Skocz do zawartości
oleq_30

Problem z google

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

18-09-2014 próbowałem przejśc na wesję 1,5 z 1,4,1 od tamtego czasu (póżniej wróciłem do wersji 1.4 i pojawił sie problem z indeksowaniem w google

google zgłasza mi takie likni do produktów :

http://www.sandacz.nysa.pl/sandacz.nysa.pl/118-top-secret

http://www.sandacz.nysa.pl/mistrall/sandacz.nysa.pl/mistrall/352-mistrall-x-treme-carp-3lbs-360m-rm-2104536.html

http://www.sandacz.nysa.pl/przypony-agrafki-kretliki/sandacz.nysa.pl/przypony-agrafki-kretliki/2604-agrafki-wedkarskie-10-sztuk-.html

jak widac dopisuje sandacz.nysa.pl po raz drugi w linku

i tak mam 4300 razy na 6500 możliwysch

ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam cos takiego :

Łączysz się obecnie z następującej nazwy domeny: sandacz.nysa.pl
Jest ona inna od głównej nazwy domeny sklepu ustawionej w menu "Preferencje> SEO": www.sandacz.nysa.pl

z tego co widze to jest zależne od przegladarki której używam Firefox usuwa www. i wtedy mam ten komunikat jak dopisze w pasku adresu www.sandacz.nysa.pl to komunikat znika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mam cos takiego :

Łączysz się obecnie z następującej nazwy domeny: sandacz.nysa.pl

Jest ona inna od głównej nazwy domeny sklepu ustawionej w menu "Preferencje> SEO": www.sandacz.nysa.pl

z tego co widze to jest zależne od przegladarki której używam Firefox usuwa www. i wtedy mam ten komunikat jak dopisze w pasku adresu www.sandacz.nysa.pl to komunikat znika

z tego co widze to chrome też mi tak ucina www.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wpisz ponownie w ustawieniach podstawowy adres domeny sklepu i kliknij, ZAPISZ. Powinno nadpisać ustawienia w bazie i pliku z regułami mod_rewrite - po tym sądzę, że problem może zniknąć. Daj znać czy pomogło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi ci o kilka sklepów na jednej domenie ? nie jest jeden sklep

Problemy zaczeły się po próbie aktualizacji z 1.4.4.1 do 1.5 coś poszło nie tak - powrót do kopii bezpieczeństwa , póżniej próba aktualizacji do 1.6 i znowu klapa powrót do kopii moim błędem było nie wyczyszczenie serwera przed przywróceniem kopii i zostało dużo nie aktywnych plików i katalogów z wersji 1,5 i 1,6

ale tez od tego czasu zaczeły się problemy. Przez 2 lata i strona stała wysoko i była wyszukiwana , po próbach aktualizacji dostałem kilka razy maila z google o błędach 404 na stronie, był moment że na 6500 towarów 6480 było z błędem 404 od tamtego czasu generuje mi linki w których dubluje adres strony i to na różne kominacje

np.

www.sandacz.nysa.pl/sandacz.nysa.pl i dalej jest poprawnie

sandacz.nysa.pl/www.sandacz.nysa.pl i dalej jest popawnie

nazwa kategori/sandacz.nysa.pl/ta sama nazwa kategorii

na razie z błędami zeszłem do 1900 , staram się generowac sitemap z wpisanym www.w adresie strony i tak z tygodnia na tydzień błędów mniej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na obecną chwilę wygląda to już ok,

- masz jeszcze gdzieś na stronie linki prowadzące do błędnych adresów?

- spadł ruch w witrynie po zmianie adresowania?

Po aktualizacji zmieniło ci sposób adresowania, teraz wystarczy poczekać, aż wyszukiwarka Google to sobie odświeży. Możesz wygenerować i zgłosić nową mapę witryny + pozyskać kilka nowych linków z popularnych stron aby przyśpieszyć cały proces. Bierz pod uwagę, że odświeża to z opóźnieniem, szczególnie pozycje mogą wrócić a mogą nie wrócić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta