Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początki przygody z ecommerce i Prestą

Presta 1.4 Początki z Prestą Pomoc w prowadzeniu sklepu Firmy informatyczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemo1948

przemo1948

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:08

Witam Wszystkich,

Zaczynam przygodę z własnym e-sklepem. Jestem właśnie po rozmowie z firmą E-soft z Rybnika i proponują mi stworzenie sklepu na bazie Presty1.4 a później tzw "pomoc." A ja przyglądając się tematowi trochę z boku, mam wrażenie, że większość ludzi sama prowadzi swój sklep ucząc się wszystkiego.

Podrzućcie proszę czy warto wiązać się z lokalną firmą informatyczną, czy startować samemu? Może ktoś zna tą firmę E-soft Izabela Kołodziejczyk z Rybnika? Bo natrafiłem  na sprzeczne opinie. pzdr

#2 endriu107

endriu107

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1000 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 08 lipiec 2015 - 11:22

Jeśli oferują silnik 1.4 czyli bardzo stary to lepiej daj sobie z nimi spokój, aktualnie od prawie 2 lat jest wersja 1.6 a jeszcze była 1.5

Zawsze możesz sam spróbować sił jak sobie nie dasz rady to możesz wspomóc się forum, lub jakąś firma niekoniecznie lokalną, sam większość klientów mam spoza swojej okolicy.

#3 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5051 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 26 lipiec 2015 - 08:06

1.4 to już staruszek z brodą :) Również nie polecam firmy która dziś stawia na tym sklepy - wersja nie wspierana od lat. Wszystko zależy czy masz czas i chęć do nauki, jeśli tak startuj sam. Na forum znajdziesz pomoc w razie czego.

#4 Globkurier

Globkurier

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • LocationKatowice
  • PrestaShop:1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6

Napisano 04 sierpień 2015 - 08:40

No a generalnie. Czy Presta 1.6 jest na tyle prosta, aby osoba z średnim doświadczeniem w IT mogła sobie sama poradzić  z postawieniem sklepu?

Może opcja wynajęcia kogoś do postawienia (jednorazowa płatność) , a potem tylko samemu sklep obsługiwać?

#5 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4240 postów
  • Location3miasto

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:02

hehe  a co ma IT do tego, chyba, że chodzi o samą instalację sklepu ;)
bo to tego to niekoniecznie 5 lat studiów na dowolnym kierunku IT jest potrzebne ;)

i nie na wszystkich kierunkach uczą php, jquery, smarty itd ;)

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#6 design4VIP

design4VIP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:11

hehe  a co ma IT do tego, chyba, że chodzi o samą instalację sklepu ;)
bo to tego to niekoniecznie 5 lat studiów na dowolnym kierunku IT jest potrzebne ;)

i nie na wszystkich kierunkach uczą php, jquery, smarty itd ;)

no ja akurat jestem po geodezji i w ogole, zasiadajac pierwszy raz do programowania (zaczynalem od Basic, na C64 w wieku paru lat, pozniej Visual Basic,  HTML, dalej Flash, teraz systemy CMS).... pasja i tylko pasja... bez tego to i najlepsze studia i kierunki nie pomoga ;) na studiach mieszkalem z informatykami na stancji... na 3 roku chlopaki sprzeczali sie ze mna jak podlacza sie dwa dyski na jednej listwie... wg nich (3 lata studiow za nimi) na jednej listwie powinny dwa dyski na 'master' a na drugiej obydwa na 'slave' :D oj, jak byli zdziwieni, ze im nie dziala :D no niestety, programowania sie czlowiek nie nauczy... to trzeba zrozumiec... no i przede wszystkim polubic. a reszta to juz przyjdzie sama ;)

jak zrozumie sie idee jednego jezyka, nawet nie tyle go nauczy, zalapie jakie sa powiazania miedzy funkcjami, wywolaniami, implmentacja zmiennych to juz z gorki... zasadniczo znajac jeden jezyk zna sie wszystkie... w kazdym jest spore podobienstwo, analogia.... zostaje kwiesta budowy funkcji, wygladu zmiennej, jej przekazywania... ale to juz mozna podgladnac na jakis przykladach i sie zalapie ;)

design4VIP z innej strony...

#7 Mistrz Yoda

Mistrz Yoda

Ekspert

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • LocationOstrołęka
  • PrestaShop:1.2, 1.4

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:16

O...stara wiara na forum siedzi! :) Też zaczynałem od Basica, potem j. niskiego poziomu: assembler 6502, 68000. Ale nie gonię króliczka bo uciekł, na mnie chyba za późno.

Uwaga: Rady tego użyszkodnika mogą być niebezpieczne dla Twojego komputera, względnie doprowadzić mogą do zwapnienia poszycia nośnika dysku twardego lub preizolowanych połączeń magistrali głównej w wyniku procesów iniekcji kodu SQL H2O.

#8 design4VIP

design4VIP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 13:59

no ja za mlody na assemblera bylem ;) gdzies tam cos czytalem o tym w kultowej gazetce "Bajt" :D oj, juz takich gazet nie ma.... ale jakos nie moglem go zalapac. jakos po (visual) basicu na tym HTML sie zatrzymalem ba wiele lat. chociaz, nie powiem, na studiach VB mi sie bardzo przydal. sporo programow pisalem do obliczania wspolrzednych, azymutow... o takie szybkie pomoce ;) z tego co widze na forum uczelni to jeszcze moje programy kraza po sieci studenckiej. pozniej przyszla pora na flash, najpierw z uzyciem wylacznie timeline (kody przyciskow nawet kopiowalem z innych projektow o loaderze nie wspominajac) i tak pomalu, pomalu.... tutaj troche AC, tutaj troch i jeden zostatnich projektow byl system sprzedazy dan na wynos... pelny flash - tak od frontu jak i pelny panel ;) oj jak to ladnie smigalo... no i przy tej robocie stwierdzilem, ze po co sie meczyc, jak sa gotowe systemy CMS, no i tak sie zaczela moja przygoda z Presta... reszte juz znacie, a jak nie to wystaczy przesledzic moje watki na wszlkich forach ;)

#9 sower

sower

Guru

• Moderatorzy
  • 4240 postów
  • Location3miasto

Napisano 05 sierpień 2015 - 14:30

samochwała ;)

468x60.jpg

468x60_pl.gif

QUICK PRESTA SUPPORT:  gg 45116037
SKLEPY  MODUŁY INTEGRACJE  POMOC TECHNICZNA

#10 Globkurier

Globkurier

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • LocationKatowice

Napisano 06 sierpień 2015 - 11:45

Prywatnie także uczę się samodzielnie programowania i zgadzam się, że po opanowaniu jednego języka, reszta to kwesta poznania budowy innego. 

Mówiąc doświadczenie w IT miałem na myśli takie własnie siedzenie w programowaniu na własną rękę. Dla mnie określenie IT to po prostu informatyka i WSZYSTKO z nią związane. Pewnie technicznie się mylę, co? :)

#11 design4VIP

design4VIP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 13:19

samochwała ;)

bynajmniej... opisalem to jako nauka dla innych, poczatkuajacych, chcacych cos osiagnac... to potwierdznei tego, ze nietrzeba miec wyzszego wyksztalcenia informatycznego zeby pprogramowac. ba... nawet nie jest wskazane :D to czego ucza na tych uczelniach informatycznych raczej w zyciu (programowaniu praktycznym) sie nie przyda :D nawet geodeta moze cos osiagnac :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl