Skocz do zawartości
suwa

problem z opisem meta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zainstalowalem sklep prestashop1.6 zainstalowalem Moduł Cookies v1.3.6 po zgloszeniu strony w narzedziu dla webmasterow moj sklep zostal zindeksowany w google. W preferencjach SEO & URL mam wypełnione rubryki meta. Jednak google wczytalo moja strone tak jakby tylko z plikow cookie.Ma ktos jakis pomysł jak to rozwiązać?

cookie.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Często jest to kwestia odświeżenia przez Google nowych wyników, u mnie wygląda to tak:

oojeeej.PNG

Sytuacja kiedy Google wstawia swoje opisy dotyczy przypadków, kiedy są nie ustawione meta-Description lub są zbyt krótkie, u Ciebie tak właśnie jest. Dla produktu:  http://www.oojeeej.pl/glowna/75-bluza-numer.html Description ma 30 znaków na 156 możliwych to tylko 19%, więc wyszukiwarka może uznać, że pokaże własną wersje opisów pod produktami. Polecam narzędzie:  http://www.seomofo.com/snippet-optimizer.html  - wspomaga wizualne projektowanie wyników wyszukiwania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ok tylko w sytuacji kiedy wpisze oojeeej.pl itak indeksuje pliki cookie a meta opis mam na 157znakow OK to jutro sie wezme za poprawianie wszystkiego i mam rozumieć ze powinienem sie uzbroić w cierpliwość? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, zawsze zakładaj kilka dni dla Google na odświeżenie wyników. Tempo aktualizacji zależy od tego jak mocno podlinkowany jest sklep innych stronach, im więcej masz linków tym częściej robot przeczyta zmiany i zostaną uwzględnione w indeksie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

możesz też przyspieszyć odświeżanie za pomocą narzędzi dla wembasterów.

Warto pamiętać że niezależnie od ustawionych opisów meta google może je według zmieniać (zdarza się to żadko jednak się zdarza) podobnie jak tytuły. Dzieje się tak szczególnie w przypadkach kiedy dana podstrona jest naprawdę popularna, natomiast administrator nie dba o prawidłowe opisy;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta