Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z opisem meta.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 suwa

suwa

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 luty 2015 - 19:52

Witam,
Zainstalowalem sklep prestashop1.6 zainstalowalem Moduł Cookies v1.3.6 po zgloszeniu strony w narzedziu dla webmasterow moj sklep zostal zindeksowany w google. W preferencjach SEO & URL mam wypełnione rubryki meta. Jednak google wczytalo moja strone tak jakby tylko z plikow cookie.Ma ktos jakis pomysł jak to rozwiązać?

cookie.jpg

• whennaBaw lubi to

#2 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 22 luty 2015 - 21:30

Często jest to kwestia odświeżenia przez Google nowych wyników, u mnie wygląda to tak:

oojeeej.PNG

Sytuacja kiedy Google wstawia swoje opisy dotyczy przypadków, kiedy są nie ustawione meta-Description lub są zbyt krótkie, u Ciebie tak właśnie jest. Dla produktu:  http://www.oojeeej.p...luza-numer.html Description ma 30 znaków na 156 możliwych to tylko 19%, więc wyszukiwarka może uznać, że pokaże własną wersje opisów pod produktami. Polecam narzędzie:  http://www.seomofo.com/snippet-optimizer.html  - wspomaga wizualne projektowanie wyników wyszukiwania.

• whennaBaw lubi to

Solidne wyposażenie serwerowni: SZAFYRACK.pl

#3 suwa

suwa

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 luty 2015 - 23:56

ok tylko w sytuacji kiedy wpisze oojeeej.pl itak indeksuje pliki cookie a meta opis mam na 157znakow OK to jutro sie wezme za poprawianie wszystkiego i mam rozumieć ze powinienem sie uzbroić w cierpliwość? :)

• whennaBaw lubi to

#4 efrenzy

efrenzy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 23 luty 2015 - 09:01

Tak, zawsze zakładaj kilka dni dla Google na odświeżenie wyników. Tempo aktualizacji zależy od tego jak mocno podlinkowany jest sklep innych stronach, im więcej masz linków tym częściej robot przeczyta zmiany i zostaną uwzględnione w indeksie.

• whennaBaw lubi to

Solidne wyposażenie serwerowni: SZAFYRACK.pl

#5 Seolo

Seolo

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 07:41

możesz też przyspieszyć odświeżanie za pomocą narzędzi dla wembasterów.

Warto pamiętać że niezależnie od ustawionych opisów meta google może je według zmieniać (zdarza się to żadko jednak się zdarza) podobnie jak tytuły. Dzieje się tak szczególnie w przypadkach kiedy dana podstrona jest naprawdę popularna, natomiast administrator nie dba o prawidłowe opisy;]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl