Skocz do zawartości
WD82

Różne BŁĘDNE przeliczenia waluty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu borykam się z dużmym problem związanym z błędnym przeliczaniem ( naliczaniem waluty ).

Wyjaśniam problem:

01-  na stronie sklepu cena produktu wynosi 119zł - 27,99 Euro

02 - przy zakupie, wewnątrz sklepu ( CMS admin ) powinna być ta sama kwota czyli 27,99 Euro i dla większości ludzi z zagranicy jest prawidłowa

Jednak dla krajów : Norwegia, Irlandia, Rumunia, Turcja - przy takich samych ustawieniach jak dla reszty, kwota wynosi 22.13 Euro - czyli prawie 6 Euro mniej !!! Kwota za transport pozostaje jednak prawidłowa , czyli taka sama jak dla całej reszty !!!

Proszę o pomoc bo nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się dzieje

Wojtek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a stawki VAT dla tych krajów masz  poprawnie ustawione?

Witam,

dzięki za zainteresowanie. Nie posiadam indywidualnych przyporządkowań w kwestii Vatu, gdyż rozliczam się z podatku 23% - podatek 0% w krajach członkowskich UE jest tylko dla przedsiębiorców posiadających NIP UE ( najlepiej poprzez fakturę gdzie znajduje się ich NIP, gdyż w innym przypadku samemu trzeba pokryć vat !!!) Każdy sprzedany towar za granicę idzie więc zgodnie z naszym podatkiem 23%. Wydaje mi się ,że takie ustawienie mam na wszystkie kraje i nie rozumiem dlaczego na kilka z nich nalicza mi 0% podatku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta