Skocz do zawartości
sower

WAŻNE ! - Zabroniony regulamin ! - UWAGA !!! - kolejne próby naciągniećia sklepów

Rekomendowane odpowiedzi

Od  pewnego czasu sklepy internetowe otrzymują  poniższego e-maila

STOWARZYSZENIE NA RZECZ KONSUMENTÓW

Szanowni Państwo!

Zawiadamiamy, że w Waszym regulaminie (ogólnych warunkach sprzedaży strony internetowej) znajdują się postanowienia, 
które naruszają interes konsumentów oraz obowiązujące normy prawne uchwalone a wchodzące wżycie w dniu 25.12.2014 roku, a także nie posiadacie obowiązkowych informacji wymaganych m.in. ustawami konsumenckimi.
Wzywamy aby w terminie do 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości 
zmieniliście swój regulamin, gdyż jeżeli ww. terminie nadal będziecie naruszali interes 
konsumenta lub obowiązujące przepisy prawne złożymy pozwy do Sądu Okręgowego w Warszawie 
(zgodnie z art. 479 z indeksem 38 i n. kodeksu postępowania cywilnego)
 Wydziału XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu, a to wiąże się z poważnymi 
konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza finansowymi (nawet parę tysięcy złotych) 
oraz anty reklamą, gdyż Sąd w Wyroku nakazuje publikację treści regulaminu 
(oczywiście na koszt pozwanego przedsiębiorcy) 
w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa 
Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

NOTA PRAWNA:

Regulamin jest wymagany:
Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną;
Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów
oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny;
Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego;
Ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej;
Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych;
Ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym
 praktykom rynkowym (zgodnie z art. 2 pkt. 1 
tej ustawy za przedsiębiorcę można uznać nawet osoby, które prowadzą sprzedaż 
niezorganizowaną np. nie posiadam zarejestrowanej działalności, a dokonuje sprzedaży), 
a także kodeksem 
cywilnym oraz szeregiem innych aktów prawnych, w tym i ustawą o 
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, która zawiera również przepisy karne.

Rekomendowane (certyfikowane) przez Stowarzyszenie podmioty piszące poprawne regulaminy:

http://www.klik.sstore.com.pl/regulamin-sklepu-p-15.html

http://dobryregulamin.org/

http://www.honeste.pl/home/pricing

Z poważaniem
Przedstawiciel Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Praw Konsumentów

Marek Staszak

I teraz przy próbie kontaktu z w/w pseudo stowarzyszeniem  sklep otrzymuje informację, iż nie udzielą odpowiedzi w którym punkcie czy zapisie regulaminu są naruszane interesy konsumentów, ale za to odpłatnie wykonają audyt regulaminu................. i tu ciekawostka .......................... cena  jest kosmiczna i bez względu czy regulamin zawiera jakieś "zakazane"  zapisy czy nie (czyli jest zgodny z przepisami) - trzeba zapłacić.

Czyli kolejny spamowy mailing wykorzystujący "chwilę"  i żerujący na sklepach internetowych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od  pewnego czasu sklepy internetowe otrzymują  poniższego e-maila

STOWARZYSZENIE NA RZECZ KONSUMENTÓW

Szanowni Państwo!

Zawiadamiamy, że w Waszym regulaminie (ogólnych warunkach sprzedaży strony internetowej) znajdują się postanowienia, 
które naruszają interes konsumentów oraz obowiązujące normy prawne uchwalone a wchodzące wżycie w dniu 25.12.2014 roku, a także nie posiadacie obowiązkowych informacji wymaganych m.in. ustawami konsumenckimi.
Wzywamy aby w terminie do 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości 
zmieniliście swój regulamin, gdyż jeżeli ww. terminie nadal będziecie naruszali interes 
konsumenta lub obowiązujące przepisy prawne złożymy pozwy do Sądu Okręgowego w Warszawie 
(zgodnie z art. 479 z indeksem 38 i n. kodeksu postępowania cywilnego)
 Wydziału XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu, a to wiąże się z poważnymi 
konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza finansowymi (nawet parę tysięcy złotych) 
oraz anty reklamą, gdyż Sąd w Wyroku nakazuje publikację treści regulaminu 
(oczywiście na koszt pozwanego przedsiębiorcy) 
w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa 
Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

NOTA PRAWNA:

Regulamin jest wymagany:
Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną;
Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów
oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny;
Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego;
Ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej;
Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych;
Ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym
 praktykom rynkowym (zgodnie z art. 2 pkt. 1 
tej ustawy za przedsiębiorcę można uznać nawet osoby, które prowadzą sprzedaż 
niezorganizowaną np. nie posiadam zarejestrowanej działalności, a dokonuje sprzedaży), 
a także kodeksem 
cywilnym oraz szeregiem innych aktów prawnych, w tym i ustawą o 
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, która zawiera również przepisy karne.

Rekomendowane (certyfikowane) przez Stowarzyszenie podmioty piszące poprawne regulaminy:

http://www.klik.sstore.com.pl/regulamin-sklepu-p-15.html

http://dobryregulamin.org/

http://www.honeste.pl/home/pricing

Z poważaniem
Przedstawiciel Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Praw Konsumentów

Marek Staszak

I teraz przy próbie kontaktu z w/w pseudo stowarzyszeniem  sklep otrzymuje informację, iż nie udzielą odpowiedzi w którym punkcie czy zapisie regulaminu są naruszane interesy konsumentów, ale za to odpłatnie wykonają audyt regulaminu................. i tu ciekawostka .......................... cena  jest kosmiczna i bez względu czy regulamin zawiera jakieś "zakazane"  zapisy czy nie (czyli jest zgodny z przepisami) - trzeba zapłacić.

Czyli kolejny spamowy mailing wykorzystujący "chwilę"  i żerujący na sklepach internetowych

Tak, należy uważać by się nie naciągnąć. Jest to podszywanie się pod istniejące stowarzyszenie libertas które składało wnioski do sądów. Niestety w tym przypadku domena z której wysyłany jest mailing, zarejestrowana jest na osobę prywatną. Zapewne większość istniejących sklepów to dostało czy są zabronione czy tez nie.

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/157,wezwania-do-zmiany-regulaminow.html

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Też dostaliśmy.

Ale jest jeszcze lepiej, zobaczcie to:

Oto nasza odpowiedź po zapoznaniu się z tymi linkami niby firm piszącymi regulaminy:

"witam Panie Marku proszę o traktowanie poważnie, nas, mnie, sprzedawców internetowych. Nasz regulamin został dokładnie sprawdzony i jest on nowy z wszystkimi poprawkami po 25.12.2014. Na dole Pana maila podaje Pan 3 linki do CERTYFIKOWANYCH firmy piszących regulaminy , i tu jest problem: http://www.klik.sstore.com.pl/regulamin-sklepu-p-15.html to jest link do zakupu i opisu jak powinien wyglądać regulamin. między innymi w podanych klauzurach jest taka " Warunkiem przyjęcia reklamacji dot. uszkodzeń powstałych w transporcie jest spisanie protokołu uszkodzenia w obecności kuriera " a w regulaminie tego sklepu http://www.klik.sstore.com.pl/regulamin-pm-5.html mamy wytłuszczone zdanie "Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie. " regulamin tej firmy nie podaje żadnych danych firmy, NIP itd. Jak może taka firma napisać nam regulamin skoro sobie nie potrafi ???"

Paranoja, oczywiście odpowiedzi brak ze strony Pana MARKA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również dostałam takiego maila w dniu dzisiejszym. Zaczyna mnie to nieźle wkurzać, tym bardziej że mamy również aktualizowany regulamin zgodnie ze zmianami w prawie. Zastanawiam się, czy jest to w ogóle zgodne z prawem, bo raz że mamy tu próbę wprowadzenia odbiorcy w błąd przez podszywanie się pod inne stowarzyszenie o podobnej nazwie, a dwa że jest to jawna promocja tych firm z linków i próba naciągnięcia zastraszonego odbiorcy. Czy nie jest to swego rodzaju niedopuszczalna forma promocji i reklamy? Nie jestem znawcą prawa, ale ktoś może się lepiej zna.

Po drugie od lat cała ta sytuacja przedsiębiorcy (sklepy internetowe) vs. stowarzyrzenia, kancelarie żerujące na lukach w prawie i pozwające w imię dobra konsumentów wygląda jak igrzyska śmierci. Z tą różnicą, że jedne firm prawne próbują zarobić na tym, że przedsiębiorcy chcą spać spokojnie, a inne próbują grać nieco ostrzej i wyciągają najcięższą broń. Konsumenci mają UOKiK, stowarzyszenia i ustawę chroniącą ich interesy, a przedsiębiorcy nie mają nic. Zdani są na łaskę firm, ktore starają się im odpłatnie pomóc (i tu owszem chwała im za to). Problem w tym, że cała ta sytuacja to jedna wielka nagonka, każda zmiana w prawie to kolejna okazja to takich akcji jak ta. Kiedy w końcu będziemy mogli się bronić. Ot chociażby przed zamówieniami pobraniowyim "dla zabawy". Nie sądzę, żeby każdy sklep zastraszał klienta, że go pozwie za koszt zwrotu nieodebranego zamówienia. Niby Sprzedawca jest mocniejszą stroną, tylko jakoś w praktyce nie widzę tej siły, bo niby czym jest ona wyrażana. Tym, że na umowie więcej zyskuje Sprzedawca? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na to że 2 linki prowadzą do stron normalnych firm a ten trzeci gdzie regulamin jest za 99zł brutto!! to jest właśnie próba wyłudzenia. Tam nie ma żadnych danych poza numerem telefonu i mailem, pewnie przyslą ci jakiegoś gotowca z błędami i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Otrzymałem wczoraj dokładnie takiego samego maila. Prowadzę kwatery nad morzem i mój regulamin właściwie nie dotyczy sprzedaży internetowej, a bardziej zasad czy warunków pobytu. Postanowiłem nie odpowiadać ani nie zamawiać nic pod wskazanymi trzema linkami, choć czasowo usunąłem punkt dotyczący zadatku i zasad odpłatności.

Czy ktoś dostał już kolejnego straszącego maila od "p. Marka Staszaka" ? Informujcie jak dalej rozwija się sprawa. Pozdrawiam znad morza!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym momencie muszę uspokoić, a jednocześnie uczulić na omawianą wiadomość. Na stronie http://libertas.info.pl
znalazłem kontakt do prezesa owego stowarzyszenia, na które powołuje się gość, podający się za niejakiego Marka Staszaka. Okazuje się, że 1. stowarzyszenie libertas nie ma z podmiotem, rozsyłającym te wiadomości nic wspólnego. 2. Na domenie z której rozsyłany jest ten podejrzany mail tj. stowarzyszenie-libertas.waw.pl jest wirus na wirusie poganiający jeszcze jeden wirus. 3. Sprawa jest już znana policji, więc każdy, kto jeszcze w nerwach nie skasował tego maila może zgłosić fakt jego otrzymania na adres cyber-kgp@policja.gov.pl, powołując się na Art. 190a kodeksu karnego. Jedynym faktycznym Markiem Staszakiem znanym prezesowi stowarzyszenia libertas i zapewne nam wszystkim jest były zastępca prokuratora krajowego, którego owo stowarzyszenie nie zatrudnia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też dostałem takiego maila-straszaka. Niestety w panice od razu po otrzymaniu maila zamówiłem regulamin w jednej z firm wskazanym w linkach, oczywiście ten najtańszy za 99 zł (mimo że mam w sklepie nowy regulamin pisany przez prawnika, ale spanikowałem) . I co się okazuje: na stronie sklepu internetowego oferującego produkt jest napisane, że pomogli już 5000 sklepom internetowym. Ciekawe w takim razie dlaczego numer mojego zamówienia w tym sklepie jest grubo poniżej 100? Ewidentnie pseudo-sklep specjalnie uruchomiony pod te oszustwo, widać że działa dopiero od paru dni. Zgłaszam sprawę na policję, zgodnie z radą z poprzedniego posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też dostałem takiego maila-straszaka. Niestety w panice od razu po otrzymaniu maila zamówiłem regulamin w jednej z firm wskazanym w linkach, oczywiście ten najtańszy za 99 zł (mimo że mam w sklepie nowy regulamin pisany przez prawnika, ale spanikowałem) . I co się okazuje: na stronie sklepu internetowego oferującego produkt jest napisane, że pomogli już 5000 sklepom internetowym. Ciekawe w takim razie dlaczego numer mojego zamówienia w tym sklepie jest grubo poniżej 100? Ewidentnie pseudo-sklep specjalnie uruchomiony pod te oszustwo, widać że działa dopiero od paru dni. Zgłaszam sprawę na policję, zgodnie z radą z poprzedniego posta.

Nie ma wyjścia, jak tylko zgłosić. Facet pewnie liczy na łatwe pieniądze do zdobycia na nieświadomych niczego ludziach. A co do tych tysięcy którym niby jeden z drugim pomógł, to sprawdza się tylko znane powiedzenie, które po dostosowaniu go do sytuacji brzmi "internet cierpliwy przyjmie wszystko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj ciekawy artykuł na ten temat: http://di.com.pl/news/51362,0,Afera_wokol_klauzul_niedozwolonych_-_ciag_dalszy-Redakcja_.html i cytat:

Co wskazuje na SPAM?
  1. Jedno ze stowarzyszeń prokonsumenckich m.in. wpisywanych w e-mailach - Stowarzyszenia Libertas - na swojej stronie ostrzega oraz zaprzecza, że ma cokolwiek wspólnego z rozsyłaniem tego typu e-maili.
  2. W części e-maila zatytułowanej ?Nota prawna? nadawca wprowadza przedsiębiorców w błąd, podając ustawy, które zostały uchylone.
  3. E-maile są zmasowanym atakiem, ponieważ treści wysyłane są do sklepów, które działają w obrocie profesjonalnym B2B, natomiast kontrola regulaminów pod względem obecności klauzul niedozwolonych dotyczy obrotu z konsumentami.

oraz

Podsumowując:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja po otrzymaniu takiego maila natychmiast skontaktowałem się ze swoim internetowym prawnikiem. Oto co mi odesłał (za darmo):

http://www.prawnik-online.eu/kolejny-straszak-od-naciagaczy---nie-dajcie-sie-nabrac-,3,5117.html

Chyba należy nauczyć się nie panikować. A najlepiej mieć jakiegoś internetowego zaufanego prawnika, który za małe pieniadze doradzi.

No i trzeba koniecznie zgłaszać na policję, żeby te cwaniaczki też mieli bicz nad głową. Dobrze, że trafiłem na to forum - mam przynajmniej adres mailowy policji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta