Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z aktualizacją stanów magazynowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 memowit

memowit

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 10:42

Witam

Mam taki problem , w sklepie mam zainstalowany moduł do integracji z Allegro, pobiera on zamówienia do sklepu jednak od pewnego czasu mimo że zamówienie jest pobierane to nie jest automatycznie zdejmowany produkt ze stanu magazynowego. Pomniejszenie stanu następuje dopiero gdy wejdę w zamówienie i ręcznie zmienię status zamówienia na jakiś dowolny inny. Sądziłem że winą była stara presta tzn 1.5.6.0 w związku z czym zaktualizowałem ją do 1.6 jedyne co zostało to baza danych reszta plików to czyste pliki z presty 1.6. Jakiś czas temu wszystko działało ok.

A tera kilka info o sklepie :

- zaawansowane zarządzanie magazynem włączone

- hosting linuxpl.info

- wszystkie optymalizacje włączone

Czy ktoś się z czymś takim spotkał, a może macie pomysły gdzie szukać rozwiązania ?

#2 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 15 styczeń 2016 - 11:59

masz włączone

- zaawansowane zarządzanie magazynem włączone

a jak masz ustawione parametry z zakładce ilości na karcie produktu?

w przypadku zzm ilości są przetrzymywane w innej tabeli więc trzeba by zerknąć do modułu allegro i sprawdzić w jakich tabelach on aktualizuje ilości

stawiam że w tabeli product

a zzm trzyma stany  w tabelach stock

#3 memowit

memowit

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 12:12

W ustawieniach produktu wszystko jest ok, tym bardziej że jeszcze kilka wersji modułu wstecz wszystko było ok, programiści od modułu twierdzą że to nie wina modułu bo u innych wszytko działa a i oni sami u siebie testowali jest dobrze itd , a sam do niego nie mogę zajrzeć bo jest zakodowany iocubem :/ Jednak dziwne jest to że jak klient składa zamówienie bezpośrednio na sklepie to jest ok a jak zamówienie importowane jest z allegro to ilość zmienia się dopiero po ręcznej zmianie statusu zamówienia. 

#4 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4192 postów
  • Location3miasto
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 15 styczeń 2016 - 12:15

zapytaj autora o to jak i gdzie w jakich tabelach moduł aktualizuje  stany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl