Skocz do zawartości
Speedy044

Domyślna strona po zalogowaniu i data jako kategoria.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Staram się zmodyfikować sklep postawiony na preście 1.5.6. I tutaj pojawiają się dwa problemy, które mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać.

1. Po zalogowaniu na konto, domyślną stroną jest "Moje konto", chciałbym aby nie była to ta strona, a strona główna. Zaznaczę tutaj, że jest blokada dla nie zalogowanych użytkowników i goście widzą tylko krótką notkę, blok rejestracji oraz logowania.

Szukałem w plikach modułu myaccount, authentication.php, index.php, config.php i nigdzie nie mogę tego znaleźć. Proszę o pomoc.

2. Druga sprawa - mam blok kategorii (jako że to sklep z zabawkami to "Zabawki plażowe", "Pluszowe", "Bańki" etc.) jednak aby oszczędzić swoim klientom zbędnego przeglądania za każdym razem wszystkich produktów, chciałbym podzielić je (oprócz standardowych kategorii) po dacie. Kilka razy w miesiącu dostaję dostawę nowych zabawek i chciałbym mieć je posegregowane w kategoriach np. 20.02.2015, 28.02.2015 itd. itd. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

3. A i jeszcze czysto teoretyczne pytanie. Czy jeśli edytuję standardowy szablon na serwerze (zmiana tła, wygląd menu itd.) - wszystko w kodzie. To czy kiedy wyexportuje, szablon zachowa te wszystkie zmiany?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. AuthCOntroller.php

if (!$this->ajax)
				{
					if (($back = Tools::getValue('back')) && $back == Tools::secureReferrer($back))
						Tools::redirect(html_entity_decode($back));
					Tools::redirect('index.php?controller='.(($this->authRedirection !== false) ? urlencode($this->authRedirection) : 'my-account'));
				}

3. Tak, jeśli modyfikujesz tylko pliki szablonu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie działa, zmieniłem wszystkie możliwe w pliku controllers/Front/AuthController.php

'my-account'

na

'index'

i cały czas odsyła na Moje konto.

//edit

Zrobione. Dla pokoleń. Należy wykonać to w ten sposób:

Zamienić ten fragment kodu:

if (!$this->ajax)
				{
					if (($back = Tools::getValue('back')) && $back == Tools::secureReferrer($back))
						Tools::redirect(html_entity_decode($back));
					Tools::redirect('index.php?controller='.(($this->authRedirection !== false) ? urlencode($this->authRedirection) : 'my-account'));
				}

na:

if (!$this->ajax)
				{
					if ($back = Tools::getValue('back'))

Tools::redirect('index.php');
				}

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie. 
Dziękuje za pomoc w punkcie 1 oraz 3.

Jeśli chodzi o pkt. 2.
Poradziłem sobie, duplikując i modyfikując moduł Blok Kategorii (jeśli dokończę wszystko robić, to napiszę z czym to się je), ale mam też kolejny problem.

Postanowiłem ręcznie tworzyć kategorie w tymże bloku (28.02.2015, 2.03.2015 itd.) oraz ręcznie dodawać do tych kategorii produkty. Mam pytania:

- Jak zrobić aby mój drugi blok kategorii pokazywał się tylko na podstronie "Nowe dostawy" (Stworzę taką)?
 - Jak usunąć jedną kategorię z bloku kategorii (chodzi tutaj o ten główny, a nie ten co teraz zrobiłem). Nie chodzi mi o usunięcie kategorii tylko po prostu, żeby się nie wyświetlała w tym bloku.
 - Mam kategorię Główną i chciałbym zrobić drugą równorzędną kategorie. Może zobrazuje:

Główna
| - Akcesoria
| - iPod
| - Laptopy

Nowe dostawy
| - 20.02
| - 28.02
| - 15.03

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz trochę pokombinowac z kategoriami i ich hierarchią

tzn "Nowe dostawy" musi być na tym samym poziomie co "Główna"

następnie w module masz  funkcję getTree, w której jednym z parametrów jest  $id_category = 1

zmieniasz  to 1 na id kategorii "Nowe dostawy"

i tyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź, ale getTree to wszystko mam już zrobione. Bardziej mi teraz zależy na hierarchii, ponieważ kiedy "Nowe Dostawy" są w kategorii Głównej to wyświetlają się w tym Bloku Kategorii, a tego właśnie chcę uniknąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no przecież napisałem, ze musisz "przeoraganizować" kategorie

tworzysz 2 główne kategorie

np.

Główna

| -Sklep

| - Akcesoria
    | - iPod
    | - Laptopy

| -Nowe dostawy
    | - 20.02
    | - 28.02
    | - 15.03

Modyfikujesz w obydwóch modułach getTree

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko działa, dzięki :) Wcześniej źle zrozumiałem.
To skoro mam już ten temat to jeszcze jedną rzecz chciałbym się zapytać.

Widok produktów wygląda u mnie następująco:
przed.png

A chciałbym, żeby wyglądał tak:
po.png

Chodzi mi o pole z ilością. Zrobiłem to pole, wstawiłem, próbowałem jakoś je połączyć z przyciskiem "Dodaj", ale bez skutku, nie ważne ile wpiszę, zawsze się dodaje się tylko jeden produkt do koszyka. Może ktoś wie w jakich plikach muszę to skonfigurować ? Oprócz product_list.tpl

Ew. jakiś moduł? modyfikacja? Czy jakiś inny sposób?

//edit

Rozwiązane!

w pliku product-list.tpl (themes/nazwa_szablonu/product-list.tpl)
znajdujemy:

{if ($product.allow_oosp || $product.quantity > 0)}
	  {if isset($static_token)}
	   <a class="button ajax_add_to_cart_button exclusive" rel="ajax_id_product_{$product.id_product|intval}" href="{$link->getPageLink('cart',false, NULL, "add&id_product={$product.id_product|intval}&token={$static_token}", true)}" title="{l s='Add to cart'}"><span></span>{l s='Add to cart'}</a>
	  {else}
	   <a class="button ajax_add_to_cart_button exclusive" rel="ajax_id_product_{$product.id_product|intval}" href="{$link->getPageLink('cart',false, NULL, "add&id_product={$product.id_product|intval}", true)} title="{l s='Add to cart'}"><span></span>{l s='Add to cart'}</a>
	  {/if}	
	 {else}
	  <span class="exclusive"><span></span>{l s='Add to cart'}</span><br />
	 {/if}
	{/if}
	<a class="button lnk_view" href="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{l s='View'}">{l s='View'}</a>
   </div>
  </li>
{/foreach}
</ul>
<!-- /Products list -->
{/if}

i zamieniamy na:

{if ($product.id_product_attribute == 0 || (isset($add_prod_display) && ($add_prod_display == 1))) && $product.available_for_order && !isset($restricted_country_mode) &&
$product.minimal_quantity == 1 && $product.customizable != 2 && !$PS_CATALOG_MODE}
		 {if ($product.allow_oosp OR $product.quantity > 0) && $product.customizable != 2}
				 {l s='Quantity :'}
				 <input type="text" name="ajax_qty_to_add_to_cart[{$product.id_product|intval}]" id="quantity_wanted_{$product.id_product|intval}" class="text" value="{if isset
($quantityBackup)}{$quantityBackup|intval}{else}1{/if}" size="2" maxlength="3" />

<a class="button ajax_add_to_cart_button exclusive" rel="ajax_id_product_{$product.id_product|intval}" href="{$link->getPageLink('cart.php')}?add&id_product=
{$product.id_product|intval}{if isset($static_token)}&token={$static_token}{/if}" title="{l s='Add to cart'}"><span></span>{l s='Add to cart'}</a><br />
		 {else}
		 {/if}
		{/if}

{if ($product.allow_oosp || $product.quantity > 0)}
	  {if isset($static_token)}

{else}
	   <a class="button ajax_add_to_cart_button exclusive" rel="ajax_id_product_{$product.id_product|intval}"
href="{$link->getPageLink('cart',false, NULL, "add&id_product={$product.id_product|intval}", true)} title="{l s='Add to cart'}"><span></span>{l s='Add to cart'}</a>
	  {/if}

{else}
	 {/if}
	{/if}
	<a class="button lnk_view" href="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{l s='View'}">{l s='View'}</a>
   </div>
  </li>
{/foreach}
</ul>
<!-- /Products list -->
{/if}

Następnie udajemy się do katalog_główny_prestashop/modules/blockcart i edytujemy plik ajax-cart.js

Ten fragment kodu:

//for every 'add' buttons...
$('.ajax_add_to_cart_button').unbind('click').click(function(){
var idProduct =  $(this).attr('rel').replace('ajax_id_product_', '');
if ($(this).attr('disabled') != 'disabled')
ajaxCart.add(idProduct, null, false, this);
return false;
})

Zamieniamy na:

//for every 'add' buttons...
$('.ajax_add_to_cart_button').unbind('click').click(function(){
var idProduct =  $(this).attr('rel').replace('ajax_id_product_', '');
if ($(this).attr('disabled') != 'disabled')
ajaxCart.add(idProduct, null, false, this,$('#quantity_wanted_'+ idProduct).val());
//alert($('#quantity_wanted_'+ idProduct).val());
return false;
});

Voila! Działa super pięknie. Jeśli ktoś chciałby  sobie ostylować pole to w product-list.tpl 
w linii

<input type="text" name="ajax_qty_to_add_to_cart[{$product.id_product|intval}]" id="quantity_wanted_{$product.id_product|intval}" class="text" value="{if isset
($quantityBackup)}{$quantityBackup|intval}{else}1{/if}" size="2" maxlength="3" />

wystarczy dodać np. po type="text" dopisać style="tutaj atrybuty".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta