Skocz do zawartości
Daria662

Nie wysyłają się maile do klientów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z mailami. Wszystko działało dobrze, aż nagle zaczęły do mnie docierać informacje od klientów, że nie dochodzą im maile z zamówieniem. Sprawdziłam i faktycznie - nic na skrzynce nie ma po złożeniu zamówienia.

Co się mogło zepsuć? Jak mam to naprawić?

Przeglądnęłam z trzy fora, szukałam i szukałam i nie znalazłam odpowiedzi :(

Wersja Prestashop: 1.4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź w Preferencje > Email czy działa testowe wysyłanie maili. Podaj też jaką masz tam konfigurację i jeśli SMTP to sprawdź dane połączenia (czy hasło się zgadza itp.).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

podobny temat związany z brakiem emaili na home  już był poruszany na tym forum

generalnie chodzi o to, że home wprowadziło pewne zmiany w konfiguracji serwerów, które w efekcie powodują błędy przy wysyłaniu emaili z presty - rozwiązaniem jest modyfikacja core presty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, hosting to home.pl

Dzwoniłam do nich wczoraj i powiedzieli, że przy przeniesieniu mojego serwera na lepszy (ostatnio kupiłam lepszy, z linii 'profesjonalnej') nic nie zmienili takiego, żeby mi maile nie działały.

Powiedzieli tylko, że mail, który wpisałam do presty musi być na serwerze home.pl, dlatego też stworzyłam taki mail i dałam w Preście "Użyj funkcji mail w php...", jednak to nie pomogło, bo maili jak nie było tak nie ma :/

Wysłałam też maila przez formularz kontaktowy jak z nimi rozmawiałam i wyszło, że mail wysyła, ale blokowała właśnie ta próba dostępu do gmail (wcześniej chciałam przekierować maile ze sklepu na gmail).

sower, mógłbyś coś więcej napisać o tej modyfikacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielkie za linka ;)

Poczytałam jeszcze: https://www.prestashop.com/forums/topic/280613-solved-upgraded-to-156-and-every-email-sent-malformed-recipient-address/
Podmieniłam plik Mail.php i mail próbny się wysyła (piszę, że wysłało), jednak nic nie dochodzi...

A jak chce wysłać wiadomość przez formularz to pokazuje się błąd:

500 Internal Error

The server encountered an internal error and could not complete your request.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Ranking przydatności artykułu: -47 (na podstawie 59 głosów)" - home.pl :P

Niestety nie wiem dokładnie po tej instrukcji gdzie mam dokładnie wpisać w pliku to from :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualizacja (zebrane wiadomości):

Udało mi się naprawić maile z formularza kontaktowego.

Mam serwer na home.pl i okazało się, że nie mogę przekierować wiadomości na pocztę 'zewnętrzną', np. Gmail, tylko poczta musi być na home.pl. Dlatego założyłam skrzynkę na home.pl i ustawiłam przekierowanie na Gmail (żeby mi maile po prostu na Gmaila i tak przychodziły).

Następna sprawa to są ustawienia.
W Prestashop mam ustawione:
Użyj funkcji mail() w PHP. Zalecane; działa w większości przypadków.

I mail sklep@eintex.pl

Następnie weszłam na panel Home.pl i w konfiguracji maila znalazłam Zabezpieczenia antyspamowe. Zaznaczyłam "Akceptuj pocztę z zewnętrznego przekierowania" i maile działają :)

Zmieniłam jeszcze pliki jak ktoś wcześniej na jednym forum napisał:

../tools/swift/Swift/plugin/MailSend.php

public function __construct($params="-f %s")
{
$this->setAdditionalParams($params);
$this->setOS(PHP_OS);
}

gdzie -f to dodatkowy parametr (ja już miałam ($params="-io -f %s"))

oraz dodatkowo

../tools/swift/Swift/Message.php

$this->setFrom("mojemail@mojadomena.pl");

Oraz:

"controllers/front/ContactController.php. W lini numer 196 usunąłem $from i w to miejsce wpisałem adres mailowy sklepu który jest na domenie home.pl. Oczywiście też ten adres trzeba wpisać w Preście w Zaawansowane/Adresy e-mail. Poniżej zamieszam przerobioną linijkę kodu. U mnie ładnie działa."

$var_list, $contact->email, $contact->name, 'adresmailowy@nadomenie.pl', ($customer->id ? $customer->firstname.' '.$customer->lastname : ''),

Źródło: https://www.prestashop.com/forums/topic/347308-homepl-problem-z-funkcj%C4%85-mail/

Jednak nie jest jeszcze wesoło, bo powiadomienia po zamówieniu dalej nie przychodzą :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta