Skocz do zawartości
hadwao

Filtry w prestashop 1.6.x a pozycjonowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prestashop obecnie w procesie filtrowanie używa adresów z # co sprawia, że adresów tych nie da się zaindeksować, tymczasem czasami przydałoby się móc niektóre filtry zaindeksować - np. marki, typ produktu etc. jednocześnie nie indeksując innych typu dostępność, przedział cenowy itp.

Idealne rozwiązanie to zamiana urli z # na normalne url'e + wskazanie które filtry mają wskazywać "canonicalem" na kategorię główną, a które maja być indeksowane. Niestety nie mogę znaleźć takiego dodatku do presty ;-( Pytanie czy to w ogóle jest programistycznie wykonalne? 

Widziałem rozwiązanie pośrednie - tj. moduł Advanced Search, gdzie miedzy innymi można tworzyć strony statyczne z filtrów, ale to średnie rozwiązanie, bo nawigacja z takiej strony jest do bani - nie da się przejść np. na pokrewne kategorie bo to bardziej wynik globalnego wyszukiwania. Same filtry nadal działąją ajaxowo, a tworzone są alternatywne linki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ani
      Zlecę nadpisanie oryginalnej klasy Cart.php w Prestashop 1.6.1.11 aby:

1. W przypadku zakupienia kilku produktów, których dostawcy się nie pokrywają, 

wyświetlało jedynie przewoźnika z najwyższą ceną (defaultowo łączy ceny)

2. Nie uwzględniało w tym jednego z przewoźników

Proszę o kontakt w prywatnej wiadomości
    • Przez bonpresta

Opis

Moduł ten jest wysoce zaawansowane zarządzanie baner i sprzedaży narzędzi. Konfiguracja i zarządzanie banery nigdy nie było tak proste! Tworzenie lub usuwanie banerów, możliwość włączenia lub wyłączenia banery. Można wybrać różne obrazy i linki dla każdego języka. Banery są kontrolowane przez PrestaShop panelu administratora. Profesjonalne Moduł obsługuje reagujących banery banery i mobilnych.

Demonstracja

Kupować
    • Przez quelo
      Witam.

W ostatnim czasie site naszej witryny (lampa-lampy.pl) zwiększył się prawie dwukrotnie poprzez zaindeksowanie w wynikach google m.in. wyniki sortowań po różnych parametrach, porzuconych koszyków zakupów itp., pomimo tego że są one blokowane w robots.txt. Wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania z opisem: ?wyświetlanie zablokowane w pliku robots.txt?. Czy zna ktoś sposób na niewyświetlanie tych wyników? Znalazłem jedną radę, ale kompletnie nie wiem gdzie mam dokonać takich zmian ?
      ?blokowanie stron poprzez znacznik metatag robots. Aby tego dokonać, należy nadpisać kontroler search i przekazać w nim do szablonu Smarty zmienną nobots ustawioną na TRUE. W tym przypadku należy pamiętać o usunięciu pliku cache/class_index.php?

Drugi problem to duplikowanie metatytułów i metaopisów kategorii oraz producentów. Dla uniknięcia powielania treści na podstronach kategorii zastosowałem zmianę, która powoduje wyświetlanie opisu danej kategorii tylko na jej pierwszej stronie, kolejne są bez opisu. Jednak opisy  ?meta? są wszędzie identyczne i kolejne strony danej kategorii są zaindeksowane z powielanymi metatytułami i metaopisami. Czy można w jakiś sposób dopisać na przykład na ich początku odpowiednio ?strona1? , ?strona2? itd., tak żeby były zróżnicowane?
    • Przez Hrabia2
      Szukam kogoś z dogłębną znajomością PrestaShop (1.6) i php w celu dokończenia konfiguracji naszego sklepu. Najchętniej z Bielska-Białej lub okolic.  Oczywiście za sowitym wynagrodzeniem. Info: hr2007@wp.pl
    • Przez danielmazurek
      Dzień Dobry,
      potrzebuję pomocy, być może rady bardziej doświadczonych kolegów w zakresie ustalenia wysyłki mebli w oparciu o oprogramowanie prestashop. 

Czy ktoś z Was, drodzy internauci zajmował się sprzedażą internetową mebli? W jaki sposób u Was wyglądała kwestia wysyłki, czym wysyłaliście, kurierem? (w paczkach, na paletach) a być może własnym transportem? - to jedna sprawa.

Druga sprawa, to ustawienie wysyłki w Preście w wypadku, gdy klient zamawia większą ilość mebli (różnych gabarytowo) aby koszt tejże wysyłki był jak najkorzystniejszy dla klienta. Dodam, że jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem presty, jednak chciałbym ustawić wszystko w taki sposób, aby było jak najbardziej zoptymalizowane pod kątem wysyłkowo-logistycznym.

Jeżeli coś jest niezrozumiałe, postaram się rozjaśnić swoje myśli.
      Pozdrawiam,
      Daniel
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7522