Skocz do zawartości

Zdjęcie

przenoszenie sklepu prestashop do prestashop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert83

Robert83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 14:54

prosze o pomoc, mam obecnie sklep w którym są zarejestrowani klienci i wprowadzonych masę produktów.chciałbym zrobic coś takiego aby zainstalować 2 sklep i przenieść wszystkie produkty tak aby na nowo nie trzeba było wprowadzać tego samego, dodatkowo przydało by się aby konta klientów też przenieść do 2 sklepu.potem tylko daną domenę przenieść na ten drugi sklep i klient nie zauważy różnicyw narzędziach jest jakaś opcja import ale nie wiem czy to do tego służyfajnie by było jak by ktoś opisał jak to zrobić krok po krokuPozdrawiam

#2 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5000 postów
  • PrestaShop:1.5, 1.6

Napisano 17 wrzesień 2010 - 15:04

Chcesz przenieść sklep na inną domenę czy zainstalować czysty sklep i ze starego przenieść klientów i przedmioty?

#3 zeus23

zeus23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 15:35

jest kilka opcji, wzaleznosci, co dokladnie chcesz zrobić

#4 Robert83

Robert83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 15:55

ircykkzainstalować czysty sklep i ze starego przenieść klientów i przedmiotyzeus23co do opcji to najlepiej najprostsza :)

#5 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5000 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 15:58

Najlepiej przenieść całą bazę w phpmyadmin, wtedy mamy przedmioty klientów, zamówienia itp. Można też pojedyncze tabele ale trzeba znać powiązanie, więcej zabawy jednym słowem. Przenosimy co chcemy bez zbędnych śmieci. Modułów import/export nie testowałem więc się nie wypowiadam.Z serwera trzeba przenieść katalog img aby zdjęcia były na nowym sklepei.

#6 Robert83

Robert83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 17:23

phpmyadmin nie wiem gdzie ta baza jest, fajnie by było jak byś mi opisał w stylu (skopiuj folder ten i te)

#7 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5000 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 18:45

Po prostu zaznacz bazę i z zakładek wybierz eksportuj. Kiedy zainstalujesz czysty sklep usuń wszystkie tabele i opcja importuj.

#8 zeus23

zeus23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 19:58

skąd masz serwer, masz wirtualny, dedykowany, po co chcesz przenieść? jak napiszesz dokladnie co i jak to napisze jak zrobic to najlatwiej.

#9 kollek

kollek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 21:59

pytanie czy będzie korzystał z serwera bazy danych u tego samego providera czy u nowego? Bo jeśli baza zostaje mu u starego to nie musi nić przenosić, importować czy exportować (myślę o klientach i produktach). Jeśli przenosisz bazę do nowego providera to musisz zalogować się do phpMyAdmin (PMA). Zapytaj providera o dostęp do PMA. Jak poda Ci już jak się tam zalogować to przygotuj sobie hasło i login do bazy. Potem to kwestia exportu całej bazy do pliku na swój dysk. U nowego providera prosisz o założenie bazy (chyba że sam masz taką możliwość). Nie tworzysz żadnych tabel. Logujesz się po prostu do bazy i wybierasz import. Wczytujesz wcześniej wyeksportowany plik z dysku i baza powinna być już zaimportowana. Potem instalujesz nowy sklep. Przenosisz co potrzeba (tak jak pisał @ircyk) i ustawiasz dane dostępowe do bazy w pliku settings.inc.php. Podaje się tam dane do bazy. Bez tego nie zalogujesz się do panelu admina.

#10 Robert83

Robert83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 22:39

skąd masz serwer, masz wirtualny, dedykowany, po co chcesz przenieść? jak napiszesz dokladnie co i jak to napisze jak zrobic to najlatwiej.

ok możne będzie lepiej jak dokładnie opisze dlaczego to chce zrobić mam serwer na webd.pl i na tym samym serwerze chce przenieść sklep a chce przenieść bo jak zauważycie jestem jeszcze laikiem i ucze się metoda prób i błędów na swoim sklepie, od dłuższego czasu mam problem z tym: dla-poczatkujacyh-f10/edytor-w-opcji-opis-produktu-t538.html widocznie coś namieszałem i teraz jak wstawiam produkty i chce opisać jest to troche uciążliwe gdyż musze korzystać z zewnętrznego edytora, chce to naprawić lof napisał: classy pewnie ci zle zaczytało w html - albo js źle sie wgrał na serwer ... bo edytor wgrywany jest po nazwie textarea wiec tutaj jest problem miałem ten sam zmieniłem js i było ok a ogólnie polecam nową instalacje presty najłatwiej i najpewniej~! wiec wydaje mi się że instalacja w nowym katalogu nowego sklepu i przeniesienie danych to najlepsze rozwiązanie

#11 kajot82

kajot82

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 20:05

pytanie czy będzie korzystał z serwera bazy danych u tego samego providera czy u nowego? Bo jeśli baza zostaje mu u starego to nie musi nić przenosić, importować czy exportować (myślę o klientach i produktach). Jeśli przenosisz bazę do nowego providera to musisz zalogować się do phpMyAdmin (PMA). Zapytaj providera o dostęp do PMA. Jak poda Ci już jak się tam zalogować to przygotuj sobie hasło i login do bazy. Potem to kwestia exportu całej bazy do pliku na swój dysk. U nowego providera prosisz o założenie bazy (chyba że sam masz taką możliwość). Nie tworzysz żadnych tabel. Logujesz się po prostu do bazy i wybierasz import. Wczytujesz wcześniej wyeksportowany plik z dysku i baza powinna być już zaimportowana. Potem instalujesz nowy sklep. Przenosisz co potrzeba (tak jak pisał @ircyk) i ustawiasz dane dostępowe do bazy w pliku settings.inc.php. Podaje się tam dane do bazy. Bez tego nie zalogujesz się do panelu admina.

Witajcie! A co mam zrobić jak sklep działa poza logowaniem się zarówno klientów jak i do panelu administracyjnego. Przypomnienie hasła na maila też nie działa.. No chyba że winny tu jest XAMPP, bo to tu przeniosłem sklep. Chciałem sprawdzić czy uda mi się ta operacja. Z góry dzięki. --- OK, nieważne. To jednak chyba było przez tego XAMPPa. Przeniosłem sklep na inny hosting i wszystko działa.

#12 emils

emils

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 10:05

Mam pytanie-szykuje sie do przeniesienia sklepu.Wiem, że trzeba zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym, ale co z bazą danych?Nie mogę jej stracić, a skoro będzie to kompletnie inny hosting więc ustawienia też będą inne.Stąd moje pytanie-w którym pliku są ustawienia dot łączenia się z bazą danych?Robiłem już takie rzeczy (usuwanie konkretnych tabel i ich importowanie), więc jeśli byłby to plik konfiguracyjny (1 czy dwa pliki) to nie ma kłopotu, ale nie chciałbym tracić całej bazy.Przy okazji-w którym pliku jest przechowywana nazwa administratora? Jeżeli wpisze inną nazwe to baza znów się nie połączy, a tego bym nie chciał ;)

#13 emils

emils

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 08:59

plik konfiguracyjny z bazą danych to settings.inc.php ?

#14 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5000 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 10:02

Tak.

#15 Sewer

Sewer

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 11:18

WitamMam problem i prosze o pomoc. Muszę przenieść sklep z jednej domeny na drugą która jest podpięta do tego samego serwera. Jak to zrobić bezboleśnie bo próbowałem po prostu przegrać pliki zmieniając nazwę katalogu w którym umiejscowiony jest sklep i nie działa. Dostep do bazy nie zmienia się bo to na tym samy serwerze. Teraz mam tak że po prostu biała strona i tyle. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? albo to ja skopałem coś tylko już nie wiem co

#16 ircykk

ircykk

Administrator

• Administrators
  • 5000 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 11:52

Poszukaj było wałkowane wiele razy. Na początek włącz wyświetlanie błędów, sprawdź CHMODy.

#17 piasek2000

piasek2000

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 11 luty 2013 - 23:09

Witam. Zrobiłem wszystko tak jak jest opisane przeniosłem bazę danych z serwera x1.pl na serwer x2.pl tylko po wpisaniu w przeglądarkę adresu strony z serwera x2.pl następuje przekierowanie na stronę serwera x1.pl czy muszę coś jeszcze zmieniać?? Używam presty 1.5.x.x

#18 wzr1one

wzr1one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisano 12 luty 2013 - 08:30

Wejdź w panel administracyjny Preferencje Dane URL i SEO Domena sklepu Domena SSL URI bazowy i sprawdź czy masz tam wpisaną domene x2 czy x1 :) Miałem podobny problem, to pomogło go rozwiązać.

#19 piasek2000

piasek2000

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 19 luty 2013 - 09:13

a dziękuje pomogło. Teraz inna sprawa,przeniosłem sklep na hostinger.pl i nie mogę się zalogować do panelu admna, ponieważ nie znajduje moich danych Employee does not exist or password is incorrect, jakieś pomysły? Dodam że zmieniłem ustawienia w pliku setings.inc.php Próbowałem nawet przekopiować setings.inc.php ze starego ftp-a i zmienić tylko ustawienia dotyczące bazy, ale nie pomogło Powiedzcie w której tabeli są przechowywane dane logowania admina?? acces? Rozwiązałem sprawę przenosząc poszczególne tabele, zostawiłem tylko "employers" z czystej instalki :D

#20 endriu107

endriu107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • PrestaShop:1.4, 1.5, 1.6

Napisano 08 marzec 2013 - 17:30

Witam, Chcę przenieść bazę klientów (tylko klientów bez produktów) stary sklep mam na 1.4.1 a nowy postawiłem na 1.5.3.1 Czy wystarczy tylko skopiować niektóre tabele z PMA? Jeśli tak to które i czy fakt różnych prefiksów tabel nie będzie przeszkadzał?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Hosting zapewnia: Hekko.pl