Skocz do zawartości
pawelo

WebService - tworzenie zamówienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Próbuję utworzyć nowe zamówienie w sklepie poprzez Prestashop API. W tym celu tworzę obiekty:

- Customer

- Address

- Cart

i ostatecznie - Order, łącząc je między sobą poprzez ID'ki

Problem mam taki że nie mogę utworzyć zamówienia bez jednoczesnego utworzenia obiektu "order_payments" co powoduje że nowe zamówienie tworzy się w sklepie ale ma od razu przypisaną płatność. Nie mogę też ustawić statusu zamówienia na taki jaki chcę, ten ustawia się automatycznie na "Płatność zaakceptowana" lub "błąd płatności" jeśli w parametrach do API przekażę błędną kwotę. Czym to jest spowodowane i czy można utworzyć nowe zamówienie bez generowania mu automatycznie wpisu o płatności?

Tak wygląda XML, którym się posługuje:

<order>	<id/>	<id_address_delivery>x</id_address_delivery>	<id_address_invoice>x</id_address_invoice>	<id_cart>x</id_cart>	<id_currency>x</id_currency>	<id_lang>x</id_lang>	<id_customer>x</id_customer>	<id_carrier>x</id_carrier>	<current_state>11</current_state> (oczekiwanie na płatność)	<module>paypal</module>	<invoice_number/>	<invoice_date/>	<delivery_number/>	<delivery_date/>	<valid/>	<date_add/>	<date_upd/>	<shipping_number/>	<id_shop_group/>	<id_shop/>	<secure_key/>	<payment>PayPal</payment>	<recyclable/>	<gift/>	<gift_message/>	<mobile_theme/>	<total_discounts/>	<total_discounts_tax_incl/>	<total_discounts_tax_excl/>	<total_paid>0</total_paid>	<total_paid_tax_incl/>	<total_paid_tax_excl/>	<total_paid_real>0</total_paid_real>	<total_products>0</total_products>	<total_products_wt>0</total_products_wt>	<total_shipping/>	<total_shipping_tax_incl/>	<total_shipping_tax_excl/>	<carrier_tax_rate/>	<total_wrapping/>	<total_wrapping_tax_incl/>	<total_wrapping_tax_excl/>	<round_mode/>	<conversion_rate>4.043200</conversion_rate>	<reference/></order>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta