Skocz do zawartości
memowit

problem z aktualizacją stanów magazynowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem , w sklepie mam zainstalowany moduł do integracji z Allegro, pobiera on zamówienia do sklepu jednak od pewnego czasu mimo że zamówienie jest pobierane to nie jest automatycznie zdejmowany produkt ze stanu magazynowego. Pomniejszenie stanu następuje dopiero gdy wejdę w zamówienie i ręcznie zmienię status zamówienia na jakiś dowolny inny. Sądziłem że winą była stara presta tzn 1.5.6.0 w związku z czym zaktualizowałem ją do 1.6 jedyne co zostało to baza danych reszta plików to czyste pliki z presty 1.6. Jakiś czas temu wszystko działało ok.

A tera kilka info o sklepie :

- zaawansowane zarządzanie magazynem włączone

- hosting linuxpl.info

- wszystkie optymalizacje włączone

Czy ktoś się z czymś takim spotkał, a może macie pomysły gdzie szukać rozwiązania ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

masz włączone

- zaawansowane zarządzanie magazynem włączone

a jak masz ustawione parametry z zakładce ilości na karcie produktu?

w przypadku zzm ilości są przetrzymywane w innej tabeli więc trzeba by zerknąć do modułu allegro i sprawdzić w jakich tabelach on aktualizuje ilości

stawiam że w tabeli product

a zzm trzyma stany  w tabelach stock

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W ustawieniach produktu wszystko jest ok, tym bardziej że jeszcze kilka wersji modułu wstecz wszystko było ok, programiści od modułu twierdzą że to nie wina modułu bo u innych wszytko działa a i oni sami u siebie testowali jest dobrze itd , a sam do niego nie mogę zajrzeć bo jest zakodowany iocubem :/ Jednak dziwne jest to że jak klient składa zamówienie bezpośrednio na sklepie to jest ok a jak zamówienie importowane jest z allegro to ilość zmienia się dopiero po ręcznej zmianie statusu zamówienia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta