

Pozdrawiam,

Damian

#2 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 17 luty 2016 - 14:29

a możesz dokładniej sprecyzować?

bo to napisałeś to jest funkcja kategorii

więc dokładnie napisz o co chodzi?

#3 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 luty 2016 - 16:52

No właśnie zastanawiam się teraz czy można to rozwiązać kategorią... OK wyglądać to ma tak.

1. Produkty będą standardowo podzielone na kategorie tematyczne - oczywiście

2. Ale dodatkowo grupowane mają być w, nazwijmy to, aukcje. Mamy sobie aukcję X, w niej mamy na sprzedaż 500 produktów w 10 kategoriach tematycznych. Potem mamy aukcję Y, w niej mamy 500 innych produktów w innych kategoriach. Kategoria mogą się powtarzać, ale nie muszą.

Jeśli więc chciałbym aby aukcje były kategoriami, zmuszałoby to do tworzenia osobnych drzewek podkategorii dla każdej "aukcji" osobno. Fajnie jednak, żeby produkty były wyszukiwane niezależnie od aukcji, a przez same kategorie, więc musiałbym dodatkowo stworzyć jedno osobne drzewko z wszystkimi kategoriami zmieszanymi i tam wszystkie produkty podpiąć dodatkowo, tylko dla wyszukiwania poprzez menu.

Dodatkowym haczykiem jest to, że te "aukcje" muszą posiadać przypisane dodatkowo indywidualne informacje widoczne już z poziomu przeglądu kategorii, np. o mieście w jakim się odbywają, chociaż to już jest kwestia modyfikacji kodu pewnie.

Czy udało mi się przedstawić temat wyraźnie? :)

Pzdr,

Damian

#4 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto

Napisano 18 luty 2016 - 12:33

to to przyjrzyj się  funkcji producenta lub dostawcy

#5 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 4959 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 18 luty 2016 - 13:02

Czy udało mi się przedstawić temat wyraźnie?

No nie do końca właśnie :)

#6 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 luty 2016 - 13:41

No nie wiem jak mam to inaczej przedstawić :) Jeszcze raz zatem - oto docelowy efekt:

1) Na stronie głównej mamy, dajmy na to, 5 aukcji.

2) W każdej z tych pięciu aukcji są podzielone tematycznie kategorie, a w tych kategoriach oczywiście produkty.

Bajer polega na tym, by wyszukanie po kategoriach było niezależne od aukcji. Czyli np. w dwóch różnych aukcjach mamy kategorię "telefony", w każdej z nich jest sobie jakiś iPhone. Wyszukując po kategorii "telefony" powinno pokazać OBA telefonu, z OBU aukcji. Nie mniej jednak podstawowym podziałem logicznym ma być właśnie podział NAJPIERW według aukcji.

Da się to zrobić samymi kategoriami - robię jedno "główne" drzewko kategorii a dodatkowo duplikuję także potrzebne kategorie w danych aukcjach, iPhone zaś przypisuję do kategorii "telefony" zarówno w drzewku głównym jak i w podkategorii w danej konkretnej aukcji.

Problemy z tym rozwiązaniem są dwa. Pierwszy mniejszy - wymaga tworzenia dużej ilości drzewek kategorii i przypisywać przedmioty zawsze do dwóch kategorii. To kwestia nakładu pracy, ale do zrobienia.

Drugi jednak problem taki, że te aukcje powinny posiadać informacje dodatkowe. To też jest do zrobienia, znalazłem gdzieś instrukcję jak dodawać custom fieldy w kategoriach, kwestia pokombinowania z ich wyświetlaniem na odpowiednich stronach etc. Także to też jest do zrobienia. Ale być może jest jakieś rozwiązanie, którego nie dostrzegam, a które będzie działało?

Producenci i dostawcy chyba odpadają, bo wewnątrz producenta X nie mogę przeszukać produktów według kategorii z tego co wiem, czy się mylę?

#7 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto

Napisano 18 luty 2016 - 17:37

ale jak przeszukać?

chodzi ci o jakieś filtrowanie?

#8 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2016 - 09:32

To ja może na przykładzie innej strony, BVA.

Jak zobaczycie, są tam grupy aukcji, w których można przeglądać poszczególne aukcje podzielone na kategorie: https://en.bva-aucti...uctions/current

Ponadto jednak można przeglądać pojedyncze aukcje w samych kategoriach, niezależnie od tych grup aukcji: https://en.bva-aucti...ategories/index

Innymi słowy pojedynczą aukcję (produkt) znaleźć można na dwa niezależne sposoby. Według grupy aukcji + kategorii ORAZ bezpośrednio według globalnych kategorii.

#9 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto

Napisano 19 luty 2016 - 11:14

no dobra

ale czym to

https://en.bva-aucti...uctions/current

różni się od standardowej funkcjonalności presty tj producent lub dostawca?

klikając na danego producenta/dostawcę też masz listę produktów do nich przypisanych

#10 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2016 - 13:12

No różni się diametralnie, przede wszystkim tym, że producent i dostawca nie mają podziału wewnątrz siebie na kategorię, zgadza się? Zdarza się, że te grupy aukcji mają po kilkaset aukcji bardzo różnych produktów - wyobrażasz sobie przeglądać je wszystkie bez podziału tematycznego?

#11 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto

Napisano 19 luty 2016 - 13:24

ale ja nadal nie bardzo rozumiem?

jak dla mnie spokojnie możesz użyć producenta lub dostawcy

ale rozumiem, że chcesz zastosować jakieś gotowe rozwiązanie lub uprościć

bazując na producencie lub dopstawcy lub na obydwóch możesz to spokojnie zrobić

oczywiście musisz sobie zaimplementować jakies filtrowanie ........ ale prostej drogi nie ma

możesz równie dobrze napisac sobie albo moduł albo dodatkowe klasy/kontrolery które wyswietlą  co tam sobie chcesz

nie mniej zaczął bym  od tego co dokładnie chcę osiągnąć i jak to zaimplementować poczynając od pojedyńczego produktu aż po wyświetlenie całych list produktów

#12 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2016 - 13:43

No tak też robię, ale największym punktem "zapalnym" jest widok właśnie tych "grup aukcji" :) Dzięki za pomoc. Na ten moment jako najlepszą opcję widzę podwójne drzewko kategorii, ale przyjrzę się jeszcze raz opcji z producentami - czy wdrażałeś lub widziałeś kiedyś wdrożenie, w którym produkty w widoku producenta były podzielone na kategorie?

#13 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1435 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 19 luty 2016 - 14:38

Cześć,

Kojarzycie czy istnieje jakiś moduł lub inne rozwiązanie, które pozwala w sklepie grupować produkty niezależnie od kategorii?

To standardowa funkcjonalność, bo produkt może być przypisany do wielu kategorii/grup (czy jak chciałbyś to nazywać):

Drzewo kategorii:

Grupa: Wyposażenie domu

Podgrupa: Lampki nocne

Produkt A

Produkt B (led)

Produkt C

Podgrupa: Dywany

Produkt D

Grupa: Oświetlenie led

Produkt B  (led)

Produkt B  (led) jest w kategorii lampki nocne i oświetlenie led.

To kwestia tylko "zaptaszenia" do których kategorii/grup należeć ma produkt i jaka jest jego kategoria główna.

Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#14 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2016 - 17:33

Zgadza się, tak jak pisałem wyżej, podwójne drzewko kategorii jest tu rozwiązaniem nad którym najmocniej się zastanawiam. Cały clue jaki z tym mam to dość znaczne przerobienie możliwości edycji kategorii tak, aby możliwe było zdefiniowanie dla kategorii takich custom fieldsów jak:
- data rozpoczęcia aukcji

- data zakończenia aukcji
- data przeglądania

- data odbioru

- kraj, miasto

- adres odbioru itd :)

I żeby te daty nie były tekstem tylko zapisywaną datą, tak, aby można było filtrować na głównej np. według najszybciej kończących się grup aukcji :) Czyli trochę do modyfikacji pozostaje.

#15 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto

Napisano 19 luty 2016 - 23:05

nie trochę  tylko  trochę sporo modyfikacji pozostaje ;)

#16 Damian Lewandowicz

Damian Lewandowicz

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 luty 2016 - 21:01

No niestety, chciałem być dla swojej pracy delikatny :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl