Skocz do zawartości
Krzewka

Linki z wyników organicznych w Google prowadzą do strony w języku angielskim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!
Mój problem polega na tym, że w wynikach organicznych Google, linki prowadzą do stron w języku angielskim, zamiast w polskim... Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Klienci szukają czegoś, znajdują a Google kieruje ich na stronę EN. Po wyłączeniu wersji EN strona jest niedostępna...
Proszę o pomoc.

Można sprawdzić np. na frazie kluczowej: "wiertła calowe:"
Jeden z wyników na pierwszej stronie. Domena "aktools.com.pl".
Problem nie dotyczy wszystkich wyników. 

?Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. :)
Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na to, że Google się pogubił w sklepie i nie potrafi odróżnić wersji EN od PL - ircyk dobrze zauważył, przyczyna leży w braku optymalizacji pól SEO, w wersji polskiej i angielskiej strony produktów są takie same i mają identyczne opisy.

Możesz:

a) przetłumaczyć produkty na EN i ustawić w narzędziach webmasterów wersję jezykowe aby Google prawidłowo rozróżnił,

B) nie tłumaczyć i wykluczyć z wyników wyszukiwarki angielską wersję aby Google nie mieszał PL z EN,

c) zostawić tak jak jest teraz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zostawić tak jak jest teraz nie bardzo mogę. Marnie to wygląda kiedy klienci oglądają część strony w EN, a część w PL. 
Tłumaczenie opisów to już w ogóle nie wchodzi w grę, bo docelowo mam mieć bardzo dużo produktów i czas poświęcony na ich dodanie pewnie by się podwoił...
Pozostaje opcja wykluczenia w ogóle linków z wersją EN z wyszukiwarki. Trudno. Parę fraz spadnie, ale przynajmniej zostaną te właściwe. :)
W jaki sposób mogę usunąć te wyniki z Google? Stronę w EN zamknę całkowicie. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Są dwa warianty:

a) najkorzystniej będzie zrobić przekierowania 301 z EN na PL odpowiedniki, wtedy ranking EN zostanie prawidłowo przeniesiony i jakby nie stracisz części "mocy" - najlepiej z poziomu PHP albo mniej korzystnie w .htaccess regułkami,

B) najprościej będzie po prostu dać regułę w pliku robots.txt, która zabroni robotom indeksowania EN częsci serwisu i zostawi PL.

To tak na szybko, nie analizowałem tego i być może są lepsze jeszcze sposoby ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta