Skocz do zawartości
mocnykubek

Darmowa wysyłka pocztowa przy płatności przelewem

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat był wałkowany, jednak nie do końca jestem usatysfakcjonowany z rozwiązań (albo nie zajarzyłem)  :)

Jest u mnie prosto (PS 1.6.0.14):

Przewoźnicy:
- paczka zwykła
- paczka za pobraniem

Płatności:
- przelew
- pobranie

Ustawiłem sobie z pomocą "ship2pay", żeby mi to hulało i hula.

Zakresy mam wszędzie poustawiane na kwoty - nic z wagą.

Chcę udostępnić klientowi darmową wysyłkę paczką zwykłą przy zamówieniu powyżej 40zł. Czyli musi zapłacić przelewem. I o to chodzi..

Ustawiam:
Wysyłka>Preferencje>
Darmowa wysyłka obowiązuje od: 40zł

Klient ma teraz powyżej 40zł możliwość wybrania za darmo każdej opcji dostawy - również "paczka za pobraniem". Tego chcę uniknąć.

Dodaję kolejnego przewoźnika ("darmowa paczka"). Ustawiam zakres 40-20000zł do tego cenę przesyłki 0zł.

Ustawiam:
Wysyłka>Preferencje>
Darmowa wysyłka obowiązuje od: 0 (wyłączone)
Domyślny przewoźnik: najlepsza cena

Teraz klient dodając do koszyka towar poniżej 40zł w ogóle nie ma w podglądzie koszyka ceny dostawy - nie ma też napisu "darmowa wysyłka", ale wygląda to trochę tak, jakby nic nie kosztowało. (musi przeklikać całe zamówienie, żeby zobaczyć ile kosztuje dostawa).

Ustawiam:
Wysyłka>Preferencje>
Domyślny przewoźnik: paczka pocztowa

Teraz klient widzi w koszyku cenę wysyłki, ale jeśli zamówi powyżej 40zł to nadal doliczana jest ta kwota - znów musi przeklikać całe zamówienie, żeby zmienić dostawę na darmowego przewoźnika.

Ustawiam:
Wysyłka>Przewoźnicy>Paczka zwykła 
Darmowa wysyłka: tak

Nie ma możliwości wybrania zakresu ceny/wagi w efekcie przesyłka jest zawsze darmowa (poniżej 40zł też), ale klient dostaje w podglądzie koszyka ładne info, że przesyłka jest darmowa.

Opadłem lekko z sił.

Pierwszy cel:

Chciałbym, żeby klient zamawiając do 40zł miał w podglądzie koszyka doliczoną cenę za paczkę pocztową, a w momencie w którym przekroczy kwotę 40zł niech widzi ładny napis "darmowa dostawa".

Drugi cel:

przy kwocie powyżej 40zł w checkoucie powinien mieć wybór:

- Paczka pocztowa - za darmo
- Paczka za pobraniem" 19zł

Pozwoliłem sobie moje bezecne żądania ująć w pomocniczym grafie  :mrgreen:

post-13150-0-08202500-1439895638_thumb.jpg

Proszę Was mocno o pomoc i z góry dziękuję.  :-P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PS 1.6.0.14

Szczerze powiem, że nie umiem rozróżnić sobie w głowie czym się różni "moduł koszyka" od "globalnego rozwiązania". Chciałbym po prostu, żeby moi klienci widzieli to tak jak opisałem. :) i żeby to tak działało w praktyce. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to ustaw wszystkie sposoby dostawy w przedziale do 39,99 i opcjach ustaw że w przypadku przekroczenia zakresu sposób dostawy jest wyłączony

a jeden sposób dostawy ustaw od 40

ewentualnie trzeba trochę kod zmodyfikować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to ustaw wszystkie sposoby dostawy w przedziale do 39,99 i opcjach ustaw że w przypadku przekroczenia zakresu sposób dostawy jest wyłączony

tutaj tylko dodam i specyzuje

@sower? hmmmm, a co jak ci przesta wyliczy przez jej niepdopracowany algorytm liczenia ceny i przelicznia miedzy netto/brutto (w koncu w 1.6.1.0 zotalo troche to porpawione w duzej czesci) do np 39.9910000 - brak w przewidzianych zakresach

nie napomnij, ze ceny przez presta przeliczne sa do 6 miejsca po przecinku a dopeiro przez getPrice() obcinane ;)

dlatego tez w ustawieniach wysylek masz 'cena zawiera przedzial' [>=] ; 'cena nie zawierta w przedziale' [<] ;) czyli w jednym do 40, w drugim od 40 ;) i daruyjemy ceny rodem z socjalismu z brakujacymi gorszami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Matko bosko. Aż takich cudów sobie zażyczyłem?

Klient nie dostanie informacji "darmowa wysyłka" w koszyku przy takiej konfiguracji. No ale trudno, już to przeboleję. Dodam duży baner na stronie głównej, żeby nie było wątpliwości. Zostaje tak jak @sower pisze.

WYSYŁKA>PRZEWOŹNICY
- paczka pocztowa     - koszt 12,50zł | zakres 0-40zł     | poza zakresem: wyłącz
- paczka za pobraniem - koszt 19zł    | zakres 0-10000zł
- paczka darmowa      - koszt 0zł     | zakres 40-10000zł | poza zakresem: wyłącz

Dokładne kwoty nie są u mnie istotne, bo każde zamówienie to cena w wielokrotności 24zł. 

Nawet jeśli w jakimś minimalnym zakresie kwotowym przewoźnicy będą się pokrywać to i tak nie ma w tym szkody dla klienta, więc chyba nie ma co kombinować z tymi grosikami. :) Tak mi się wydaje   :)

dzięki za pomoc.

pewnie jeszcze nie raz Was zmęczę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@design4VIP - czepiasz się szczegółów - chodziło mi o logikę , ale widzę , ze masz nowe hobby czyli łapania mnie na czymś i udawadnianiu, że w czymś nie mam racji ;)

Generalnie t taki układ powinien zadziałać

WYSYŁKA>PRZEWOŹNICY
- paczka pocztowa - koszt 12,50zł | zakres 0-40zł | poza zakresem: wyłącz
- paczka za pobraniem - koszt 19zł | zakres 0-10000zł
- paczka darmowa - koszt 0zł | zakres 40-10000zł | poza zakresem: wyłącz

Pod warunkiem, że odpowiednio ustawisz kolejność przewoźników - czyli pokombinuj z preferencjami przewoźników 

czyli domyślnym przewoźnikiem, sortowaniem

Na mojej testowej 1.6 działa to poprawnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@design4VIP - czepiasz się szczegółów - chodziło mi o logikę , ale widzę , ze masz nowe hobby czyli łapania mnie na czymś i udawadnianiu, że w czymś nie mam racji ;)

bynjmniej, nie chcialbym, zebys obieral moje uwagi za czepialkie, a tym bardziej, ze cos chce udowodnic, chodzi mi bardziej o to, ze taka "logika" niektorych poczatkujacych moze wprowadzic w blad. jakbym sie czepial czy cos, to nie staralbym sie od razu szczegolowo tlumaczyc dlaczego "sie czepiam". to, ze akurat trafia na Ciebie... no, nie tylko ;) akurat na tym forum jestes jednym z bardziej aktywnych, na innych forach sa inni ;)

nie kazdy na forum wie jak dziala silnik presta i wiele rzeczy trzeba wykladac lopatologicznie, nieraz jednym jakims "logicznym dla wyjadaczy" zdaniem mozna rozumowanie poczatkujacego zburzyc i pozniej juz bez odwrotu ;) nieraz lepiej napisac te dwa zdania wiecej ale wylumaczyc wszystko krok po kroku. nie wszystko da sie brac na logike ;)

PS. jezeli poczules sie urazony przyjmij przeprosiny z czystego serca i obiecuje byc delikaniejszy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta