Skocz do zawartości
hadwao

Filtry w prestashop 1.6.x a pozycjonowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prestashop obecnie w procesie filtrowanie używa adresów z # co sprawia, że adresów tych nie da się zaindeksować, tymczasem czasami przydałoby się móc niektóre filtry zaindeksować - np. marki, typ produktu etc. jednocześnie nie indeksując innych typu dostępność, przedział cenowy itp.

Idealne rozwiązanie to zamiana urli z # na normalne url'e + wskazanie które filtry mają wskazywać "canonicalem" na kategorię główną, a które maja być indeksowane. Niestety nie mogę znaleźć takiego dodatku do presty ;-( Pytanie czy to w ogóle jest programistycznie wykonalne? 

Widziałem rozwiązanie pośrednie - tj. moduł Advanced Search, gdzie miedzy innymi można tworzyć strony statyczne z filtrów, ale to średnie rozwiązanie, bo nawigacja z takiej strony jest do bani - nie da się przejść np. na pokrewne kategorie bo to bardziej wynik globalnego wyszukiwania. Same filtry nadal działąją ajaxowo, a tworzone są alternatywne linki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez miro87
      Zlecę napisanie modułu importującego produkty i kategorie z hurtowni pfconcept.com do świeżo postawionego sklepu na silniku presta.
      Hurtownia udostępnia pliki XML, z których trzeba pobierać wybrane elementy.
      Więcej informacji i szczegółowy opis zlecenia podeślę po kontakcie na priv.
    • Przez Netteria.NET
      Witam

Mam taki sklep który dostałem w spadku więc tak naprawdę nie wiem co tam wcześniej kto rzeźbił. Aktualnie mam taki problem że przy użyciu filtrów paginacja mi szaleje i dostaję z kontrolera 404.
      https://strefasukienek.pl/12-sukienki#/kolor-czarny
      i mam dwie strony wyników. Na dole w paginacji kliknę aby przerzuciło na drugą stronę i dostaję 404. Oczywiście tak jest dla każdej kombinacji gdy wychodzi więcej niż jedna strona
      Wersja presty to 1.6.1.15
      Siedzę od rana, grypa mnie rozwala, i ni cholery nie wiem co to może być.
      Może ktoś coś podpowie. Będę bardzo wdzięczny.
      z góry dzięki
      Sławek
    • Przez ani
      Zlecę nadpisanie oryginalnej klasy Cart.php w Prestashop 1.6.1.11 aby:

1. W przypadku zakupienia kilku produktów, których dostawcy się nie pokrywają, 

wyświetlało jedynie przewoźnika z najwyższą ceną (defaultowo łączy ceny)

2. Nie uwzględniało w tym jednego z przewoźników

Proszę o kontakt w prywatnej wiadomości
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Aktywni użytkownicy

Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

• Statystyki forum

• Tematów
      7653