Skocz do zawartości
Dziadek-NET

Hosting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie obecnie mam hosting w firmie X nie wiem czy wymieniając nazwę jeśli będzie trzeba podam w odpowiedziach.

Sytuacja jest następująca jest podstawiony sklep na presta 1.4.4.1, oprócz niej są skrzynki pocztowe i druga strona internetowa wszystko zajmuje 20gb

Teraz chcę stworzyć nową stronę na "wordpress" lub "prestashop" może w wersji 1.6 jeszcze nie wiem

I tu moje pytania:

1. czy postawienie strony w "wordpress" lub kolejnego "prestashop" na tym samym koncie hostingowym w tej samej przestrzeni dyskowej nie obciąży podstawowego sklepu ?

2. czy jednak powinienem wykupić osobny hosting na kolejne "wordpress" lub kolejnego "prestashop" ?

3. kto zna darmowy hosting "wordpress" lub "prestashop" może v 1.6 bez reklam stabilny i domena pl. którą wykupię oczywiście.

Nowa strona lub sklep będzie miał parę produktów około max 50 produktów z paroma atrybutami na produkt.

Proszę o poradę czy użyć dotychczasowego konta hostingowego czy wykupić nowy hosting

czy hosting darmowy przy tak małej liczbie produktów lub że to będzie tylko wordpress

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Wszystko zależy od ruchu i ilości odwiedzin, 30 serwisów z małą liczbą odwiedzin nie obciąży tak serwera jak jeden z tysiącami wizyt.

2. Jeśli nie spodziewasz się dużego ruchu to nie, jak ruch przyjdzie zawsze możesz rozdzielić serwisy.

3. Zapomnij o darmowych hostingach, kiedyś twój serwis może zniknąć bez śladu.

PS. Nazwę hostingu możesz spokojnie podać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jaki jest ruch na sklepie,

natomiast wyświetleń produktów mam na tą chwilę 3281 od 1 grudnia

hosting mam obecnie w linuxpl.com, jeśli chodzi o mnie nie jestem wybredny i uważam ze jest na tą chwilę ok ale zdarza się że zamuli ale chyba serwer się w jakiś sposób resetuje bo za jakąś czas wraca do normy.

Oprócz dwóch witryn mam 6 skrzynek mailowych podłączonych w imap i smtp nie pop, nie wiem czy to ma znaczenie.

hmm w sumie nie chciał bym aby znikła nagle cała zawartość, to może proszę o sugestie jaki server w przeliczeniu cena do jakości jest ciekawy.

Na razie dam budżet 50 zł na rok

która z obu moich propozycji jest lepsza ?

2 gb - http://linuxpl.com/Konto-W1GB_f_2_pakiet_19

2 gb - https://www.hekko.pl/hosting_www.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam troszkę inne pytanie przy okazji. mam hosting z limitem zajęcia dysku 20GB i prawie zbliżam się do max.

Wiem że moje skrzynki mailowe zajmują prawie 16GB z tego.

Proszę o poradę w jaki sposób przenieść stare maile na inną skrzynkę darmową np. google.pl  lub  o2.pl

Jak powinienem to zrobić i jaki serwis wybrać do tego celu ?

Dobrze by było że by daty maili pozostały bez zmian czyli np. 2009 - 2012 będzie to archiwum i troszkę zyskam przestrzeni na podstawowym hostingu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym budżecie jakim dysponujesz nie da się oczekiwać skoku technologicznego przy zmianie operatora ;) Przy 50 zł /miesiąc można filozofować. Moim zdaniem linuxpl jest ok, korzystałem i nic się złego nie działo. Sprawdź sobie czy HEKKO być może będzie bardziej elastyczne w ramach modyfikacji twoich parametrów. Co do braku miejsca na skrzynkach, poczyść maile. Jeżeli korzystasz z Thunderbird'a do archiwizacji możesz użyć wtyczki Import Export Tools https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/importexporttools/ fantastycznie nadaje się do tego celu. Przed archiwizacją możesz jeszcze sobie ręcznie posortować po rozmiarach maila i usunąć niepotrzebne z dużymi załącznikami.

P.S. Może ta oferta będzie dla Ciebie ciekawa: https://www.netdc.pl/serwery-www

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta