Skocz do zawartości


  • Podobna zawartość

    • Przez dwojod
      jak mam usunąć inne rekordy w innej tabeli bazy danych podczas akcji submitBulkdelete - warunek kiedy akcja jest uruchamiana mam raczej poprawny bo np wysłanie roboczo maila działa, ale próba uruchomienia jakiejś metody nie działa...
      if(Tools::isSubmit('submitBulkdelete'.$this->table) || Tools::isSubmit('delete'.$this->table)) { mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message); } LUB if ($this->action == 'delete' || $this->action == 'bulkdelete') { mail('mail@gmail.com', 'Temat wiadomości', $message); } metodę do usuwania dodatkowych rekordów z bazy tworze następująco:
      -zapisuję pod zmienną instancję klasy podając parametr id $categorygallery = new CategoryGalleryModel((int)Tools::getValue('id_categorygallery'));
      -wywołuję metodę do usuwania $categorygallery->deleteObj();
       
       
      w momencie usuwania pojedynczych rekordów ta dodatkowa metoda deleteObj działa
    • Przez dwojod
      Witam
       
      chciałem rozszerzyć dodawanie kategorii (pisząc moduł) o jedno pole typu "switch", zapisane wartości do bazy to 1 albo 0;
      moje pytania:
      1. Czy mogę utworzyć nową tabelę w bazie danych gdzie będę miał id, id_category, value, czy muszę bezwarunkowo zapisywać dodatkowe wartości do tabeli ps_category ?
      2. Jeżeli mogę to zrobić za pomocą innej tabeli, w jaki sposób mam zapisać te wartości wykorzystując nadpisywanie kontrolera ?
    • Przez dwojod
      Tworząc moduł w pliku form.tpl umieszczam link
       
      <a href="{$link->getAdminLink('AdminCustompdf', true, NULL)}">{l s='PDF'}</a>
       
      Ale niestety nie widzi mi kontrolera "Nie znaleziono kontrolera".  A był tworzony już na wiele sposobów jeżeli chodzi o nazwę, myślałem że tam jest błąd; umiejscawiam go w katalogu mymodule\controllers\admin\
       
      Chciałbym aby pod linkiem generował mi PDF.
      Mam klasę która dziedziczy po HTMLTemplate, i tą klasę includuje w kontrolerze.
       
      Czy może muszę coś dopisać w pliku głównym modułu w instalce ?
       
      Z góry dzięki.
    • Przez felek000
      Witam,
      Mam pytanie chce napisać swój własny moduł(podstawową instalacje oraz stronę konfiguracji już sobie przygotowałem) który będzie generował dane na podstawie zamówienia, w tym celu potrzebuje aby formularz wyświetlił się w AdminOrders(widok jednego zamówienia).
      Znalazłem właściwy controller oraz Template dotyczącą tego elementu.
      Mam pytanie czy aby dodać tam formularz należy użyć jakiegoś hooka ? ponieważ widziałem takie do widoku produktu (w celu utworzenia nowej zakładki) , czy też należy nadpisać controller i dodać własne funkcje jeżeli tak to jakie ?. Oraz czy gdzie należy dać pliki tpl aby nadpisać widok. Chciałbym to zrobić za pomocą modułu  nie skopiować dane do /overides/.... (wprawdzie controller się tam kopiuje przy instalacji jednak wolałbym użyć hook o ile takowe są).
       
      Mam nadzieje że wyraziłem się dość jasno jak nie to sprecyzuję.
  • Przeglądający

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

  • Aktywni użytkownicy

    Nikt jeszcze nie otrzymał reputacji w tym tygodniu.

  • Statystyki forum

    • Tematów
      7 825
    • Postów
      37 127
×