Skocz do zawartości


Zdjęcie

własny moduł który zmienia widok Admin Order

prestashop moduł controller admin

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 felek000

felek000

  Początkujący

 • Members
 • Pip
 • 10 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 22:33

Witam,

Mam pytanie chce napisać swój własny moduł(podstawową instalacje oraz stronę konfiguracji już sobie przygotowałem) który będzie generował dane na podstawie zamówienia, w tym celu potrzebuje aby formularz wyświetlił się w AdminOrders(widok jednego zamówienia).

Znalazłem właściwy controller oraz Template dotyczącą tego elementu.

Mam pytanie czy aby dodać tam formularz należy użyć jakiegoś hooka ? ponieważ widziałem takie do widoku produktu (w celu utworzenia nowej zakładki) , czy też należy nadpisać controller i dodać własne funkcje jeżeli tak to jakie ?. Oraz czy gdzie należy dać pliki tpl aby nadpisać widok. Chciałbym to zrobić za pomocą modułu  nie skopiować dane do /overides/.... (wprawdzie controller się tam kopiuje przy instalacji jednak wolałbym użyć hook o ile takowe są).

 

Mam nadzieje że wyraziłem się dość jasno jak nie to sprecyzuję.#2 ircykk

ircykk

  Administrator

 • Administrators
 • 5065 postów
 • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:18

Jak zajrzysz do Moduły > Pozycje to zobaczysz że masz tam hooki displayAdminOrder* 5 czy 6 więc można tam podpiąć moduł. Nawet jeśli żaden ci nie przypasuje to możesz sobie nadpisać cały widok zamówienia w module (modules/moduł/override/views/xxxx).

 

Jeśli jest hook ci pasuje ci to skorzystaj z hooka a jeśli nie to nadpisz cały widok, kontrolerów nie ruszaj bo resztę możesz zrobić w module (chyba że chcesz zmodyfikować działanie).Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prestashop, moduł, controller, admin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl