Skocz do zawartości
daniem

Macie jakiś patent na porządne aktulizacje Presty do 1.6?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat przeprowadzania PORZĄDNEJ aktualizacji sklepu do Prestashop 1.6. Myślałem nad tym by eksportować pliki do CSV > dodać brakujące tabele i zaimportować do najnowszej wersji. Nie wiem czy dobrze myślę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyrok SOKiK z dnia 19 maja 2005 r, sygn. akt XVII Ama 11/2004

Informacja o cenie towaru w wysokości (wartości) nie uwzględniającej podatku jest informacją nierzetelną, nieprawdziwą i niepełną, bo to na przedsiębiorcy leży obowiązek oznaczania cen towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zaś konsument ma prawo znać cenę towaru, a nie obliczać ją sam, bez względu na to czy przy cenie towaru umieszczono ogólnikową informację - cena netto, cena + VAT itp.

Art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o cenach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyrok SOKiK z dnia 19 maja 2005 r, sygn. akt XVII Ama 11/2004

Art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o cenach.

moze to nie ten temat/dzial.... troche na pale umieszczona ale powazna informacja.... to na cholere Rzad nam uprzykrza zycie i daje ceny netto/brutto.... papierkowa robota do urzedow tez: raz wpisz netto, raz brutto.... magik sie nie pomyli.... ale klient "swieta krowa" i nie wie co to netto! a matematyki w podstawowce nie bylo zeby nie potrafil sobie obliczyc przynajmniej "pi razy oko" ~+ 1/4 ?  paranoja.... jestem ciekawy ile przegrany w tej sprawie zaplacil kary na diety dla tego Rzadu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

;) Spoko, czasami tak mam z tymi na pałę umieszczonymi informacjami. Chodzi o to by uchronić Kolegów z Forum przed PIH i mandatami - uwierz są wysokie.

A co do samego VATu jak najbardziej łatwo policzyć pod warunkiem znajomości ile go jest... 5, 8 czy 23% - niestety większa część społeczeństwa (konsumentów) coś tam słyszało, ale nie ma pojęcia co to za stwór i do jakich towarów/usług stosuje się jakie stawki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ustawa z 5 lipca 2001 r. o cenach  oraz rozporządzenie z 10 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedaży  definiują cenę jako wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy.

Powyższe przepisy nie różnicują sytuacji konsumentów od przedsiębiorców W obu przypadkach należy podawać ceny brutto. Różne mogą być jednak konsekwencje niewykonania tego obowiązku w stosunku do tych dwóch grup klientów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

design4VIP: Dlatego popraw ceny w swoim sklepie. /i przepraszam za offtopic

ale ja mam tylko hurtownie i to stacjonwarna... patrzac na nowe przepisy (z 24.12.14) ze sklepami online wole nie ryzykowac ;) za duzo niewoadomych i roznych interpretacji, o czym tez zawsze przestrzegam swoich klientow. tutaj, niestety, ja moge tylko nakreslic sprawe, przekazac jak najwiecej materialow, zmiennych itp tego prawa oraz powiazania z ustawa z 2000r. ale odpowiedzialnosci zmian i dostosowania na siebie nie biore. jak pisalem, zbyt wiele niedociagniec i niewiadomych w tej nowej ustawie konsumenckiej.

a co do cen w hurtownii... tym bardziej stacjonwarnej... to juz calkiem inna bajka ;) tu mam wyszczegolnione i ceny netto i brutto, a towar mam taki, ze raczej problemu z okresleniem VAT nie ma... 23% i nic innego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta