Skocz do zawartości
Robert83

przenoszenie sklepu prestashop do prestashop

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc, mam obecnie sklep w którym są zarejestrowani klienci i wprowadzonych masę produktów.chciałbym zrobic coś takiego aby zainstalować 2 sklep i przenieść wszystkie produkty tak aby na nowo nie trzeba było wprowadzać tego samego, dodatkowo przydało by się aby konta klientów też przenieść do 2 sklepu.potem tylko daną domenę przenieść na ten drugi sklep i klient nie zauważy różnicyw narzędziach jest jakaś opcja import ale nie wiem czy to do tego służyfajnie by było jak by ktoś opisał jak to zrobić krok po krokuPozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej przenieść całą bazę w phpmyadmin, wtedy mamy przedmioty klientów, zamówienia itp. Można też pojedyncze tabele ale trzeba znać powiązanie, więcej zabawy jednym słowem. Przenosimy co chcemy bez zbędnych śmieci. Modułów import/export nie testowałem więc się nie wypowiadam.Z serwera trzeba przenieść katalog img aby zdjęcia były na nowym sklepei.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanie czy będzie korzystał z serwera bazy danych u tego samego providera czy u nowego? Bo jeśli baza zostaje mu u starego to nie musi nić przenosić, importować czy exportować (myślę o klientach i produktach). Jeśli przenosisz bazę do nowego providera to musisz zalogować się do phpMyAdmin (PMA). Zapytaj providera o dostęp do PMA. Jak poda Ci już jak się tam zalogować to przygotuj sobie hasło i login do bazy. Potem to kwestia exportu całej bazy do pliku na swój dysk. U nowego providera prosisz o założenie bazy (chyba że sam masz taką możliwość). Nie tworzysz żadnych tabel. Logujesz się po prostu do bazy i wybierasz import. Wczytujesz wcześniej wyeksportowany plik z dysku i baza powinna być już zaimportowana. Potem instalujesz nowy sklep. Przenosisz co potrzeba (tak jak pisał @ircyk) i ustawiasz dane dostępowe do bazy w pliku settings.inc.php. Podaje się tam dane do bazy. Bez tego nie zalogujesz się do panelu admina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

skąd masz serwer, masz wirtualny, dedykowany, po co chcesz przenieść? jak napiszesz dokladnie co i jak to napisze jak zrobic to najlatwiej.

ok możne będzie lepiej jak dokładnie opisze dlaczego to chce zrobić mam serwer na webd.pl i na tym samym serwerze chce przenieść sklep a chce przenieść bo jak zauważycie jestem jeszcze laikiem i ucze się metoda prób i błędów na swoim sklepie, od dłuższego czasu mam problem z tym:dla-poczatkujacyh-f10/edytor-w-opcji-opis-produktu-t538.htmlwidocznie coś namieszałem i teraz jak wstawiam produkty i chce opisać jest to troche uciążliwe gdyż musze korzystać z zewnętrznego edytora, chce to naprawić lof napisał:classy pewnie ci zle zaczytało w html - albo js źle sie wgrał na serwer ... bo edytor wgrywany jest po nazwie textarea wiec tutaj jest problem miałem ten sam zmieniłem js i było ok a ogólnie polecam nową instalacje presty najłatwiej i najpewniej~!wiec wydaje mi się że instalacja w nowym katalogu nowego sklepu i przeniesienie danych to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanie czy będzie korzystał z serwera bazy danych u tego samego providera czy u nowego? Bo jeśli baza zostaje mu u starego to nie musi nić przenosić, importować czy exportować (myślę o klientach i produktach). Jeśli przenosisz bazę do nowego providera to musisz zalogować się do phpMyAdmin (PMA). Zapytaj providera o dostęp do PMA. Jak poda Ci już jak się tam zalogować to przygotuj sobie hasło i login do bazy. Potem to kwestia exportu całej bazy do pliku na swój dysk. U nowego providera prosisz o założenie bazy (chyba że sam masz taką możliwość). Nie tworzysz żadnych tabel. Logujesz się po prostu do bazy i wybierasz import. Wczytujesz wcześniej wyeksportowany plik z dysku i baza powinna być już zaimportowana. Potem instalujesz nowy sklep. Przenosisz co potrzeba (tak jak pisał @ircyk) i ustawiasz dane dostępowe do bazy w pliku settings.inc.php. Podaje się tam dane do bazy. Bez tego nie zalogujesz się do panelu admina.

Witajcie! A co mam zrobić jak sklep działa poza logowaniem się zarówno klientów jak i do panelu administracyjnego. Przypomnienie hasła na maila też nie działa..No chyba że winny tu jest XAMPP, bo to tu przeniosłem sklep. Chciałem sprawdzić czy uda mi się ta operacja.Z góry dzięki.---OK, nieważne. To jednak chyba było przez tego XAMPPa. Przeniosłem sklep na inny hosting i wszystko działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie-szykuje sie do przeniesienia sklepu.Wiem, że trzeba zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym, ale co z bazą danych?Nie mogę jej stracić, a skoro będzie to kompletnie inny hosting więc ustawienia też będą inne.Stąd moje pytanie-w którym pliku są ustawienia dot łączenia się z bazą danych?Robiłem już takie rzeczy (usuwanie konkretnych tabel i ich importowanie), więc jeśli byłby to plik konfiguracyjny (1 czy dwa pliki) to nie ma kłopotu, ale nie chciałbym tracić całej bazy.Przy okazji-w którym pliku jest przechowywana nazwa administratora? Jeżeli wpisze inną nazwe to baza znów się nie połączy, a tego bym nie chciał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WitamMam problem i prosze o pomoc. Muszę przenieść sklep z jednej domeny na drugą która jest podpięta do tego samego serwera. Jak to zrobić bezboleśnie bo próbowałem po prostu przegrać pliki zmieniając nazwę katalogu w którym umiejscowiony jest sklep i nie działa. Dostep do bazy nie zmienia się bo to na tym samy serwerze. Teraz mam tak że po prostu biała strona i tyle. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? albo to ja skopałem coś tylko już nie wiem co

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Zrobiłem wszystko tak jak jest opisane przeniosłem bazę danych z serwera x1.pl na serwer x2.pl tylko po wpisaniu w przeglądarkę adresu strony z serwera x2.pl następuje przekierowanie na stronę serwera x1.pl czy muszę coś jeszcze zmieniać?? Używam presty 1.5.x.x

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wejdź w panel administracyjny

Preferencje Dane URL i SEO

Domena sklepu

Domena SSL

URI bazowy

i sprawdź czy masz tam wpisaną domene x2 czy x1 :)

Miałem podobny problem, to pomogło go rozwiązać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a dziękuje pomogło.

Teraz inna sprawa,przeniosłem sklep na hostinger.pl i nie mogę się zalogować do panelu admna, ponieważ nie znajduje moich danych Employee does not exist or password is incorrect, jakieś pomysły?

Dodam że zmieniłem ustawienia w pliku setings.inc.php

Próbowałem nawet przekopiować setings.inc.php ze starego ftp-a i zmienić tylko ustawienia dotyczące bazy, ale nie pomogło

Powiedzcie w której tabeli są przechowywane dane logowania admina?? acces?

Rozwiązałem sprawę przenosząc poszczególne tabele, zostawiłem tylko "employers" z czystej instalki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Chcę przenieść bazę klientów (tylko klientów bez produktów) stary sklep mam na 1.4.1 a nowy postawiłem na 1.5.3.1

Czy wystarczy tylko skopiować niektóre tabele z PMA? Jeśli tak to które i czy fakt różnych prefiksów tabel nie będzie przeszkadzał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podbijam temat, ktoś pomoże odnośnie mojego wpisu powyżej?

EDIT:

Zmieniłem prefiksy i zaimportowałem tabele:

ps_address, ps_customer_group, ps_customer_message, ps_customer_thread.

Po tym zabiegu klienci zostali przeniesieni niestety tylko do: Klienci > Grupy

W samej zakładce klienci niema nic (zupełnie), zakładka adresy też była pusta.

Pozatym wszyscy zostali przeniesieni do jednej grupy jako visitor, nawet ci co byli zarejestrowani.

Dlaczego tak się stało nie wiem, może macie jakieś pomysły żeby rozwiązać ten problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,
Przeniosłem bez problemów bazę danych (klienci i dane produktów). Mam problem z przeniesieniem zdjęć z wersji 1.4 do 1.6.
Sprawa wygląda tak:

Produkt w wersji 1.4
product.php?id_product=13

Ten sam produkt w 1.6
gorskie-mtb/13-rambler-40-fit.html

Zdjęcie produktu w wersji 1.4
img/p/13-1661-large.jpg

To samo zdjęcie w wersji 1.6
1659-large_default/rambler-40-fit.jpg

Chodzi zapewne o przyjazne linki ale jak sobie poradzić z nazwami plików JPG

Czy ktoś podpowie co można zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zacznijmy od tego, ze w 1.6 zdjecia sa w katalogu kanoniicznym. np. zdjecie o id 123 (tutaj juz nie jest uzywane jak w 1.4 ID produktu) znajduje sie w katalogu ./img/p/1/2/3/123-thumb_default.jpg  a w 1.4 wszystko bylo pakowane w jeden katalog. mozna tez w 1.4 uruchomic kanonical ale nie do konca dziala jak nalezy.

u ciebie:

To samo zdjęcie w wersji 1.6
1659-large_default/rambler-40-fit.jpg

jest wynikiem przyjaznych linkow. takich katalogow jak i samych nazw zdjec fizycznie nie ma ;) w rzeczywistosci to zdjecie znajduje sie w ./img/p/1/6/5/9/1659-large_default.jpg

tutaj moge pomoc tylko autorskim narzedziem do przenoszenia produktow miedzy 1.4 a 1.6. wiecej info na http://4vip.pl/works/export-produktow-ps-1-4-x-do-1-6-x-one-two-click/ ten radzi sobie ze zdjeciami bez problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta